הרמת חזה – איך עושים את זה?

הרמת חזה – איך עושים את זה?

חזה נפול או צניחת שדיים הם תופעות שכיחות במיוחד אצל נשים אחרי לידה, נשים מבוגרות או נשים שעברו תהליך של ירידה במשקל. המצבים הללו יוצרים ירידה בכמות של רקמת השד וכן עודף עור, והשילוב של שניהם גורמים לצניחת השד. הרמת חזה היא דרך מעולה להתמודדות עם מראה החזה הנפול, ובמאמר הקרוב נסביר קצת יותר על דברים שצריך לדעת בנושא הרמת חזה.

הרמת חזה – בשביל מה צריך את זה?

מראה השד משתנה עם השנים. עם סוף צמיחת השדיים ועד גילאי 35-40 בערך, השד הוא עגול וזקוף, והפטמה ממוקמת מעל הקפל התת שדי. מראה זה הוא האולטימטיבי עבור השד, ונשים ששדיהם שומרים על צורתם לאורך שנים מסתובבות עם תחושת ביטחון גבוהה ביותר. אמנם עם שינויי הגוף הטבעיים שקשורים בלידות ובגיל מתקדם, העור מאבד מהגמישות והשד נראה רפוי וצנוח.

ניתוח הרמת חזה מאפשר עיצוב מחדש של השד והענקה של מראה צעיר ומתוח מחדש, ללא תלות בגיל או במצב השד הקודם. הרמת חזה כוללת מתיחה של מעטפת העור, הרמה של העטרה והפטמה למיקום גבוה אל מעל הקפל התת שדי, ומיקום שלהן במרכז השד. במידה ויש צורך, ניתן גם לצמצם את רוחב העטרה, שהשתנה גם הוא בעקבות הצניחה.

הרמת חזה – איך עושים את זה?

הרמת חזה נעשית באמצעות ניתוח המתקיים במספר שיטות. במהלך ניתוח הרמת חזה מנוצלת רקמת השד לעיצובו וכדי להקנות לו צורה עגולה. אפשרות נוספת היא שימוש בשתל סיליקון למילוי השד. השתל גורם למילוי השד, מתיחת העור והרמה של הפטמה. השילוב יוצר שד עגול ומורם.

איך בוחרים באיזו שיטה לבצע הרמת חזה?

בפגישה בין המטופלת לבין המנתח תציף המטופלת את כל ציפיותיה מהניתוח. במקביל, על המנתח לבצע בדיקה מקיפה של השדיים, הכוללת אומדן של צורת השדיים, גודלם, מאפייני העור של המטופלת – עובי, גמישות, סימני מתיחה וכו'), מיקום הפטמה וגודל העטרה.

בהתאם לציפיות המטופלת ותוצאות בדיקת המנתח, יבין המנתח אם באפשרותו למלא את בקשתה באמצעות ניתוח הרמת חזה.

ניתוח הרמת חזה הוא פחות מועדף על רבות מהנשים, היות שהוא ארוך, מורכב ומצלק הרבה יותר מאשר ניתוח הגדלת חזה לדוגמה. מצד שני, בחירה בניתוח לא מתאים עלולה להביא לתוצאות הפוכות מהציפיות, ומומלץ להקשיב לחוות דעת המנתח ולפעול בהתאם להמלצותיו ונסיונו.

כמובן שעל בחירת המנתח להיות מוקפדת ויסודית, ויש לבחור במנתח בעל ניסיון והמלצות, המקצועי בתחומו ושיוכל להבטיח תוצאות הרמת חזה לא פחות ממעולות.

מה קורה אחרי הניתוח?

ביצוע ניתוח הרמת חזה מלווה בשבועות ספורים של החלמה, בהם לא מומלץ לבצע פעילות גופנית, פעילויות סחיבה או הרמת ידיים לגובה. לאחר הניתוח תוכלי להנות מחזה מורם ומעוצב, ולהחזיר לעצמך את תחושת הביטחון במראה החיצוני שלך.