החשיבות של חיטוי מאגרי מים

החשיבות של חיטוי מאגרי מים

לא מן הנמנע כי כאשר אתם שומעים את המונח חיטוי מאגרי מים אתם מתארים לעצמכם כי הוא לא נוגע אליכם. אך לא רק מפעלים או מוסדות גדולים צריכים לבצע את הפרוצדורה הזאת, כל אחד מאיתנו צריך להיות מודעה לפעולה הזאת. הרי כל אחד מאיתנו משתמש במים בבית או במקום העבודה על בסיס קבוע, אך האם מאגרי המים שבהם אנו משתמשים נקיים מספיק?

בדיוק על מנת לאפשר לכם לשתות מים בשלווה וללא כל חשש ישנו צורך לבצע חיטוי מאגרי מים בצורה מקצועית על ידי איש מקצוע שמכיר את התחום על בוריו ויוכל לספק את התמורה הטובה ביותר.

מי צריך לבצע חיטוי מאגרי מים?

האחריות והפיקוח על הנושא של חיטוי מאגרים של מים נמצאת אצל משרד הבריאות, ואנשים מטעמו הם אלה שקובעים מהי התדירות שצריך לבצע את החיטוי. ישנם מפעלים או מוסדות גדולים שיצטרכו לבצע את החיטוי באופן שכיח עקב תדירות השימוש, ויש מוסדות ומקומות קטנים יותר ששם תדירות החיטוי תהיה נמוכה יותר.

באופן עקרוני – אם אתם משתמשים במאגרי מים בין אם בבית, במשרד או בחוץ, יהיה עליכם לבצע חיטוי מאגרי מים על ידי איש מקצוע. אם אתם לא יודעים בדיוק היכן נמצא מאגר המים או שאין לכם מושג כיצד מתבצעת הפרוצדורה תוכלו לפנות לאיש מקצוע בתחום שיענה לכם על כל השאלות.

 

כיצד מתבצע חיטוי של מאגרי מים?

חשוב לציין כי חיטוי מאגרי מים זוהי פעולה חשובה במיוחד שחייבת להתבצע על ידי איש מקצוע אשר מכיר את התחום על בוריו. לא כל אדם מן השורה יוכל לבצע את הפעולה, כי בסופו של יום לכל איש מקצוע יש את החשיבות שלו. עוד לפני שיתבצע החיטוי עצמו, ישנו צורך לבדוק את האיטום של המתקן על מנת לוודא שאין בעיות באיטום.

לאחר מכן מתבצע ניקוי יסודי של המתקן, כך שכל הלכלוך שהצטבר לאורך השנים יתנקה ממנו. הניקוי של המתקן הוא משמעותי מאוד, וחשוב לוודא שלא נשאר אף לכלוך. לאחר מכן יהיה אפשר לבצע את הליך החיטוי עצמו, רק כאשר המתקן נקי כמובן.

 

מדוע חשוב לבצע חיטוי מאגרי מים?

לא סתם אנו עוסקים בנושא הזה, מדובר בנושא משמעותי מאוד – שאתם צריכים לתת לו את החשיבות הנדרשת. אם לא תחטאו בזמן את מאגר המים, אתם תחשפו את עצמכם ואת כל האנשים ששותים מים מהמאגר הזה לבעיות בריאותיות שונות. לרוב אתם תרגישו כאבי בטן, בחילות והקאות שמגיעות כתוצאה מהשימוש באותו מאגר מים שאיננו ראוי לשתייה.

במקרים נדירים יותר יכולים להופיע בעיות חמורות הרבה יותר, כאלה שאפילו יצטרכו טיפול רפואי. כך שאסור להקל ראש בנושא הזה, ואנו מפצירים בכם לבדוק כבר היום את מאגר המים שממנו אתם שותים את המים בבית או בעבודה שלכם.