התקנת מזגנים

התקנת מזגנים

האקלים הישראלי מחייב פעולה רציפה של מזגנים כמעט בכל עונות השנה. אנשים רבים בוחרים להצטייד במזגנים חדשים לחדרים שעדיין אינם ממוזגים מידי שנה לקראת עונת הקיץ המתקרבת. במידה וגם אתם מעוניינים להצליח למזג היטב את כל חלל דירתכם, חשוב לדעת לבחור נכון את חברת המזגנים הטובה ביותר וכמובן את הדגם המותאם לגודל החלל שתרצו למזג. בחירה לא נכונה של מזגן קטן ואינו מותאם לגודל החלל תגרום למיזוג איטי במיוחד, מאמת יתר של המזגן בעת פעולתו, צריכת אנרגיה גבוהה ותשלומי חשמל מנופחים. מנגד, בחירה במזגן גדול ועוצמתי מידי לגודל החלל תגרום לקירור/חימום יתר שיחייב אתכם לכבות את המזגן כל מספר דקות ועלות קנייה גבוהה בעשרות אחוזים בהשוואה למזגן המתאים לחלל החדר.

עשו את עבודת המחקר לא רק לבחירת דגם המזגן, אלא גם לבחירת מתקין המזגנים שלכם

לכן, רוב ככל האנשים עושים את עבודת המחקר הנדרשת לפני שהם בוחרים את המזגן הטוב ביותר עבור חלל דירתם. אך האם עושים את אותה עבודת מחקר כאשר בוחרים את מתקין המזגנים? התשובה היא חד משמעית לא. אנשים רבים כלל לא מייחסים חשיבות לבחירת מתקין המזגנים מתוך הנחה שמדובר בפעולה טכנית בלבד שכל מתקין מזגנים יודע לבצע בהצלחה. לא רק שהנחה זו אינה נכונה, היא אף מסוכנת ועלולה לפגוע בתפקוד המזגן שלכם, עמידותו לאורך שנים ואף פגיעה באסתטיקת הדירה. לכן, רגע לפני שאתם בוחרים באופן שרירותי את מתקין המזגנים שלכם, כדאי שתכירו כמה נקודות חשובות אודות שירותי התקנת מזגנים.

מיקום המזגן משפיע על תפקודו, משך שנות פעילותו התקינה וכמובן על צריכת האנרגיה וחשבונות החשמל

מתקין מזגנים מקצועי ומנוסה ידע למקם את המזגן במקום האסטרטגי ביותר בחלל כך שמיזוג האוויר יעשה בצורה מיטבית, מהירה וללא כל מאמץ. מנגד, מתקין מזגנים שאינן מספיק מנוסה ומקצועי עלול למקם את המזגן במקום שיגרום קושי בהליך המיזוג, יאלץ מכם להמתין זמן ממושך עד לקירור או חימום החלל וכמובן ידרוש לא מעט מאמץ מהמזגן מה שמגביר את הבלאי, מקצר את שנות חייו ומנפח את חשבונות החשמל. 

התקנות מיוחדות – חדרי ממ"ד ומקרים בהם נדרשות עבודות חציבה, הנמכת תקרות או הארכת צנרת

אם לא די בכך, במקרים רבים מתקין המזגנים נדרש להתמודד עם מקרים מיוחדים בהם נדרשת הארכת צנרת, חציבה בקירות בטון או אף הנמכת תקרות ועבודות גבס. כלל הפעולות הללו שיעשו על ידי מתקין מזגנים שאינו מספיק מקצועי ומנוסה יעשו בצורה לא טובה שתפגע באסתטיקה של הדירה שלכם. כמו כן, התקנת מזגנים בחדרי ממ"ד מחייבת התייחסות לכל כללי פיקוד העורף במטרה למנוע פגיעה באטימות חדר הממ"ד ובכשירותו. מתקיני מזגנים לא מקצועיים ולא מנוסים לא מכירים את כל כללי ההתקנה של פיקוד העורף מה שיגרום לפגיעה בכשירות חדר הממ"ד, שמעבר לסיכון הדרים בדירה בעת מקרי חירום, תוריד את ערך הדירה כולה.