הכל על מתנפחים לאירועים

הכל על מתנפחים לאירועים

כאשר עורכים אירוע גדול, אשר בין המוזמנים אליו יש גם ילדים קטנים, כדאי לחשוב איך ניתן להתאים את האירוע גם להם, בין אם מדובר ביום הולדת של חבר או בכנס מקצועי. כאשר יש תכנית מותאמת לילדים, הם יהנו ממנה והיא תעסיק אותם למשך פרק זמן ארוך, ואם ההורים יצטרכו הם יוכלו להתעסק בדברים אחרים.

אחת הדרכים להעסיק ילדים קטנים היא השכרת מתנפחים לאירועים. הנאה ממתנפחים היא דבר המשותף לרוב הילדים במגוון גילאים, החל מגילאים קטנים מאוד ואף עד גיל ההתבגרות ובמהלכו. השכרת מתנפחים יכולה להיות בשביל מסיבה, אירוע משפחתי, בר מצווה או כל פעילות חברתית שהיא.

ישנם סוגים שונים של מתנפחים המתאימים לקבוצות גיל שונות. גם נוער יכולים ליהנות ממשחק במתנפחים ולכן לא כדאי לפסול תכנית כזו מראש. יש מתנפחים ייעודיים לנוער, אתגריים ומגוונים שיספקו חוויה מלהיבה גם להם.

המתנפחים הניתנים להשכרה מתחלקים למגוון סוגים:

מתנפחים לגילאים צעירים- מתאימים לגילאי שנתיים פלוס, להשכרה לימי הולדת לקטנטנים או סתם ליום כיף מיוחד. יכולים להיכנס בבית פרטי. הם יהיו בטוחים לשימוש גם עבור ילדים שעוד לא יודעים לזוז ולטפס בביטחון ובדרך כלל ישלבו מספר אינטראקציות כמו מגלשה, טיפוס, סל ועוד..

מתנפחים לגילאים בוגרים- מתנפחים המתאימים לילדים גדולים יותר, לרוב עם הגבלת גיל של 12-13 שנים. יתפסו שטח גדול יותר ויידרש לשם כך קביעת מקום מתאים מראש בחצר. יכללו טרמפולינות, מגלשות, מסלול מכשולים ועוד.

מתנפחים אתגריים- מתאימים לגילאי נוער ומעלה. גם מבוגרים יהנו מהם. מתנפחים אלו דורשים שטח רב ויש להתארגן על שינוע ובחירת מקום מתאים מראש. יכללו מתנפחים עם קירות טיפוס, דמויות להיאבקות, משחקי קליעה מאתגרים, מסלולי מכשולים קשים ועוד

מתנפחי מים- ישנם מתנפחי מים המתאימים לכל קבוצות הגיל, הכוללים מגלשות מים, מסלולי מכשולים, טיפוס ובריכות. אם מעוניינים לשכור מתנפח כזה חשוב לשים לב שיש צינור שניתן לחבר למתנפח שיזרים מים באופן תמידי ומקום שניתן לנקז אליו את המים. כמו כן חשוב לשים לב שהמתנפח יהיה מותאם לגיל הילדים שישחקו בו ולא אתגרי מידי או משעמם.

איך לבחור מתנפח?

כדי לדעת איזה מתנפח הכי מתאים לצרכים שלכם, יש להתחשב בגיל הילדים שישחקו בו- אם הם בטווח גילאים רחב מומלץ לרכוש מתנפח בגודל ביניים ולשים לב מראש שהוא בטיחותי מספיק גם לילדים קטנים יותר

פרמטר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא גודל השטח עליו ניתן לשים את המתנפח. כל מתנפח שאינו לילדים קטנים דורש שטח גדול בחוץ (מרפסת אינה בטיחותית) ולכן מומלץ לבדוק את השטח מראש כדי שלא תהיה עוגמת נפש. אם תוכנן להזמין כמה מתנפחים, יש להתחשב בשטח הדרוש לכל אחד כולל מרווחים סבירים ביניהם.

כמה עולה השכרת מתנפחים?

עלות השכרת מתנפח תלויה במספר גורמים:

  • הגודל שלו- מתקנים לילדים קטנים יהיו קטנים יותר ולכן יעלו פחות. מתנפחים אתגריים שתופסים מקום רב יהיו היקרים ביותר.
  • חיבור לחשמל- יש מתנפחים שצורכים יותר חשמל מאחרים משום שיש להם שטחי אוויר גדולים יותר למלא
  • מתנפח מים או לא- מתנפחי מים יעלו לרוב יותר ממתנפחים רגילים