איך למצוא מדביר ומה ההבדל בין השיטות?

איך למצוא מדביר ומה ההבדל בין השיטות?

הדברה היא אחד הדברים היותר חשובים אותם כדאי לשקול בעת מעבר לדירה חדשה. בין אם זו דירה חדשה או דירה שכורה, מזיקים יהיו בכל מקום. מומלץ להדביר את הבית לפני שעוברים לגור בו, אך כיום קיימות גם שיטות להדברה בתוך בית עם דיירים קיימים. אז איך למצוא מדביר ומה ההבדל בין שיטות ההדברה השונות?

הדברה לבית

אנשים רבים מחפשים הדברה לבית, כשהם כבר נתקלים במזיקים בתוך הבית, בין אם זה ב: תיקנים, נמלים, עשים, פשפשים, יתושים, חולדות, ועוד. האופציה המומלצת היא להדביר את הבית כשעדיין לא עברתם לגור בו, ואפשר לתת לבית להתאוורר כמו שצריך לפני שנכנסים אליו דיירים חדשים.

 

כיום, קיימות חברות הדברה רבות ואף מדבירים פרטיים עם מחירים המשתנים ממקום למקום, אך נשארים באותו הטווח. מחיר ההדברה נקבע לפי כמות המזיקים בבית, גודל השטח (ככל שהדירה תהיה בעלת שטח גדול יותר, המחיר יהיה גבוה יותר), האם צריך לכסות שטח נוסף חוץ מהבית עצמו? האם צריך להוסיף גם בורות וביוב? תוספות אלו לרוב יהיו בתשלום.

 

חברת מזיקיס מתמחה בכל סוגי ההדברות, כולל חיטוי בתקופת הקורונה והרחקת יונים. ניתן למצוא במזיקיס מחירון נרחב המראה את כל האפשרויות השונות, החל מדירת חדר ועד לדירות גדולות של עד 6 חדרים, בתים פרטיים, בתים עם חצר, וכד'.

 

בנוסף, ניתן למצוא במחירון של מזיקיס גם אופציות נרחבות יותר כמו סוג המזיק (תיקן, צרעה, יתוש, נמלה, פשפש, ועוד) וכמות הנגעים שלהם בבית. האם יש להם ביצים, האם הם התרבו בכמה מקומות בבית, איפה הקן שלהם. כל אלו הם דברים חשובים בכל מה שקשור למחיר ההדברה.

שיטות הדברה שונות

בהדברה יש כמה שיטות שונות והמון חומרים המיועדים למזיקים ספציפיים, אבל כיום אנשים יעדיפו בעיקר הדברה ירוקה אורגנית ופחות הדברה כימית.

 

בהדברה ירוקה כמובן שעדיין יש חומרים כימיים, אך ההבדל הוא שבהדברה ירוקה אין את הרכיב זרחן אורגני והיא הרבה יותר ידידותית לבית ולסביבה, ואינה פוגעת בה. בהדברה זו החומרים מתפרקים ואינם מהווים כל נזק או פגיעה לטבע או למתגוררים בבית. זוהי ההדברה הירוקה ביותר, כשמה כן היא.

 

בהדברה נוטים להתמקד במזיק ספציפי ובחומרים המרחיקים אותו או מזיקים לו. הריסוס יתבצע בעיקר בפאנלים, כניסה לחדרים, חלונות, ארונות, מתחת לכיורים, ניקוזים, מסתורים, מקומות חשוכים או לחים שלא מגיע אליהם מספיק אוויר או מספיק אור.

 

חוץ מחומרים, המדבירים יניחו גם מלכודות להרחקת ומניעת מזיקים שונים כמו נמלים וג'וקים. במידה ויש גינה או חצר, מרססים גם בגינה ואפילו בעצים, בהם ידוע שמתגוררים מזיקים שונים. במידה ויש מחסן או מרתף – חובה לרסס גם בו היות ומדובר במקום לח וחשוך, המקום האהוב על המזיקים.

 

מחיר ההדברה נע בין 250 ל-800 ש"ח, תלוי בכמות המזיקים וסוג המזיקים. ככל שהמבנה קטן יותר וכמות המזיקים בו היא קטנה יותר, כך מחיר ההדברה יהיה זול יותר. ניתן למצוא במזיקיס מחירון המתאים לכל סוגי המבנים והחדרים השונים. מחירון זה מראה את כל המחירים ואת כל האופציות השונות להדברה בטוחה, יעילה וראש שקט לטווח ארוך.