הובלות קטנות במחיר זול? זו לא קלישאה

הובלות קטנות במחיר זול? זו לא קלישאה

הובלות קטנות הם אחד השירותים שכולנו צורכים מעת לעת. על פי הערכות, הענף מגלגל מדי שנה מאות מיליוני שקלים, מה שמושך אליו מובילים רבים ומגביר את התחרות באופן משמעותי ואיתה גם את כל התרגילים שאף אחד לא אוהב להיתקל בהם.

כפועל יוצא, המחירים הולכים ויורדים אך באותה נשימה, אתם עשויים להיתקל במודעות פרסומיות שמבטיחות מחירים זולים כשבפועל המציאות רחוקה מאותן הבטחות ובמקרים חמורים יותר, אף בהערכות מחיר שגויות שמשאירות אתכם ביום ההובלה חסרי ברירה מלבד להוסיף את הסכום הנדרש למוביל.

למרות הקושי לאתר מובילים מומלצים במחיר זול, הדבר בהחלט אפשרי הודות לשירות השוואת מחירים של הובלות קטנות של אתר 'בקטנה' שיכול להפחית לכם את העלויות בעשרות אחוזים.

מהן הובלות קטנות?

הביטוי הובלות קטנות נגזר מהיקף ההובלה ולא מגודל הפריטים כך שהובלה קטנה יכולה לכלול ארגז בודד, מספר ארגזים, מקרר ואפילו פסנתר. יתירה מכך, אפילו העברה של יחידת דיור נחשבת לקטנה מהסיבה שמדובר במעט פריטים באופן יחסי.

ומשום שמדובר במעט פריטים ביחס להובלת דירה, הן צריכות להיות הרבה יותר זולות ומהירות אך העניין הוא שלא כל מוביל יכול לבצע הובלה קטנה במחיר זול וחשוב להבין איך למצוא את המוביל הנכון – כזה שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר אך יחד עם זאת לא יהיה יקר מדי.

איך מוצאים חברת הובלות קטנות במחיר זול?

כמעט כל חברת הובלות מציעה שירות של הובלה קטנה אבל יש לזכור שלא כל אחד יכול לספק את אותו השירות באותו המחיר וקיימת שונות גבוהה שנובעת מאופי העסק ולאו דווקא קשורה לאיכות ההובלה.

כדי להבין את זה, צריך להסביר קודם כיצד חברות ההובלה פועלות ומה ההבדלים ביניהן.

כעיקרון ניתן לחלק את החברות לשני סוגים – האחד שכולנו מכירים ושכולל את המובילים שמבצעים הובלות רגילות כדוגמת הובלה של משרד או בתים. מובילים אלה יהיו מצוידים בדרך כלל ברכב גדול וציוד מקצועי שנועד להוביל מספר גבוה של פריטים. בנוסף, הצוות האורגני ימנה בין 3 לעד 6 מובילים.

מכאן נובע שהמחיר שתשלמו עבור כל סוג של הובלה יהיה גבוה באופן יחסי משום שאם ניקח לדוגמה הובלה של מקרר, איננו זקוקים למערך מרשים כל כך של מובילים וציוד – מה שמביא אותנו אל הסוג השני של חברות ההובלה – אלה שמתמחות בהובלות קטנות.

סוג זה של חברות שונה במספר מובנים ומותאם לביצוע של הובלות קטנות. מדובר במוביל אחד או שניים עם רכב קטן יותר אשר מתאים להובלה של פריט או דירות קטנות באופן מהיר.

כל אלה יוצרים מצב שהחברות הללו יכולות לבצע בדיוק את אותה הובלה קטנה אך במחיר הרבה יותר זול משום שאין להן הוצאות על צוות גדול, או משאית והנסיעות הופכות להיות להרבה יותר זולות.

מה צריך לבדוק בהצעות מחיר של הובלה קטנה

כמו בכל הובלה, כדי להבטיח שירות איכותי, חשוב לבדוק מספר נקודות:

  1. במעמד קבלת הצעות המחיר יש לשים לב שההצעות זהות מבחינת המפרט. כך לדוגמה הצעה שכולל שירותי אריזה או אספקת קרטונים יכולה להתברר כמשתלמת הרבה יותר למרות המחיר שמעט יקר יותר.
  2. לא מומלץ להתפתות אחר המחיר הכי זול ויש לזכור שלמרות שמדובר בהובלה קטנה, איכות השירות צריכה להיות ללא דופי.
  3. התמקדו בחברות שמתמחות בהובלות קטנות באזור המגורים שלכם כך שלא תצטרכו לשלם עבור נסיעות ארוכות.
  4. העדיפו מובילים עם מוניטין וותק – גם אם במחיר מעט יותר גבוה משום שלעתים המחיר הזול עשוי לקפוץ בדיוק ברגע האחרון בטענות שונות ומשונות ולכם אין כל כך מה לעשות בשלב הזה.
  5. גם בהובלה קטנה כדאי לבחור במוביל עם ביטוח הובלות.