איך מקבלים גרין קארד

איך מקבלים גרין קארד

כאשר מדברים על גרין קארד עומדות לפניכם כמה וכמה אפשריות החל מהגשת בקשה בעקבות עבודה, חיים בארצות הברית או אפילו לימודים או הגרלה. אז מה קודם למה ואיך אפשר לעשות את זה נכון ויעיל? במאמר שלפניכם נדבר על כל האלטרנטיבות והסיבות לקבלת אישורי שהייה המבוססים על תושבות קבע חוקית בארצות הברית. 

איך מקבלים גרין קארד בהסתמך על הגרלה? 

שואלים איך מקבלים גרין קארד? אחת הדרכים היותר נפוצות היא לנסות להשתתף בהגרלה אחת לשנה באמצעות הגרלת הגרין קארד השנתית. כאמור, ההגרלה הזו מדברת על תוכנית רשימת מטעם הממשל ומעניקה למדינות בהן ההגירה נמוכה אפשרויות של מגורים, עבודה ובעיקר חיי רווחה בארצות הברית. הרעיון המוצג כאן הוא הגרלה שמטרתה לספק לארצות הברית את הגיוון הראוי באזרחים המגיעים הן עם יכולות פיננסיות כלכליות והן בהיבט התרומה במגוון מקצועות אשר בסופם יתרמו למגוון התרבותי בזכות 55000 אשרות הניתנות כמדי שנה למגוון המהגרים. 

איך משתתפים בהגרלה? 

במסגרת השתתפות בהגרלה חשוב להגיש את הבקשות הנכונות לצד צירוף מסמכים מתאימים, מילוי טפסים וכן להתראיין נכון בשגרירות. אלו הם רק חלק מהדברים ולכן אם אין לכם ניסיון ראשוני בדבר עדיף לעשות זאת בליווי של אנשי מקצוע המבינים בתחום ויכולים להגביר את הסיכויים שלכם לזכות ולא להיפסל בעקבות טעויות שביצעתם. 

איך מקבלים גרין קארד על בסיס משפחתי? 

בכדי שיהיה ניתן קבל גרין קארד על בסיס עבודה יידרש מאזרחים ישראלים על ידי קרוב משפחתו האמריקאי. כאמור, קרוב המשפחה האמריקאי הוא זה שיפנה לרשויות ההגירה ומכאן יועברו האישורים והטיפול באמצעות שירותי ההגירה עצמם ולצד טיפול המרכז הלאומי לאשרות. לאחר מכן ייצור המרכז קשר עם בן המשפחה ויבקש למלא טפסים נוספים בהתאם. לאחר אישור הטפסים תועבר הבקשה אל נציגי רשות ההגירה לארצות הברית בבניין השגרירות הישראלי ושם ייקבע לישראלי דורש הבקשה ראיון אישי. כחלק מהתהליך יידרש מהמבקש להגיע עם תעודת יושר ובדיקות רפואיות ייעודיות ובמידה והריאיון אכן יסתיים בהצלחה יהיה ניתן לקבל את האשרה המיוחלת. 

דוגמאות לסוגי ויזת עבודה בארצות הברית 

שוקלים לעבור לארצות הברית על בסיס עבודה? לפני שאתם יוצאים ומבצעים את ההליך הזה חשוב מאוד לבין את ויזות העבודה המוצגות לפניכם ולצד העניין החוקי שבדבר. לצורך ההמחשה, הכירו את ויזת ההגירה מסוג B1H אשרה ייעודית לאנשים בעלי תואר ראשון ובפרט שתהיו מוכרים על ידי מוסד השכלה אמריקאי. כמו כן המעסיק מתבקש לבקש אתכם ובתנאי שאתם מוערים בתחומי ההנדסה, התכנות, המדע או אפילו פיתוח משק האמריקאי. גם כאן, בדומה להתנהלות הגרלה ועוד – יש לבצע את ההליכים ואת הבקשה שנה לפני. ויזה מסוג או – 1 משמע ויזה המתאימה לאנשים מתחום האמנות, העסקים, החינוך וכן הספורט- אז  במידה וקיימת זיקה למקצועות הללו יש לפנות אל המסמכים המתבקשים על ידי ויזה זו.