אורתופד מומחה לניתוחי החלפות מפרקים

אורתופד מומחה לניתוחי החלפות מפרקים


רבים באוכלוסייה יסבלו בשלב כלשהו בחייהם מכאבי מפרקים בין אם כתוצאה מפגיעה פיזית או בעקבות שחיקת סחוס או דלקת מפרקים ניוונית. הבעיה אומנם נפוצה יותר בגיל מבוגר, אך גם צעירים עשויים לחוות כאבים עזים, עיוות, דלקתיות וחוסר גמישות במפרק בעקבות תאונה או פציעת ספורט. 


במקרה של החמרה בכאב ופגיעה בתפקוד ובאיכות החיים כשהטיפולים הקיימים מסייעים בשיפור התפקוד ובהפחתת הכאב, יתכן שתינתן המלצה לניתוח החלפת מפרק ברך או פרוצדורה כירורגית של החלפת מפרק הירך. 


היות ומדובר בהליכים מורכבים יש לפנות לרופא מפרקים שניתן לסמוך עליו כמו ד"ר רמי כרדוש, אורטופד מומחה המכהן גם כסגן מנהל המחלקה האורתופדית בבית החולים אסף הרופא.
ד"ר כרדוש מביא עמו מיומנות וניסיון ארוך בניתוחים המבוצעים בשיטות מתקדמות כמו החלפת ירך בגישה הקדמית שנחשבת לגישה עם מינימום טראומה לגוף והיה בין הראשונים שביצעו ניתוח בשיטה זו בארץ. כמו כן, הוא מתמחה בהחלפת מפרק ברך חלקית או מלאה.

 

הכירו את ד"ר רמי כרדוש אורטופד מומחה
סיים את לימודי הרפואה בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב והתמחה באורתופדיה במרכזי הרפואי אסף הרופא וכן עשה Fellowship במרכז להחלפות מפרקים וטראומה בסידני אוסטרליה. הוא חבר בהסתדרות הרפואית בישראל ובאיגוד הישראלי לאורתופדי והחברה הישראלית למפרקי ברך וירך. הוא בעל יותר מ-22 שנות ניסיון במערכת הפרטית והציבורית. 


ד"ר כרדוש מקבל את המטופלים בשתי מרפאות חדישות בהרצליה מדיקל סנטר ובמרפאת אחוזת ראשונים בראשון לציון. התהליך מתחיל באבחון מקיף המבוסס על הידע המקיף ושיטת האבחון המעמיקה בפגישת ייעוץ לפני ביצוע והפנייה לניתוחים של החלפת מפרק ירך או החלפת מפרק ברך. 

ניתוח החלפת מפרק בגישה מתקדמת
כאמור, הד"ר מבצע את החלפת מפרק הירך למטופלים שעומדים בקריטריונים לניתוח זה על פי הגישה הקדמית (Direct Anterior Approach) במהלכה מגיעים למפרק בין השרירים ללא צורך בביצוע חתך ומכאן גם הדרך להחלמה מהירה יותר וחזרה לשגרה מהירה יותר.
גישה זו מאפשרת לשמור על מעטפת השרירים ועל יציבות המפרק ובמסגרתה ניתן לשלוט באורך הרגליים היות והמטופל שוכב על גבו ולא על הצד. התוצאות של ניתוח זה מרשימות לחיים ללא כאב עם תחושת מפרק טבעית ומחזיקות לבין 15-20 שנה. 


בניתוח החלפת מפרק ברך ניתן לבצע החלפה חלקית או מלאה לפי אחוז הפגיעה כאשר ההחלפה נקבעת בניתוח עצמו ובכל המקרים של החלפת מפרק משתמשים בשתלים מלאכותיים של חברות בינלאומיות מובילות בתחום אשר פיתחו שתלים ייחודיים ומשוכללים המדמים ככל שניתן במבנה שלהם מפרק של ירך. 

טכנולוגיה עדכנית וליווי לאורך הדרך
כחלק מעבודתו, הד"ר משתתף בהשתלמויות מקצועיות בארץ ובחו"ל ומרבה להתעדכן בטכנולוגיה המתקדמת וליישם אותה בפועל. למשל, הוא מבצע גם ניתוח החלפת מפרק ברך בעזרת רובוט לחזרה לשגרה נטולת כאבים. 


מטופלים מגיעים לד"ר כרדוש ממגוון סיבות בין אם מדובר בפריקה מולדת של מפרק הירך או שחיקת סחוס, דלקת פרקים כרונית ועוד מצבים שמצריכים פגישות ייעוץ וניתוחים מקצועיים לשיקום הברך או הירך.  ד"ר כרדוש מבצע את הניתוחים וכן את הביקורת לאחר הניתוח על מנת לוודא שהפרוצדורה עברה על הצד הטוב ביותר ולספק מענה בתהליך השיקום, ההתאוששות והחזרה לשגרה. באתר האינטרנט של ד"ר רמי כרדוש ניתן להתרשם ממגוון המלצות של מטופלים שעברו ניתוחים שונים כולל סרטונים של עדויותיהם מספר שעות וימים לאחר הניתוח, כך שתוכלו לקבל פרספקטיבה רחבה יותר על שיטת הניתוח והתוצאות של ניתוחים.