איך למצוא אורתופד מומחה?

איך למצוא אורתופד מומחה?

פציעות, חבלות, כאבים ובעיות רפואיות שונות במערכות השרירים והעצמות בגוף מטופלות רק על ידי אורתופד מומחה, שהינו רופא מקצועי שעבר את ההכשרות המתאימות לאבחון וטיפול של מחלות ובעיות אורתופדיות שונות. באופן טבעי כאשר חשים לא טוב מבחינה גופנית ניגשים אל רופא המשפחה שמכיר את ההיסטוריה הרפואית שלנו, אך כאשר תלונות המטופל מתרכזות בעיקר סביב בעיה אורתופדית כזו או אחרת – חשוב לפנות אל אורתופד מומחה ומיומן בתחומו.

כיצד אם כך ניתן למצוא אורתופד מומחה שיידע לאבחן את הבעיה הרפואית ולהתאים את הטיפול הנכון? נעסוק בשאלה הזו בהרחבה במאמר הנוכחי.

מהו תפקידו של האורתופד?

אורתופדיה קשורה לאחד מתחומי הרפואה ועוסקת בפגיעות, מחלות וליקויים שונים המתרחשים בעצמות ובשרירים בגוף האדם. משום כך תפקידו של האורתופד הוא לטפל בבעיות רפואיות אלו כדי לשפר את יכולותיו המוטוריות של המטופל, בין אם מדובר על המלצות לטיפול עם אביזרים אורתופדיים כמו מדרסים, תחבושות אלסטיות או סדים, טיפולי פיזיותרפיה הכרוכים בסדרת טיפולים המשכיים, טיפולים תרופתיים מקומיים באמצעות זריקות, כדורים ומשחות ואף טיפולים ניתוחיים המחייבים הליכים כירורגיים פולשניים כמו ניתוח החלפת מפרק ברך, שחזור רצועות, איחוי שברים ועוד.

מתי כדאי לפנות לאורתופד מומחה?

לרוב הפנייה אל אורתופד מומחה תעשה לאחר אבחון וייעוץ רפואי של רופא המשפחה, כאשר התסמינים עליהם המטופל מתלונן קשורים למערכת השרירים והעצמות בגופו. כיוון שרופא משפחה מתמחה ברפואה פנימית בלבד, הוא יעדיף להפנות את המטופל לאבחון רפואי מקצועי של אורתופד מומחה כדי שזה יידע כיצד לטפל בצורה נכונה בבעיה הרפואית.

ישנם מקרים בהם פנייה אל רופא אורתופד לא תעבור בהכרח דרך רופא משפחה, כמו לאחר פציעה וחבלה של הגפיים, תלונה חוזרת ונשנית על כאבי ברכיים לאחר פעילות גופנית, כאבים כרוניים בגב בזמן שינה ומנוחה, מוגבלות קלה עד חמורה בהנעת שרירים ומפרקים באזורים שונים בגוף, תחושות כאב ומוגבלות בתנועה מהם סובלים אנשים מבוגרים, בעיות מהותיות ביציבה וכו'.

כיצד פיזיותרפיה תסייע בהקלת כאבים ושיפור התנועה?

יש לקחת בחשבון כי ברוב הבעיות האורתופדיות רופא מומחה ימליץ על טיפולי פיזיותרפיה במקביל לטיפול תרופתי, זאת בהתאם לאבחון הבעיה שיש לכל מטופל. הפיזיותרפיה עוסקת בטיפול שיקומי ומניעתי של בעיות הקשורות לשרירים ולעצמות בגוף, זאת באמצעות שימוש בתרגילים גופניים או מכשירים מיוחדים שיסייעו לטיפול הרלוונטי.

איך אפשר למצוא אורתופד מומחה ומקצועי בתחומו?

לרוב בעיות רפואיות בשרירים ובעצמות מתבטאות בכאבים מטרידים הפוגעים באיכות החיים ובפעילות המוטורית של הגוף, ולכן כדי לטפל בתסמינים הללו חשוב למצוא אורתופד מומחה ומקצועי שיידע לאבחן את הבעיה הרפואית באופן מהיר ויעיל, וכן יידע להמליץ על טיפול רלוונטי שישכך את הכאב ויחזיר את הניידות. לשם כך מומלץ לאתר רק רופאים שעברו התמחות בתחום האורתופדיה, והרזומה שלהם מעיד על ניסיון מקצועי רב בבתי חולים ומרפאות בארץ ובעולם, וכן רכישת ידע מקיף באמצעות השתתפות בכנסים, הרצאות וסדנאות – כי הרי מקצוע הרפואה מחייב התמקצעות אינסופית בתחום דינמי זה, והכרת כל החידושים ודרכי הטיפול הטובות ביותר.

ניתן למצוא אורתופד מומחה דרך חוות דעת והמלצות של אנשי רפואה מקצועיים, כמו ייעוץ מול רופא המשפחה או רופא פנימי אחר שיוכל להמליץ על קולגות שהוא מכיר המתמחים באורתופדיה. דרך נוספת היא באמצעות המלצות וחוות דעת של מטופלים שפנו בעבר לאורתופד, וקיבלו טיפול מקצועי ואיכותי ומרוצים מהשירות ומהטיפול הרפואי שקיבלו. נסו לקבל המלצות כאלו מבני משפחה, חברים ואנשים שאתם מכירים או אפילו לקרוא חוות דעת באתרים שונים.

המאמר נכתב באדיבות

https://www.kneepedia.co.il/