איך למצוא עזרה לגמילה מהרואין?

איך למצוא עזרה לגמילה מהרואין?

אמנם ברחבי העולם מסתובבים בימינו סמים שנחשבים חזקים יותר מסם ההרואין (כמו "פנטניל" אשר נחשב "מגפה" של ממש בארה"ב), אבל אין ספק, הרואין הוא צרה צרורה. יש סיבה לכך שהוא נחשב "סם בית כלא". זאת, מכיוון שהוא אחד מסוגי הסמים הבודדים שיכולים "להשכיח" את העובדה שהאדם נמצא מאחורי סורגים.

למעשה, עצם היותו "סם כלא", מצביע על רמת הניתוק שהרואין מסוגל לבצע אצל הבנאדם, הוא עשוי לנתק אותו מהמודעות של עצמו, מבחינה רגשית, סביבתית, משפחתית וכו'. אם פיתחתם עם הזמן התמכרות להרואין, גמילה מהרואין היא לא תהליך קל, זה כבר נציין עכשיו. גמילה מסם ההרואין היא תהליך פיזי לא פשוט, כמו גם תהליך רגשי, נפשי ומנטלי. כשאנשים פונים לשימוש בסמים כמו הרואין, זה בדרך כלל כתוצאה ממשקעים נפשיים ורגשיים. ייתכן שישנם דברים אשר מטרידים את האדם, הוא צובר משקעים נפשיים ולבסוף, פונה לשימוש בסם.

הרואין הוא בד"כ לא "סם רנדומלי" – אלא הופך לקבוע

כשמתחילים שימוש בהרואין, באחוז גבוה מהמקרים השימוש בהרואין לא נשאר רנדומלי. במילים אחרות, באחוז גבוה מהמקרים השימוש בהרואין חוזר והופך להתמכרות. ואם אתם מעוניינים למצוא מכון גמילה מהרואין וסמים קשים אחרים, אתם צריכים להיות בטוחים בכך שאתם בוחרים במכון הגמילה המומלץ ביותר שתוכלו למצוא.

בשורה התחתונה, שימוש בהרואין הוא צרה צרורה, לא פחות מזה. ההרואין "תופס" את האדם בצורה פיזית, לא רק באופן רגשי. אם אנשים מתמכרים לסמים קלים מבחינה רגשית-מנטלית בלבד, השימוש בהרואין גורר אחריו גם התמכרות פיזית.

מכון גמילה מהרואין – האם גם אתם צריכים גמילה מהסם?

אנשים שמשתמשים בהרואין חווים אפיזודות של "קריז", בשפת העם. ה"קריז" הוא בעצם הנזקקות של הגוף ושל הנפש למנה של סם. וכשהגוף תלוי באופן אובססיבי בסם ההרואין, הנפש תהיה מוכנה לעשות כמעט הכול כדי להשיג את הסם.

בכדי להשיג את הסם או כסף עבור סם ההרואין, אנשים מסוימים יהיו מוכנים לפרוץ ולגנוב, לקחת בסתר כסף מהמשפחה ועוד. אם כבר האדם הגיע למצב שבו הוא גונב כספים בכדי לממן את ההתמכרות שלו, גמילה מהרואין במכון גמילה תהיה האפשרות הטובה ביותר עבורו. אז כמו שאנחנו רואים, התמכרות להרואין היא רוחבית לחלוטין.

במה מכון הגמילה מתמקד במהלך הטיפול?

מכון הגמילה לא יתעסק אך ורק בהתמכרות הפיזית שלכם. מכון גמילה מהרואין יתעסק גם בפן הנפשי של ההתמכרות, הצד הרגשי של ההתמכרות, המנטלי וכו'. אם אתם רוצים עצה מאיתנו, אנחנו נמליץ לכם לקבוע פגישת התייעצות עם מכון גמילה.

פגישת ההתייעצות תוכל לעשות לכם קצת סדר בבלגן, במיוחד אם אתם מתלבטים בין מכון גמילה אחד לבין מכון גמילה אחר. בשורה התחתונה, אתם צריכים להרגיש "קליק" אנושי טוב וקליק מקצועי. מכון הגמילה, תפקידו לעטוף אתכם, להכיל אתכם, לתמוך בכם ולסייע באופן רוחבי.

המלצת פגישת היכרות במכון גמילה

כשאתם קובעים פגישת היכרות במכון גמילה, נסו הרגיש אם הצוות שעומד מולכם מרגיש לכם נכון. נסו לחוש אם נראה לכם שתוכלו לסמוך על הצוות הרפואי, להתמסר לטיפול שלו. והכי חשוב, זכרו כי מדובר בתהליך לא פשוט. בעוד שחלק מהנגמלים נושרים באמצע תוכנית הגמילה, אתם יכולים להיות אלו שדווקא צולחים את התוכנית.