כך תשמור על העסק שלך כמו מקצוען

כך תשמור על העסק שלך כמו מקצוען

שימו לב לנתון הבא: על פי נתוני משטרת ישראל, מדי 90 דקות נפרץ בית עסק כלשהו בארץ ובסה"כ מתרחשים למעלה מ-5,500 מקרי פריצה לבתי עסק בישראל בשנה. על פי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נתונים אלה גבוהים יותר, ואף כפולים ומכופלים, וזאת מאחר ובמשטרה נמנות תלונות בעלי העסקים, בעוד שנתוני הלמ"ס כוללים גם מקרי פריצה בהם לא הוגשה תלונה מסיבות כאלו ואחרות. כך או כך, בהחלט מדובר בנתונים מטרידים במיוחד.

גם ללא המספרים המדאיגים הנ"ל, כיום כל בעל עסק מקצוען ומנוסה במחוזותינו כבר מכיר בעובדה כי מיגון בית העסק הוא כלי הכרחי, בימות שגרה, ובוודאי בימות קורונה בהם עסקים רבים ננעלים מעת לעת בהתאם למגבלות המשתנות, מצויים ללא תנועה לימים ולשבועות ארוכים ובעצם חשופים לכל. מה ניתן לעשות בכל זאת על מנת להגן על העסק מבלי להסתמך על משטרת ישראל שידיה לעתים קרובות קצרות מלהושיע בנושא זה? ניתן כיום לשכור שירותי שמירה לעסק 24/7 הכוללים מגוון שירותי אבטחה מקיפים אשר ניתן להתאימם על פי אופי וצורכי העסק ובעליו. בין היתר, ניתן לשלב בין מספר שירותים שונים וליצור מערך מיגון ושמירה אופטימלי בהתאמה לצרכי בית העסק, למיקום שלו, לשעות הפעילות ולאופי הפעילות העסקית. אז כיצד תדע לבחור נכונה את השירותים המתאימים לעסק שלך? הנה כמה טיפים חשובים שכדאי להכיר ולפעול לפיהם.

ראשית, האם העסק נדרש לשמירה בשעות הפעילות?

עסקים גדולים, דוגמת קניונים, בהם קיימת תנועה מרובה יחסית בימות שגרה נדרשים על פי חוק למערך אבטחה בשעות פתיחת העסק. מערך אבטחה זה נועד להבטיח את שלום העובדים וציבור הלקוחות ולמנוע אירועים ביטחוניים / פליליים במקום. לעומתם עסקים קטנים יותר דוגמת חנויות רחוב, מסעדות, משרדים פרטיים וכו', כוללים צוות עובדים קבוע לרוב לצד מספר קטן יחסית של מבקרים בו זמנית, אינם זקוקים לשירותי אבטחה בשעות הפעילות, אולם בהחלט זקוקים למענה כאשר דלת העסק ננעלת ואחרון העובדים הולך לביתו. עסקים כאלה יזדקקו לשירותי שמירת לילה, שמירה בשבתות ומועדים ומנגנון אבטחה תומך.

האם נדרשת נוכחות פיזית של שומר בכל השעות ללא פעילות?

מרבית חברות השמירה והאבטחה בישראל אינן מטילות את כל יהבן על נוכחות של שומר אחד במקום, ולצורך הבטחת שירות ברמה גבוהה ומתן מענה מלא ואופטימלי משלבות בין כלים טכנולוגיים מתקדמים, כוח אדם מנוסה ומערך תמיכה כולל. כך למשל, אבטחת בית עסק קטן דוגמת חנות אינה חייבת לכלול שומר המצוי פיזית במקום בכל שעות הלילה או סוף השבוע, וניתן לספק מערך אבטחה ראוי באמצעות מצלמות אבטחה אשר מזהות תנועה, תזוזה ומגע (בתוך החנות, בקרבת הדלת ו/או החלון), סיורים תכופים באזור, שידור קריאה אוטומטית למוקד, שליחת צוות אבטחה למקום בטווח זמן קצר במיוחד, תקשורת עם המשטרה המקומית ועדכון בעל העסק במתרחש.

כיצד תבחרו חברת אבטחה מתאימה למשימה?

זכרו כי כדאי "להפקיד" את השמירה מפעל חייכם בידיים של בעלי מקצוע מנוסים עם מוניטין בתחום, לכן חשוב לשכור את שירותיה של חברת אבטחה מקצועית ומורשית בלבד וזאת על ידי בדיקה של מספר פרמטרים מרכזיים:

  1. רישוי עסק – חברות השמירה והאבטחה בישראל נדרשות לתנאי רישוי מחמירים ומוקפדים לצורך קבלת אישור רישוי לפעילות עסקית. חשוב לעבוד אך ורק עם חברות מורשות בתחום.

 

  1. פעילות וזמינות סביב השעון – שירותי אבטחה אשר תחומים בזמן ובמועד למעשה יוצרים במו ידיהם פרצת אבטחה חמורה המשחקת לידיהם של פורצים וכוחות עבריינים שונים, לכן חשוב מאוד לעבוד מול חברה המציעה זמינות מלאה 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, הן בהיקף שירותי השמירה והן בהפעלת מוקד אבטחה ומענה תומך בכל רגע נדרש.
  2. ניסיון – אל תחששו לשאול ולוודא אודות ניסיונה בפועל של החברה אשר מציעה את שירותיה לכם, מה היקף פעילותה לאורך השנים, מי הם "לקוחות הדגל" שלה, תוך התאמה בין הניסיון הקיים לצרכי העסק, על מנת שהמשימה תוגדר במלואה על הצד הטוב ביותר לטובת השקט הנפשי והבטחון המלא לעסק שלכם.