איטום גגות ב-2020 – קודם כל מקצוענות

איטום גגות ב-2020 – קודם כל מקצוענות

ככל שאנחנו מתקדמים עם השנים, אנחנו מגלים דבר מאוד חשוב – מזג האוויר פה הוא הפכפך ולא ניתן לחזות בצורה מדויקת, עם כל ההערצה שלנו למגישי התחזית, הם אומרים כשחם והם אומרים כשקר, אבל האם אי פעם הכינו אותנו ל"קיץ הנורא בשנים האחרונות" או "הגשם הכבד שירד פה בעשור האחרון"? כמובן שלא.

אז בדיוק בגלל דברים כאלה, אנחנו למדנו להכין את הבית שלנו לחורף, בין היתר, לא סתם אנשים אומרים "הכן רכבך לחורף" כי זה מקום שאתה נמצא בו לא מעט וישנם סכנות שאי אפשר להתעלם מהם, אבל הבית שלנו – המקום הקדוש ביותר עבורנו, אנחנו צריכים להכין יותר מכל.

מעבר לנזקים המסוכנים של הגגות שלנו שיכולים לקרות לנו, אנחנו בעצם צריכים להיזהר מנזקים כלכליים באותה מידה, אחרי הכל, גם זה יכול לרסק את כולנו (תשאלו את האנשים שחוו את זמני הקורונה).

חומרים לאיטום גגות

הרבה מאוד מאיתנו מבינים שמדובר בתמחורים שונים בכל הקשור לאיטום גגות מקצועי, אבל השאלה הראשונה שצריכה להישאל (בין היתר על הוותק של המקצוען) היא בעצם עם אילו חומרים אנשי האיטום עובדים? האם החומרים שלהם באמת הכי נכונים עבור הבית שלנו?

תשאלו את אנשי המקצוע:

  1. האם אתם עובדים עם חומרים ביטומניים?
  2. האם אתם עובדים עם חומרים אקריליים?
  3. האם יש לכם יריעות נכונות לזיפות ואיטום?

בין כל זה, אנחנו אלו שצריכים לדעת איך לרוץ בין הטיפות ולהבין, מי אלו אנשי המקצוע שמגיעים אליי? האם מדובר בצוות כחול לבן ישראלי? או כאלו שאוספים מהצומת שאין להם אישורי עבודה. למה זה חשוב? משום שאם חלילה קורה לכם משהו או אפילו תרצו לקרוא לצוות של איטום גגות שוב במסגרת האחריות שלכם, הם יכולים להגיד לכם שהם פיטרו את הבעייתים ועכשיו צריך לחדש את האחריות כי מדובר בטעות של שב"ח כזה או אחר. (אין בעיה שלא יהיו יהודים כמו שיש בעיה אם הם לא חוקיים!).

איטום גגות הוא בעצם ענף מאוד מסוכן אחרי הכל, ובין הדברים שאתם רוצים לדעת שאתם מקבלים, זו אחריות. לא מעט מהעסקים האלה לצערנו בישראל עובדים ללא אישורים נכונים, החל מעבודות הבנייה והחומרים עצמם ועד לעבודה בגובה או בעבודה במקומות לא מורשים כאלה ואחרים.

יש הרבה מאוד אנשים שגם משכירים את הגג שלהם למערכות סולאריות, אם אתם לא תעשו איטום נכון לגג הזה אתם עלולים להוות נזק גדול לכל ההשקעה שלכם ואז זה יילך לפח, אתם בטח לא רוצים להרוס לעצמכם את ההשקעה.

למרות שיש בעלי מקצוע לכל ענף, חשוב מאוד שאתם אלו שתיהיו אחראיים על מה שנעשה בביתכם או במשרדכם, אם כבר מישהו ייקח אחריות, זה אתם, גם אם מגיעה אחריות – לפחות תיהיו בראש שקט שאתם אלו שביקשתם מלכתחילה את בעל המקצוע הספציפי הזה לאיטום הגג שלכם.