כך תמנעו מיתושים להיכנס אליכם הביתה

כך תמנעו מיתושים להיכנס אליכם הביתה

אין אדם בעולם שלא יודע כמה מעצבנת היא עקיצה מיתוש. לא רק שהעקיצה עצמה מגרדת, אתם תקועים עם הגירוד למשך ימים ואם אין לכם מזל האזור גם מתנפח. ותגידו תודה שזו לא עקיצה בין האצבעות או בכף הרגל.

אז כשיתושים מגיעים בגלים, איך אפשר למנוע את כניסתם הביתה ואת העקיצה הבאה?

רשת הגנה מפני יתושים

רעיון מומלץ לחלונות הבית וכמו כן גם את דלת המרפסת היא התקנת רשת הגנה מיתושים. רשת זו למעשה נצמדת לחלון החדר ולמעשה מתפקדת כחיץ בין חלון פתוח לסגור. אין זה משנה אם החלון נע הצידה או עולה למעלה, רשת ההגנה נצמדת אליו וכאשר אתם פותחים חלון, הרשת זזה איתו כך שגם יש לכם רשת הגנה מיתושים וגם הגנה מפני נפילות. יתרון נוסך שיש לה הוא העניין שהיא ניתנת להתקנה ולפירוק קל ונוח.

הדבירו את הבית, את המרפסת ואת הסביבה

אחד הדברים הראשונים שאתם רוצים לעשות ורצוי גם לא בעונת היתושים, היא להדביר את הבית שלכם. הדבר אולי ימנע מכם להיכנס לבית במשך 24 שעות אך לאחר מכן יהיה לכם שקט מיתושים. ההדברה עצמה נעשית בחצר, בחדרי הבית ומסביב לו בכדי למנוע ולהרוג יתושים הקיימים באזור הבית שלכם. הרעיון של הקפת כל הבית וכל מה שיש בתוכו הוא העניין שקיימים סוגים שונים של יתושים המסתובבים באזורים שונים זה מזה.

השתמשו בנרות או פנסים

עוד דרך יעילה לשמור על היתושים אל מחוץ למרפסת שלכם ומשם אל הבית שלכם הוא השימוש בנרות או בפנסים ססגוניים ומעוצבים לבחירתכם. כמו כן, פנסים עם שמנים אתריים ידועים כמרחיקי יתושים. שמנים כמו ציפורן, לבנדר או אקליפטוס עשויים לעשות את העבודה. בנוסף, נרות יכולים להרחיק בקלות יתושים אך קחו בחשבון שבשביל להרחיק יתושים בעזרת נרות, אתם תצטרכו להציב הרבה נרות. מעין מוטיב עיקרי של המרפסת.

סדרו מלכודות יתושים

ישנן מלכודות רבות ללכידת יתושים. השאלה היא מהי המלכודת היעילה ביותר עבור המרפסת שלכם. כיוון שיש סוגים שונים של מרפסות, חצרות ואפילו בתים שמעוניינים להשתמש במלכודות, הדבר הצריך מלכודות רבות, אחת לכל שימוש. לכן, בחנו את המרפסת שלכם ואחר מכן בצעו מחקר קטן על איזו מלכודת היא הטובה ביותר לסוג המרפסת שלכם. זה יכול להעניק לכם שקט ושלווה כאשר תראו מכמה יתושים ניצלתם.

יתושים הם היצורים הקטנים ביותר והמעצבנים ביותר הקיימים על כדור הארץ. אנחנו אמנם לא יודעים מהי הסיבה ההגיונית לקיומם אך אם הם כבר פה, עדיף שתדעו איך להגן על עצמיכם מפניהם. אם כל אלו לא הספיקו לכם כדי להרגיש בטוחים מפני עקיצות, מרחו על עצמיכם חומר נגד יתושים, זה בוודאות יבטיח חופש מעקיצות.