איך לבחור עורך דין פלילי?

איך לבחור עורך דין פלילי?

תהליך המשפט הפלילי עשוי להיות ארוך, מורכב וכמובן להשפיע באופן מהותי על אורח חייו של העומד בפני כתב אישום ואף חקירה פלילית במשטרה. משום כך ההמלצה היא להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי כבר שנמצאים לפני זימון לחקירה במשטרה, ובמיוחד כאשר החשדות הופכים להאשמות ומוגש כתב אישום ועמידה לדין בפני שופט. כיוון שיש הרבה מאוד עורכי דין מקצועיים המתמחים במשפט הפלילי מעניקים ייצוג ללקוחותיהם, חשוב מאוד לדעת כיצד לבחור את עורך הדין הפלילי המקצועי והאיכותי ביותר שיש.

עורך דין מומחה בתחום הדין הפלילי

הרמה המקצועית של עורך דין פלילי הוא הפרמטר המהותי ביותר שיש להתייחס אליו כשבוחרים עו"ד מתאים, כיוון שהצלחתו המקצועית של עורך הדין היא ההצלחה של זה העומד בפני העמדה לדין. יש לקחת בחשבון כי המשפט הפלילי הינו תחום דינמי המתעדכן כל הזמן, ולכן מומלץ לבחור עו"ד פלילי המעורה בכל החוקים, תקדימים והליכים משפטיים שיוכל להשיג עבור לקוחותיו את התוצאות הטובות ביותר.

עורך דין פלילי שיהיה זמין תמיד

כאמור, ההליך הפלילי יכול להתמשך על פני חודשים ושנים עד הגעה להכרעה, ולכן יש לוודא כי עורך הדין הפלילי שבחרתם יהיה זמין עבורכם בכל תקופת הזמן הזו. לרוב ישנם עורכי דין מובילים המחזיקים ומנהלים חברות גדולות, ולכן חשוב לוודא כי עורך הדין שילווה את ההליך יהיה הבכיר והמנוסה בתחום והוא יעמוד לצידכם לכל אורך ההליך המשפטי, ולא יחליפו אותו עורכי דין מתמחים או זוטרים כתוצאה מחוסר זמינות.

התרשמות ממקצועיותו של עורך הדין בפגישת הייעוץ

כדי להתרשם מהמקצועיות של עורך הדין ומההתאמה האישית שלו אליכם העומדים בפני תיק פלילי, מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית מול עורך דין פלילי שעונה על הצרכים וההעדפות שלכם. לרוב פגישה כזו לא תהיה כרוכה בתשלום או התחייבות, ומטרתה להפגיש בין שני הצדדים כדי שכל אחד יבין בהתאם האם פרטי התיק רלוונטיים ליכולותיו של עורך הדין, והאם החשוד/נאשם בתיק מרגיש את הכימיה וההבנה מצידו של עורך הדין הפלילי במהלך הפגישה.

בהזדמנות הזו כדאי להסתמך על תחושת הבטן כדי לבחור את עורך הדין המתאים לכם ביותר, כיוון שאם הפגישה מתנהלת בצורה נעימה, עורך דין פלילי היושב מולכם אדיב ומסביר פנים ומראה מקצועיות ואילו אתם מרגישים בנוח לשוחח עימו – כל אלו מעידים כי מדובר על בעל המקצוע הייעודי עבורכם להשגת מטרתכם.

שכר טרחה והסדרי תשלום הוגנים

תהליכים פליליים עשויים להיות כרוכים בלא מעט כסף, במיוחד כיוון שאלו מתנהלים ונמשכים זמן רב ומצריכים ליווי מתמשך על עורך דין פלילי. לכן כדי לא לקטוע את רצף התהליך והטיפול של עורך הדין, חשוב להתאים את הבחירה בבעל המקצוע המשפטי על פי התקציב העומד לרשותכם. כאן המקום להדגיש כי אין להתפשר על עלות נמוכה במקרה של ייעוץ וליווי משפטי בתחום הפלילי, כיוון ששירות זול עלות לעלות לכם ביוקר בסופו של דבר ולשנות את חייכם מהקצה אל הקצה.

משום כך מומלץ לוודא מראש את העלויות הכרוכות בשירותיו של עורך הדין הפלילי שבחרתם, להבין אילו שירותים ותהליכים משפטיים כלולים בסך העלויות, ולנסות להגיע לשכר טרחה הוגן שלא יפגע בהתנהלות הכלכלית השגרתית שלכם. לרוב עורכי דין פליליים רוצים רק בטובתם של לקוחותיהם, ולכן הם יציעו מחירים משתלמים והסדרי תשלומים נוחים.

חוות דעת והמלצות מלקוחות עבר

כמו כל שירות אחר הניתן מבעל מקצוע, גם במקרה של איתור עורך דין פלילי איכותי ומקצועי רצוי להסתמך על חוות דעת והמלצות חיוביות של לקוחות קודמים. כדאי להתרשם מחוות דעת של אנשים קרובים לכם כדי להיות בטוחים כי ההמלצות הן אובייקטיביות, ולקבוע פגישת ייעוץ ראשונית כדי להתרשם בעצמכם ממקצועיותו ואיכותו של עורך הדין.