הרחקת יונים אלקטרונית – הפתרון האולטימטיבי

הרחקת יונים אלקטרונית – הפתרון האולטימטיבי

על אף שניתן להעניק ליונים את כל הסופרלטיבים של אחווה ושלום, בפועל הן יכולות להיות מטרד לא פשוט ואף מסוכן לבריות. במידה וקצה נפשכם מהלכלוך והרעש שהיונים עושות לכם מחוץ לחלון או בתוך חלל המרפסת שלכם או שאולי כל האיטום של הגג נפגע וזה כנראה כתוצאה משהותן של היונים עליו, הגיע הזמן לשים לזה סוף. יתרה מכך, יונים עלולות להעביר מחלות לבני האדם, לרבות בעלי מערכת חיסונית חלשה כמו: דלקות שונות, סלמונלה וכדומה. אם אתם מעוניינים אחת ולתמיד להרחיק את כל היונים שבאות המקננות באזוריכם בין אם זה באזור המגורים ובין אם זה במקום העבודה שלכם מבלי לפגוע בהן ולגרום לפציעתן, יש היום שיטה ירוקה וידידותית שאינה מזיקה להן. מהי השיטה? כיצד היא עובדת? כל זאת ועוד במאמר לפניכם. 

כל השיטות האלקטרוניות                                                                            

הרחקת יונים בשיטת פס אלקטרוני – שיטה זו גורמת לשוק חשמלי שאותו תחוש מיד היונה כשתגיע לדגור בשטח שלכם. המערכת כוללת סרט הדבקה המחובר לחשמל ופסי אלומיניום שחבויים בו. כשהיונה נוחתת על הסרט שימוקם באזור הבעייתי, ייסגר עליה מעגל חשמלי. הזרם שיוזרם לא יפגע בה פיזית, אלא רק ירחיק אותה מהמקום ויגרום לה לא לשוב. 

מרחיק יונים אלקטרוני שמתבסס על אור – המכשיר יופעל כשהוא יזהה תנועה של יונים מסביב. האור שיוצא מה – 'מרחיק', יקלוט את התנועה של היונים ויגרום לכך שהיונים יברחו מהגג, מהחלון, מהמרפסת או מכל מקום ששם יוצב המכשיר. אין חשש מפגיעה פיזית ביונה או חלילה גרימה לעיוורון, אלא רק בפעולת הרחקה שלהן מהמקום לצמיתות.

הרחקת יונים באמצעות מכשיר אלקטרוני שפועל על ידי גלי קול ואור – שיטה זו של הרחקת יונים נעשית על ידי צליל מאיים שגורם ליונים להיבהל ולנוס מהמקום. הצלילים יכולים להיות למשל קול של עוף דורס או של ציפור טורפת, צלילים אלה יופעלו מיד לאחר שגלאי התנועה יקלוט את התזוזה של היונה. המכשיר אינו מסוכן הן לאדם והן ליונה ואת הצליל שהוא מוציא, תוכל לשמוע רק היונה עצמה. 

עלות הרחקת יונים אלקטרונית 

 לכל מכשיר יש עלות משלו וזה גם תלוי בסוג ההרחקה האלקטרונית אותה תבחרו כדי להרחיק ולגרש את היונים מהחללים הסמוכים אליכם. אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון בכל הנוגע לעלויות הוא הגובה אליו יש להגיע על מנת להניח או לחבר את המכשיר. לכן, גם בהתאם לגובה ולמיקום יקבע המחיר של הצבת המכשיר. לצורך הערכה, עלות התקנה של פס הלם חשמלי יעלה בסביבות ה – 200 ₪  למטר. בכל פתרון אלקטרוני שבו תבחרו, דעו שמדובר בפתרון אולטימטיבי שהוא תחליף ירוק והרבה יותר ידידותי מכל הדברה אחרת שהיה נהוג לעשות בעבר להרחקת יונים, הוא מונע מכם התעסקות עם חומרי הדברה מסוכנים הן לאדם והן לבעלי החיים.