יש לכם רגישות למזון?

יש לכם רגישות למזון?

האם יש לכם סימפטומים שבאופן מסתורי באים והולכים כמו סחרחורת, עייפות, כאבי ראש, כאבי מפרקים או בעיות במערכת העיכול? או האם אתם בכל יום לא מרגישים הכי חזקים ואתם מתחילים לחשוד שזה קשור לתזונה שלכם?

אם כן, יש סיכוי טוב שאתם מתמודדים עם רגישות כלשהי למזון ולא אובחנתם לגביה. למעשה, יתכן ואתם רגישים למזון אותו אתם צורכים מדי יום ובכלל לא חשדתם לגביו. כן, רגישות למזון יכולה להיות הבעיה לכל הסימפטומים שלכם גם אם אתם בעיצומה של דיאטה בריאותית.

הנה כמה הסברים קצרים על רגישות למזון ולא, לא מדובר באלרגיה למזון-

אם כבר אמרנו לכם שלא מדובר באלרגיה למזון נסביר לכם מה ההבדל. אלרגיה למזון גורמת לתגובה קיצונית ולסכנת חיים. בכל פעם שאתם נחשפים לסוג מסוים של מזון, לדוגמא בוטנים, התגובה האלרגית קורית תוך מספר דקות ויכולה לנוע בין חולי, כאב, פגיעה בדרכי הנשימה, ירידה דרמטית בלחץ הדם ועוד. בשל חומרת התגובה, סביר להניח שאתם יודעים בדיוק למה אתם אלרגיים, גם מבלי לגלות בזמן האוכל.

לעומת זאת, בדיקת רגישות למזון באה לאבחן את מה שבדרך כלל קשה לאבחן. רגישות למזון בדרך כלל מופיעה כ-72 שעות לאחר שאכלתם אותו. זמן התגובה הוא איטי יותר משל אלרגיה, דבר המקשה יותר על גילוי הרגישות מאחר והסבירות שאכלתם יותר מדבר אחד בשלושת הימים הללו היא גבוהה. כמו כן, רגישות למזון יכולה לייצר מגוון רחב של סימפטומים בהתאם לשטח בגוף שלכם בו החליטו הנוגדנים לתקוף. מה שלעתים מקשה עוד יותר על הזיהוי כאשר כן קיים קשר בין פריחה בגוף לכאבי ראש כרוניים. כן, שני אלה יכולים לקרות בעקבות רגישות למזון.

אפילו הדיאטה המדויקת ביותר לא תוכל להגיד לכם בוודאות האם אתם רגישים לסוג כזה או אחר של מזון. אם אתם רוצים להיות כמה שיותר ודאיים בנוגע לגוף שלכם, בדיקת דם למציאת רגישות למזון היא התשובה שלכם. כך אתם מקבלים ניתוח מקיף של כל סוגי המזון אליהם אתם רגישים. היתרון בבדיקת דם זה שהבדיקה מאפשרת לכם לאסוף כמה שיותר מידע על עצמכם. אך בטרם הלכתם לבדיקת דם, ודאו כי לא שיניתם שום דבר קיצוני במערך חייכם אחרת אתם למעשה מציגים בבדיקת הדם מצג שווא ואתם לא רוצים את זה.

כמו שבטח כבר הבנתם, ישנתם סוגים שונים של מאכלים שאתם יודעים בוודאות לא לאכול, עשיתם את הבדיקה למציאת האלרגיה ואתם שומרים על עצמכם ונזהרים מהם. אך אל תרשו לעצמכם להיות שאננים כשזה מגיע לגוף שלכם. העייפות שלכם יכולה לנבוע אך ורק מצריכה לא נכונה של מזון. רגישות למזון יכולה לבוא במגוון צורות, בדיקה אחת יכולה לפתור לכם את הבעיה הזו לפחות.