אם אתם רוצים לשרוד בשלום את תהליך הבניה שלכם, כדאי שתבחרו אדריכל ומעצב פנים

אם אתם רוצים לשרוד בשלום את תהליך הבניה שלכם, כדאי שתבחרו אדריכל ומעצב פנים

ההחלטה לשפץ את הבית שלכם לא יכולה להיות מכריעה יותר. כך לפחות מרגישים רוב בעלי הבתים ששוקלים להקים בית חדש או לשפץ בית קיים. רוב בעלי הבתים מסתדרים בתנאים פחות אידיאליים, כמו למשל זרימת אוויר לא יעילה, רצפות לא אחידות, אמבטיות מיושנות וחדרי שינה קטנים, במשך כמה שנים, לפני שהם מתחייבים סוף סוף לעשות משהו בקשר לזה.

הסיבות העיקריות לדחיית קבלת ההחלטה הנכונה הן בעיקר חוסר הידיעה אל מי בדיוק הם צריכים לפנות. חברים שביצעו בביתם שיפוצים ועבדו עם אדריכל ומעצב פנים יכולים להמליץ על איש מקצוע לתכנון החלל ועיצוב הפנים שלו, או שאתם יכולים לבחור כמה אנשי מקצוע מתאימים ולבדוק את רמתה מיומנות שלהם.

מונעים מראש דאגות מיותרות

אנשי המקצוע המועדפים יעזרו לכם להשיג את ההתאמות הדרושות לכם באמצעות תיק עבודות שתוכלו להתרשם מהם, כך שאם, למשל, אתם חולמים על מטבח חדש, אתם יכולים להרגיש בטוחים עם אנשי מקצוע שיש עליהם המלצות מעולות.

גיוס העזרה שאתם צריכים תעזור לכם למנוע מראש דאגות מיותרות, כי אדריכל ומעצב פנים עושה את כל העבודה בשבילכם. יש אנשי מקצוע שיש להם רקע היברידי, ולאחרים יש התמחויות מוגדרות. קחו אנשי מקצוע שבקיאים בתכנון ועיצוב החלל שלכם, כולל מעורבות בגימורים, בעיצוב הארונות, והוספת האביזרים המתאימים.

חשיבות התמיכה המקצועית

אפשר גם לבחור שירותי עיצוב פנים וחוץ עם אנשי מקצוע שיפקחו על תהליך העבודה ועל כל השלבים הנלווים לתהליך הבנייה או השיפוצים. אדריכל ומעצב פנים יכול לעזור גם עם עיצוב רהיטים ותכנון חלונות, אבל הנקודה שחשוב שתפנימו היא שאתם זקוקים לעזרה מקצועית, כי קרוב לוודאי שלא תוכלו להשתלט על כל העבודה בעצמכם.

יש כמה שיקולים שאתם צריכים לקחת בחשבון. אם, למשל, אתם מוסיפים או מסירים קירות, משנים מדרגות, מתקינים מטבח או אמבטיה חדשים, או מחליפים ריצוף, שטח הבית צריך להתאים למטרות הבנייה או השיפוצים שלכם, וסביר להניח שאתם צריכים אדריכל ומעצב פנים שיגידו לכם מה הן האפשרויות שיתאימו למבנה שלכם.

ומה השורה התחתונה פה?

בעוד שקבלן או מהנדס בניין יכולים להיות מסוגלים לבוא עם פתרונות פונקציונליים עבור הבית שלכם, הם לא מעצבים מיומנים, והתוצאה עשויה להיות שגויה. לכן חשוב לבחור את אנשי המקצוע הנכונים.

בסופו של דבר, זו לא החלטה של או-או. אדריכל ומעצב פנים הם שני מקצועות נפרדים, אך אנשי מקצוע רבים מחזיקים בשתי המיומנות, ומאחר שתהליך התכנון צריך להיות חכם ובטעם טוב, חשוב שתשכרו איש מקצוע שיש לו את שתי ההתמחויות. מיומנויות נוספות לא בהכרח קשורות בעלויות יקרות יותר, ובטווח הארוך זה יכול אפילו להיות זול יותר.

אם כבר מההתחלה אתם משלמים לאיש מקצוע אחד על תכנית עבודה מסודרת, זה אומר שהמרחב החדש שייווצר, יהיה הוליסטי, שלם ובעיקר מתאים להעדפות, למטרות ולצרכים שלכם.