הדרכים השונות לחדש אמבטיה ישנה

הדרכים השונות לחדש אמבטיה ישנה

חדר אמבטיה חדש ויפה מכניס שמחה ללב. אבל עם הזמן, חדר האמבטיה מתיישן וגם האמבטיה עצמה מתחילה לגלות "סימני עייפות" ואף בלאי משמעותי. נסביר על הדרכים השונות לחדש אמבטיה ישנה ולהכניס חיים חדשים, לחדר הרחצה שלכם. ואגב, המחיר עשוי להיות הרבה יותר זול מכפי שחשבתם. 

חידוש קוסמטי עבור חדר אמבטיה ישן 

במידה והאמבטיה עצמה במצב טוב אך חדר האמבטיה לא מוצא חן בעיניכם בגלל הצטברות של אבנית, עובש או פשוט בגלל שאיננו עדכני ואופנתי, נתחיל עם כמה טיפים. לצורך חידוש אמבטיה התחילו בניקוי מסיבי של הקירות, האבנית, החריצים שבין החרסינות. אפשר להחליף את המראה, להסיר עובש עם תרסיס מתאים ולצבוע עם צבע דוחה עובש. שימו עציץ נאה, מבשם אוויר, מתלה מגבות חדש ותראו איך החדר הזה מתמלא חיים חדשים. אבל אם האמבטיה עצמה לא במיטבה, המשיכו לקרוא וגלו בדיוק מה אפשר לעשות. 

חידוש אמבטיה אקרילית 

אמבטיה אקרילית יכולה להיראות חדשה לאורך זמן, אך לבסוף, יופיעו עליה סימנים מאוד ברורים של התיישנות. תחילה, אפשר לזהות שהצבע שרוט. יכולים להתגלות לכם קילופים. אם לא דואגים לתחזק, ניתן לראות גם כתמי חלודה. אחר כך, חלקים נוספים יכולים להחליד והקורוזיה עשויה לחדור בין האמבטיה לבין האריחים שסביבה. חידוש של אמבטיה אקרילית במיטבו יתבצע כאשר הנזק לא גדול באופן שהאמבטיה עצמה מתפוררת. את החידוש מבצעים על ידי ליטוש הציפוי של האמבטיה. אם הנזק יחסית קטן, אפשר לאחר ליטוש ליישם שפריץ של צבע או אפילו כמה שכבות. במידה והנזק כבר יותר ממשי, אפשר להזמין חברה שתקלף עבורכם את הציפוי מכל האמבטיה. לאחר מכן מבצעים שכבה של צבע חדש ומעליו ציפוי הגנה. ציפוי כגון אמייל ישמור על המראה החדש ועל הצבע האקרילי, לאורך זמן רב. 

הלבשת אמבטיה ללא הרס 

דרך נוספת לחידוש האמבטיה שניזוקה נעשית בתוך פרק זמן קצר להפליא. בתוך שעות ספורות ניתן להתקין את מה שנקרא בשם "הלבשה". בהלבשת אמבטיה בעצם לוקחים מעין שכבה של אמבטיה, שמותאמת להנחה על גבי האמבטיה הישנה. אמנם, מתקבלת אמבטיה קצת יותר קטנה, אך בכמה שעות כל חדר האמבטיה נראה אחר לחלוטין. את ההלבשה מיישמים על ידי דבקים מיוחדים בשילוב חומרים אוטמים ומבודדים. את ההלבשה ניתן בהמשך לנקות ולחטא ממש כמו שמנקים כל אמבטיה רגילה. היא נעימה למגע ונראית חדשה לחלוטין. היא מכסה את האמבטיה הישנה כך שלא רואים חלודה, קילוף, התיישנות. כדאי להוסיף שאם מותקן אצלכם מקלחון, ניתן לחדש את האגנית (רצפת המקלחון) בשיטה מאוד דומה. 

חידוש בשיטת פירוק והרכבה 

הדרך הבאה לחידוש של חדר אמבטיה תתאים למי שרוצה להשקיע בשיפוץ יותר רציני. חשוב לומר שזו פעולה הרבה יותר ממושכת והרבה יותר יקרה מהדרכים שהצגנו עד כה. מתי זה כדאי? כאשר מדובר באמבטיה מאוד ישנה, כאשר גם הצנרת כבר דולפת ונוזלת, אם נמאס לחלוטין מהאריחים ורוצים להחליף את החרסינות, להתקין כיורים חדשים, אסלות נסתרות וכדומה. 

במקרה כזה, צריך לעקור את כל הרצפה והקרמיקות, עוקרים את האמבטיה הישנה, מסלקים מקלחון ישן. איש מקצוע שיגיע יתקין אריחים חדשים, אמבטיה חדשה, מקלחון חדש וכדומה. שיפוץ מסוג זה נהוג לבצע לעיתים גם כאשר חדר הרחצה תקין, אך רוצים להפוך אותו למודרני, חדיש, עדכני ויפה. לסיכום, ניתן לחדש אמבטיות קומפלט או לחדש אלמנטים מסוימים בחדר הרחצה. השיקולים כוללים את העלות שרוצים להשקיע, פרק הזמן שבו רוצים לסיים וכן העדפות אסתטיות אישיות.