בחירת פרקט – 5 שאלות שחשוב לשאול את עצמכם לפני

בחירת פרקט – 5 שאלות שחשוב לשאול את עצמכם לפני

פרקט זהו סוג של ריצוף המותקן לרוב על גבי רצפה קיימת בגוון מרחבים, החל מדירות פרטיות ועד חנויות, בתי מלון, קליניקות למיניהן וכדומה. הפרקט הנפוץ והפופולרי ביותר בקרב הקונים הישראלים הינו פרקט למינציה – זהו פרקט דמוי עץ המגיע בצורות ובדגמים שונים אל בית הלקוח, לפי טעמו האישי ודרישתו. במרבית החנויות לממכר מוצרי בית ופרזול ניתן לרכוש כיום פרקט אך הדגש צריך להיות על בחירת פרקט מתאים לכם ולסגנון העיצובי של דירתכם.

במידה והנכם מעוניינים להחליף את הריצוף בבית ונוטים לבחור בפרקט, רצוי שתשאלו את עצמכם מספר שאלות: איזה פרקט אני מעדיף? מה הסכום שארצה להוציא על הפרקט? האם סוג הפרקט מתאים לחדר אליו אני מייעד אותו? האם יש סוגי ריצוף טובים / איכותיים יותר ? וכמובן, איך תתבצע התקנת הפרקט בו אני מעוניין?

אנו נשתדל לענות על חמשת השאלות הללו עבורכם בכדי לעשות לכם קצת "סדר" בבלגן ולהכין אתכם לקראת בחירת פרקט מתאים לביתכם או לעסק.

איך לבחור פרקט לבית או לעסק?

ראשית כל רצוי לעבור מספר בתי עסק ולהתרשם מן הדגמים שהם מציעים ללקוחותיהם, לאחר מכן החליטו איזה פרקט מועדף עליכם ועקב כך רצוי להעמיק ולבדוק אודותיו. תוכלו להתייעץ עם המוכר בחנות או עם היועץ ולבדוק איזה סוג בחרתם, ממה הוא עשוי ואילו יתרונות יש לו.

חשוב שתבהירו למוכר וליועץ היכן אתם מתכננים להתקין את הפרקט מכיוון שלא כל סוגי הפרקטים מתאימים לכל חלל. למשל, אם אתם בוחרים בפרקט מסוג למינציה ושוקלים להתקינו כריצוף לחדר האמבט שלכם – זו תהייה טעות מהותית. פרקט מסוג למינציה אינו "מסתדר" כשורה עם מים ולמעשה, בכדי לתחזק אותו ולשמור עליו מומלץ להרחיקו ממקורות מים ולחות.

את ניקיון פרקט הלמינציה עושים עם חומר ניקוי מיוחד ובאמצעות סמרטוט לח בלבד, אין לשפוך עליו מים. לכן, בחדרי אמבטיה שנחשבים לחללים לחים ורטובים יחסית, רצוי להתקין פרקט עץ – אשר נחשב לעמיד יותר ומתאים לחדרים שכאלה.

בהמשך, אנו ממליצים לבדוק האם יש אלטרנטיבות אחרות לבחירתכם ומה המחירים המוצעים בשוק. לעיתים, תוכלו למצוא פרקט עץ במחיר גבוה משמעותית ממה שתכננתם להוציא ואז הברירה שלכם היא בהחלט לפנות לפרקט למינציה, אשר נחשב לפרקט משובח וזול יותר מפרקט העץ הסטנדרטי.

פרקט למינציה בעל יתרון נוסף, התקנתו פשוטה ונוחה והלוחות שיגיעו עד סף דלתכם יולבשו זה על גבי זה, ממש כמו במשחק הפאזל שאנו מכירים מהילדות. בשל פשטות ההתקנה, רבים בוחרים לבצע זאת באופן עצמאי ומעדיפים לקנות פרקט למינציה וכך גם לחסוך בהוצאה הכללית עליו וגם את תשלום ההתקנה שיש לשלם לבעל מקצוע. יחד עם זאת, פרקט עץ הינו פרקט עמיד וחזק יותר ויש שיאמרו גם איכותי יותר ולכן אנו ממליצים לשקול היטב את צורכיכם.