כיצד לבחור נכון מכון פוליגרף?

כיצד לבחור נכון מכון פוליגרף?

גופים רבים במשק ובחברה הישראלית עושים שימוש בשירותיהם של מכוני פוליגרף שונים. על מנת שבדיקות הפוליגרף יהיו משמעותיות ומהימנות חשוב לבחור במכון פוליגרף מקצועי ומוביל. 

בין אם מדובר ברצון לשירות מתמשך וקבוע של מכון פוליגרף ובין אם נצטרך לפנות למכון כזה עבור מטרה נקודתית וחד פעמית, חשוב להכיר מקרוב מהם הקריטריונים שיש לבדוק אודות מכוני הפוליגרף השונים? 

מכון ותיק בעל ניסיון רחב

מכון פוליגרף מומלץ יהיה לרוב כזה לו ניסיון רב בתחום. בישראל קיימים מכוני פוליגרף הפעילים זה עשרות שנים ובמסגרתם נמצאים חוקרים ותיקים ומנוסים אשר התנסו בעבודה במספר רב של תחומים ונבדקים. 

בתחום זה, שבו ישנה משמעות רבה לתוצאות בדיקות פוליגרף, חשוב לעשות שימוש במכוני פוליגרף בעלי ניסיון אשר יודעים לא רק לערוך את התשאול בצורה מקצועית, נקייה ונטולת פניות, אלא גם לספק דו"ח מקצועי, חד ומדויק של תוצאות הבדיקה. 

מכון המתמקד בתחום לו אתם זקוקים

ישנם מכוני פוליגרף אשר התמחותם ממוקדת אך ורק למגזר אחד. מכון פוליגרף, למשל, המתמחה בבדיקה של מועמדים למשרות בגופי תקשורת וחברות הייטק יהיה פחות יעיל ומקצועי במתן שירות מהוקצע עבור חברת חקירות או בעבודה מול גופי המשטרה השונים. 

כשאתם מחפשים אחר מכוני פוליגרף, חשוב כמובן לצמצם את רשימת המועמדים וזאת בהתאם לתחום התמחותם. מכון פוליגרף מוצלח בתחום מסוים, אך לא כזה שנוגע לצרכים האישיים שלכם, איננו מכון פוליגרף שכדאי להמשיך ולהתעניין בו גם אם הצעתו הכספית מפתה.  

המלצות של גופים וחברות

כיום תוכלו לברר עם הקולגות שלכם בעבודה ולהיעזר בהם במקרים ואתם זקוקים להמלצות מהימנות על אנשי מקצוע. כמו בתחומים אחרים, גם כאן ניתן להסתייע בהמלצות של קולגות אשר עובדים עם מכוני פוליגרף שונים שנים רבות. יחד עם זאת, אל תסתפקו בהמלצה לקונית בלבד. בדקו עם הקולגה היבטים החשובים לכם אודות מכון הפוליגרף – זמינותו, יכולת ביצוע בדיקות לכמות רחבה של אנשים, זמן המתנה לקבלת התוצאות ושדרוג הבדיקות לאורך זמן, זאת תוך שיתוף פעולה והסקת מסקנות. כמו כן, תוכלו להתייעץ גם עם חברים או  מכרים שונים אשר יוכלו להמליץ על מכון פוליגרף מומלץ מניסיונם או היכרותם.

שימוש בציוד חדשני ומדויק

לאורך השנים הפכו בדיקות הפוליגרף למהימנות ומדויקות יותר גם בזכות ההתקדמות הטכנולוגית של מכונות הפוליגרף עצמן. בבחירה שלכם במכון הפוליגרף חשוב לבחון לעומק האם כל אותם מכונים המומלצים לנו משתמשים במכונות פוליגרף מתקדמות וחדישות ואינם מסתמכים על ציוד מיושן ואמין פחות. 

לאורך השנים הוחלפו מכשירי הפוליגרף האנלוגיים במכשירים דיגיטליים המחוברים למחשב ומצוידים בתוכנות מתוחכמות בהן חומרות אשר פותחו על ידי מעבדות פיזיולוגיות מובילות בעולם. מעבר לרכישת ציוד וחומרה מתקדמת, על מכוני הפוליגרף לדאוג להתאמה מדויקת של המכשיר לצורכי לקוחותיהם של המכון.