איך לבחור צלם חתונות מומלץ?

איך לבחור צלם חתונות מומלץ?

ארגון אירועים, ובפרט ארגון חתונות, הוא דבר לא פשוט. הוא דורש מאיתנו לא מעט תשומת לב לפרטים שונים, הוא דורש מאיתנו להזמין ספקים שונים, מכיוון שבלעדיהם אנחנו לא יכולים לערוך את האירוע כפי שאנחנו רוצים. 

אחת הדוגמאות הטובות לספקים שנרצה להזמין לאירוע שלנו, הם צלמים. אומנם אנחנו יכולים לתעד את האירוע בעצמנו או דרך חברים, בעזרת מכשירי סלולר ומצלמות מקצועיות, אך אם אנחנו רוצים לתעד את האירוע בצורה מקצועית ונכונה, הרי שאנחנו חייבים להזמין איש מקצוע מנוסה, איש מקצוע בכיר, מישהו שאנחנו יכולים לסמוך על היכולות והניסיון שהוא מביא איתו לעבודה. 

צילום אירועים זהו אומנות בפני עצמה, הוא סוג של צילום שלא כל אחד יכול לספק. הרי במהלך האירוע יש אינספור סיטואציות, אינספור סצנות גדולות וקטנות, שהצלם צריך להיות ער אליהן ולתעד אותן. בין אם מדובר בדברים מכוונים ובין אם מדובר בדברים לא מכוונים בהכרח. 

לכן, כשאנחנו מחפשים צלם חתונות, אנחנו לא יכולים לעשות את זה מבלי לקבוע פרמטרים ברורים, פרמטרים ספציפיים על פיהם אנחנו נעבוד ונחליט את מי אנחנו רוצים לשכור לתפקיד שלנו. חשוב להדגיש עוד היבט משמעותי והוא, כל צלם מביא איתו משהו אחר, בין אם זה מתוך הניסיון שלו ובין אם זה מתוך הגישה המקצועית והאומנותית ממנה הוא יוצא. לכן הבחירה שלנו צריכה לקחת בחשבון גם את הנקודות הנ"ל. 

לפני שנסביר כיצד בוחרים צלם חתונות מקצועי, חשוב לזכור גם שאי אפשר לחכות עם הבחירה לרגע האחרון. עלינו להקפיד ולעשות אותה כמה שיותר מהר, על מנת שנוכל לשריין את הצלם איתו אנחנו רוצים לעבוד לתאריך האירוע שלנו. אחרת הוא עלול לקבל הזמנות אחרות לעבודה ולא יוכל להגיע לאירוע שלנו. 

פרמטרים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת צלם חתונות

הפרמטר הראשון הוא הניסיון שעומד לרשותו. עלינו לבחון כמה שנים הוא מתעסק בתחום ואיזה ניסיון יש לו. כמובן שהניסיון לבד לא יספיק, אך זה יכול לתת לו אינדיקציה עד כמה הוא מקצועי ואפילו האם מדובר בצלם שיש לו הרבה או מעט עבודה. 

הפרמטר השני הוא הגישה שלו. אנחנו נבחן אותה הן על פי שיחה איתו, והן על תמונות שהוא יציג בפנינו. חשוב לבדוק את צורת וסגנון העבודה שלו, בשביל שנוכל להחליט האם זה מדבר אלינו, האם זה באמת מה שאנחנו מחפשים. במקרים מסוימים, נוכל אפילו לבקש ממנו לראות אותו בפעולה, על מנת להחליט האם סגנון העבודה מקובל עלינו. 

הפרמטר השלישי הוא חבילת השירות שהוא מספק לנו. מה בדיוק הוא מספק במסגרת העבודה, האם מדובר רק בצילום או בדברים מעבר. האם מדובר אך ורק בתמונות רגילות, סטילס או בחבילת שירות מלאה, כולל וידיאו, מגנטים וכדומה. כמובן שזה גם תלוי בעלויות שהוא גובה ועד כמה הן מתאימות לנו.