איך לבחור אופניים חשמליים?

איך לבחור אופניים חשמליים?

החלטתם להפסיק ולהסתמך על התחבורה הציבורית לאחר אינספור איחורים לעבודה? הגיע הזמן שתסמכו רק על עצמכם, ותרכשו אופניים חשמליים שייקחו אתכם ממקום למקום במהירות, מינימום מאמץ וכמובן מינימום איחורים. כיום האופניים החשמליים הפכו להיות בין אמצעי התחבורה המבוקשים והפופולריים ביותר, הן עבור בני נוער והן עבור מבוגרים שכל אחד מהם זקוק לחופש ועצמאות כדי להגיע מנקודה לנקודה בצורה נוחה.

כיוון שמדובר על כלי תחבורה נפוץ בשימוש, קיימים שלל סוגים ודגמים של אופניים חשמליים העשויים להקשות את הבחירה באופניים המתאימים ביותר. לכן כדי לבחור את האופניים החשמליים המתאימים לכם, כדאי קודם כל להבין מה המטרה המרכזית של האופניים וכיצד הם יוכלו לשמש אתכם. כדי לסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה, ריכזנו מידע חיוני בנוגע למאפייני האופניים החשמליים, וטיפים שיסייעו לכם בהתלבטות.

שימו לב לגודל של האופניים

לגודל האופניים יש משמעות חשובה בבטיחות של רוכב האופניים, ולכן חשוב לבחור את האופניים החשמליים על פי הגובה שלכם. אם הנכם גבוהים יחסית, כדאי לבחור אופניים בעלי שלדה גבוהה שיתאימו לגובה שלכם ועליהם תוכלו לרכב בנוחות. במידה והגובה שלכם נמוך מהממוצע, יש לבחור אופניים עם שלדה נמוכה. על מנת לעשות בחירה טובה, מומלץ מאוד להגיע באופן פיזי לחנות האופניים ולאמוד באופן מוחשי את גובה האופניים מול גופכם, כשיש לקחת בחשבון את אפשרות הכיוונון של מושב האופניים בהתאם לצורך.

כמה האופניים שוקלים והאם הם מתקפלים?

גם למשקל של האופניים יש חשיבות מסוימת בבחירת אופניים מתאימים, כאשר לאופניים עם שלדה מאלומיניום יש יתרונות רבים יותר כיוון שמדובר על אופניים קלי משקל ונוחים לנשיאה ורכיבה. בנוסף, שלדת אופניים קלה יותר יכולה לחסוך מאמץ גבוה מהסוללה החשמלית המופעלת באופניים, כך שצריכת סוללה נמוכה תקנה לרוכב נסיעה ארוכה יותר ללא טעינה.

במידה והאופניים החשמליים ישמשו אתכם לנסיעות בינעירוניות כמו נסיעה לעבודה, לימודים וכו' במהלכה אתם נעזרים גם בתחבורה ציבורית במקביל – כדאי להעדיף לבחור אופניים חשמליים שהם מתקפלים, כך שתוכלו לקחת אותם אתכם לכל מקום, והם לא יתפסו שטח רב במהלך הנסיעה ברכבת, אוטובוס או אפילו בזמן שאתם שוהים במשרד או בכיתת הלימוד.

אילו גלגלים מתאימים לאופניים חשמליים?

הגלגלים של האופניים החשמליים צריכים להיות כמה שיותר איכותיים, חזקים ועמידים כדי להבטיח נסיעה חלקה ובטוחה. לרוב ניתן למצוא אופניים חשמליים בעלי גודל גלגלים המתאים לגודל ולמאפיינים של שלדת האופניים, אך קיימים גם דגמי אופניים חשמליים שיש בהם גלגלים גדולים יותר, וכך מאפשרים לרכב עליהם במקומות שונים ולא רק בכבישי אספלט.

ככלל יש לזכור כי גלגלי אופניים גדולים מאפשרים להגיע למהירות גבוהה יותר, וגם כושר בלימת הזעזועים שלהם היא טובה יותר ומעניקה נוחות רכיבה. לעומת זאת גלגלי אופניים קטנים נעים מהר יותר בתחילתה של כל נסיעה, וקלים ונוחים יותר לנסיעה ודיווש כשיש עליות.

למה חשוב לבחור סוללה איכותית לאופניים החשמליים?

מאפיין אחרון ולא פחות חשוב של אופניים חשמליים, בלעדיו האופניים לא היו יכולים לנסוע באופן אוטומטי. כיוון שסוללת האופניים היא המרכיב החשוב ביותר, מומלץ לא להתפשר ולבחור אחת איכותית וחזקה כמו סוללת ליתיום שהיא קלה, נטענת מהר ועם אורך חיים ארוך.