איך להשקיע בנדל"ן בצורה חכמה

איך להשקיע בנדל"ן בצורה חכמה

רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן מחוץ לישראל – איך השקעה זו הפכה לפופולרית?

 

בחיפוש אחר הדרך הפאסיבית להרוויח כסף, כמו שהרבה אנשים מכל העולם עושים, גם הישראלים בוחרים בהמוניהם להשקיע את הממון שלהם ברכישת דירות לצורכי השקעה. המטרה היא, בסופו של דבר, להשקיע בנדל"ן בכדי למכור אותו בתשואה משמעותית או – מה שפופולרי אף יותר – להשכיר אותו ובכך לייצר הכנסה קבועה וארוכת טווח. לאחר הבירוקרטיה וההתעסקות הראשונית, המטרה היא להפוך את הנכס למניב פאסיבי, כאשר הטרחה היחידה שתידרש בהקשר אליו תהיה, לכל היותר, חיפוש אחר שוכרים בתום תקופת השכירות בכל פעם מחדש.

להשקיע בנדל"ן בחו"ל – הנה כל הסיבות מדוע זה כדאי

 

קנייה של דירות להשקעה נחשבת לאחת מהדרכים היציבות יותר להרוויח כסף ולהשקעה סולידית יחסית, לעומת רכישת מניות בבורסה או השקעות בנקאיות שונות. עם זאת, שוק הנדל"ן הישראלי איננו יציב כלל ובמיוחד בשנים האחרונות, כאשר הדינמיות הזו עלולה "לעלות" למשקיעים בנכסים בישראל כסף רב. מסיבה זו, בוחרים רבים מבין בעלי ההון הישראלים להשקיע את כספם בדירות מחוץ לארץ, כאשר האזור המועדף הינו מרכז אירופה.

איך הפכה אירופה ליעד המועדף לרכישת דירות המיועדות להשקעה? 

 

הרתיעה העיקרית מביצוע עסקאות נדל"ן כאלה, היא שמיקום הנכס איננו בישראל ולכן איננו נגיש לנסיעות חוזרות וביקורים בדירה עצמה. עם זאת, כאשר מדובר באירופה כמו במקרה של הונגריה ורומניה שנחשבות ליעדים פופולריים מאוד לעסקאות מסוג זה, עדיין אלו טיסות קצרות יחסית, אשר עלותן סבירה וניתן לבצע גיחה אל היעד במקרה הצורך. בהתחשב בכך שממילא העסקה נסגרת ונחתמת באמצעות חברת תיווך מקצועית, הרוכשים יכולים לחוש בטחון בהשקעה כמו גם באמינות המידע והפרטים הקטנים כולם – כך שאין באמת צורך שהמשקיע יגיע בפועל אל הנכס.

עסקה בטוחה ואמינה גם מעבר לים

 

התפישה באשר לרכישת נכסים שלא ניתן לצפות בהם אלא בתמונות, היא "קשה לעיכול" אך המספרים מדברים בעד עצמם: הרווחים לטווח הארוך הם משמעותיים וההשקעה מחזירה את עצמה במהרה והופכת לרווח ולהכנסה יציבה. יתרה מכך, בהינתן שוק נדל"ן שאיננו תנודתי כמו בישראל, אירופה מציעה אפשרויות השקעה מרובות גם עבור אנשים שבארץ לא יכולים היו לדמיין ביצוע של עסקה דומה, בנכס ישראלי. 

טיפים לרוכשי נדל"ן מחוץ לישראל

 

כדאי לקבל ייעוץ מקצועי הן מאנשיה של חברת התיווך אשר מסייעת בפועל להבאת העסקה לידי סגירה והן ממכרים, במידת האפשר, שביצעו עסקאות רכישה דומות. חשוב לקבל הצעות שונות ולהבין את ה"בעד והנגד" באשר לכל אחד מן הנכסים המוצעים למכירה, כאשר הרעיון הוא להבין את פוטנציאל התשואה האמיתי ואת הרווח העתידי הצפוי. כניסה להשקעה שכזו, בהינתן אינפורמציה מהימנה וסיכון מינימלי של סכום הכסף הפנוי לצרכי ההשקעה, עשויה להיות הזדמנות כלכלית מצוינת שתעניק, בהמשך הדרך, שקט פיננסי לשנים רבות.