חברה להשכרת רכב

חברה להשכרת רכב

יש לא מעט סיבות שבגינן אנשים רבים בוחרים בהשכרת רכב, כשהסיבות הללו עשויות להיות מגוונות במיוחד, החל מאירוע משפחתי ועד לצרכי עסקים. על מנת לבחור את הרכב האידיאלי ביותר בעבורכם, רצוי למצוא חברה איכותית להשכרת רכבים, אך לצד זאת, יש לבדוק כמה וכמה פרטים בטרם חתימת החוזה. מתכננים לשכור רכב? ריכזנו בעבורכם את כל הפרטים הנחוצים.

על מה לשים דגש?

ראשית נציין שכל רכב שעולה על הכביש, מחויב בביטוח חובה, וכן, זה תקף גם לרכב שכור. לכן, כשאתם פונים לחברה להשכרת רכבים, וודאו מראש שרכבי החברה מבוטחים כפי שהוגדר בחוק. אם אתם מחפשים המלצה לחברה אמינה, ובעלת צי רכבים מגוון, כדאי לברר על חברה להשכרת רכב – suncar. לחברה יש מספר סניפים ברחבי הארץ, לרבות חיפה וירושלים, וכל רכבי ההשכרה, מבוטחים בביטוח חובה וביטוח צד ג' בהתאם לחוק.

לאחר שווידאתם שכל רכבי החברה מבוטחים בביטוח חובה, מוטב לברר אם החברה מחזיקה ברכבים שעונים על ציפייתכם. כדי לדעת זאת תצטרכו לאפיין את הרכב האידיאלי מבחינתכם (ידני\אוטומט, גודל הרכב, מספר מקומות ישיבה, גודל תא האחסון וכו'), להסביר לנציג החברה את הצורך שלכם, ולבדוק אם ישנו רכב מתאים שפנוי בתאריכים הרצויים. פה נעצור לציין שלרוב חברות ההשכרה יש אתר עסקי, ושם תוכלו לבדוק אילו רכבים החברה מציעה ללקוחותיה גם מבלי לפנות לנציג שירות. יתר על כן, כדאי להגדיר מראש תקציב ריאלי, כך תוכלו להיות ממוקדים בבחירת הרכב ולוודא שהוא תואם לתקציב שהגדרתם.

נוסף לכל מה שצוין מעלה, יש לציין שניתן לשכור רכבים לתקופות שונות, כשפרק הזמן הקצר ביותר הוא 24 שעות. כמו כן, ישנה אפשרות לשכור רכב לטווח ארוך, כשמשך ההשכרה עשוי להשתנות בהתאם לצרכי השוכר.

דבר נוסף שכדאי לבדוק מבעוד מועד הוא סעיפי החוזה. לפני שתקבלו את הרכב שבחרתם, תצטרכו לחתום על חוזה השכרה ובו יפורטו מלוא פרטי העסקה. שימו לב לגובה ההשתתפות העצמית ולמועד בו עליכם להשיב את הרכב לחברה. לא הרבה יודעים, אבל איחור במועד החזרת הרכב עלול לגבות מכם מחיר נוסף, ולכן חשוב ומומלץ לדייק. יתרה מזאת, לעיתים ישנן הגבלות בחוזה, כמו נסיעה בכבישי אגרה או יציאה מחוץ לגבולות הארץ ולכן יש לקרוא את המסמך בעיון רב ובתשומת לב.

בדיקת הרכב לאחר קבלתו

כשאתם מגיעים לאסוף את הרכב השכור, רצוי לבצע בדיקה על מנת לוודא שהרכב במצב תקין מבחינה חיצונית. סרקו את חלקו החיצוני והפנימי של הרכב, ונסו לאתר ליקויים, מכות או שפשופים. אם הבחנתם בפגם מסוים, עדכנו את נציג השירות וצלמו את האזור, ובמידת הצורך, תוכלו להוכיח שלא אתם גרמתם לנזק הנ"ל.

לסיכום, יש לא מעט סיבות לשכור רכב, כמו גם לא מעט סוגים של רכבים להשכרה. יש להגדיר את הצורך שבעבורו אתם זקוקים לרכב, את מאפייני הרכב ואת התקציב שלכם, ורק לאחר מכן להתחיל בתהליך ההשכרה. קראו בעיון את פרטי החוזה, וודאו שהרכב השכור בעל ביטוח חובה וביטוח צד ג' בתוקף. כמו כן, בדקו את הרכב היטב לאחר קבלתו, ואל תשכחו להשיב אותו במועד שנקבע, מבלי לאחר. בהצלחה.