כיצד בוחרים עורך דין פלילי?

כיצד בוחרים עורך דין פלילי?

מחפשים אחר עורך דין פלילי שייצג אתכם? וודאי שתרחיש שכזה נשמע כמו דבר מה שסביר ולא יתקיים. ועם זאת, לא אחת, אנשים נורמטיביים לחלוטין עלולים למצוא עצמם במצבים אותם ניתן לכנות כלא נורמטיביים כלל וכלל.

מעורבות בתאונת דרכים קטלנית המובילה להרוגים או פצועים קשה, פגיעה ברכוש עקב וויכוח שיצא משליטה ועוד מגוון רחב של תרחישים שונים שיכולים לתפוס גם אזרחים מן השורה. אם כך, כיצד ניתן לוודא כי אכן בחרנו בעורך דין פלילי בעל ניסיון אשר ינחה אותנו אל מול מערכת אכיפת החוק ויתווה את האסטרטגיה המשפטית הנכונה? 

מה השיח שקיים אודותיו ברשת?

המרשתת היא מקור מידע מצוין למציאת בעלי מקצוע, ועוד יותר כדי לגבות מודיעין ומידע איכותי אודות כל נותן שירות באשר הוא. בחיפוש קצרצר אודות עורכי דין פליליים כאלו ואחרים, וודאי שתוכלו למצוא מגוון רחב של מקורות מידע ולא אחת גם רשמים מפי לקוחות קודמים, כמו גם תיקים מפורסמים.

זוהי דרך מצוינת להבין את מידת מיומנותו של עורך הדין שמצאתם, ולהבין אם הוא אכן הצליח לקצור הצלחות יוצאות דופן. זהו גם אמצעי יעיל להבנת מידת ניסיונו המקצועי.

תחומי התמחות

עורכי דין פליליים יכולים לעסוק במגוון עשיר של תחומים שונים לרבות עבירות מין, שחרור ממעצר ימים או עד תום ההליכים, עבירות סמים, עבירות רכוש וכיוצא בזה. חשוב אם כן, לוודא כי עורך הדין בו אתם בוחרים, אכן מכיר ומתמצה בתחום הפלילי בו אתם חשודים.

עורכי דין רבים ישמחו להציע לכם את שירותיהם ויעידו על עצמם כמביני דבר בכל התחומים הפליליים. עם זאת, מומלץ להתעכב מעט ולבקש מידע באשר לניסיונם בתרחישים כאלו ואחרים. במקרים שכאלו, אך כדאי לחפש אחר המלצות פה לאוזן.

זמינות מידית

בתחום הפלילים אין זמן לבזבז וחשוב להתוות את האסטרטגיה המשפטית גם בשעות לא שעות. לא אחת, עורכי דין פליליים נדרשים לזמינות מידית עבור תרחישים דוגמת שחרור ממעצר או לחילופין ייעוץ משפטי בטרם חקירה פלילית. על כן, אם עורך הדין שמצאתם איננו עונה לכם וזמינותו מוטלת בספק, הרי שיש לראות בכך כנורה אדומה.

הבטחות לעתיד ורוד

אך עורך דין ולו המפורסם והידוע ביותר, לא יכול להבטיח לכם באופן הרמטי כי אכן תצאו זכאים. עורך דין המספק הבטחות שכאלו למעשה מבצע אקט מכירתי ולא אקט שמטרתו לאפשר ייעוץ משפטי מקצועי. רק עורך דין המספק לכם תמונת מצב אמתית וגם אם מעט עגומה, הוא איש מקצוע שאכן תוכלו לסמוך עליו ולצאת עמו למסע למען ניקוי שמכם הטוב.