כל הדברים שחשוב לקחת בחשבון בעת חיפוש עורך דין

כל הדברים שחשוב לקחת בחשבון בעת חיפוש עורך דין

בחירה של עו"ד (בכל תחום שהוא) חייבת להיעשות בחוכמה. עו"ד הוא אדם בעל סמכות וידע משפטיים, שאתם עומדים להפקיד בידו לא מעט מידע סודי ואישי, ויתרה מכך – הוא צריך להיות מספיק מקצועי כדי לכוון אתכם להתנהלות נכונה, כך שחשוב להפעיל שיקול דעת, ולבחור לעו"ד מקצועי, שתוכלו לסמוך עליו במאת האחוזים. אלו הגורמים שצריך לקחת בחשבון בעת החיפושים:

האם אתם זקוקים לטיפול לטווח הרחוק או הקצר?

בסופו של יום, אתם מחפשים גורם מקצועי שייתן מענה לצרכים שלכם. קחו רגע לחשוב למה בעצם אתם צריכים עורך דין – האם לצורך בעיה משפטית, או אולי רק עבור ייעוץ על שאילתה מסוימת שקשורה לחוק? לאחר הבנת הצורך שלכם, נסו להבין האם אתם זקוקים לשירות לטווח הרחוק או הקצר – אם מדובר רק בהתייעצות אז תזדקקו לשירות לטווח קצר, אבל אם מדובר בניהול עניין משפטי של ממש – מדובר בשירות לטווח הארוך, כלומר עו"ד שילווה אתכם לאורך תקופה עד לפתרון הבעיה.

התחום המשפטי שאתם מחפשים

לכל עו"ד פרטי או משרד עו"ד יש את התחום הספציפי שהם מתמחים בו, כך שחשוב לדעת לפנות  לגורם שמטפל בתחום המתאים – אם אתם זקוקים לייעוץ על חוקי תמ"א 38 יהיה עליכם לפנות לעו"ד מקרקעין, במידה ותצטרכו ייעוץ בנוגע לערעור אודות דוח מהירות – יהיה עליכם לפנות אל עו"ד תעבורה, שאלות בנוגע להתחמקות של לקוח מתשלום עבורכם יקבלו מענה אצל עו"ד לדיני עבודה, תהליכי גישור טרום גירושין ייעשו מול עו"ד לדיני משפחה, וכן הלאה.

חיפוש לפי המלצות

קבלת המלצות תקפה גם בחיפוש עורך דין, כמו בחיפוש אחר כל בעל מקצוע. נסו לברר עם מכרים שלכם אם יש להם המלצות על עו"ד מסוים שהם עבדו אתו בעבר, או פשוט להפעיל את הקסמים של רשת האינטרנט, ולחפש בה המלצות על עו"ד מתוך המגוון הקיים. זכרו שהמלצות או הפניות דרך מכרים יכולים להעניק לכם ערך רב, ולסייע לכם רבות בחיפושים.


חיפוש לפי מיקום גיאוגרפי

לצורך העניין – אם אתם גרים בב"ש, אף אחד לא יצפה מכם ליסוע למשרד עו"ד בראשל"צ, או אם אתם גרים בירושלים – אין שום סיבה שתיסעו כל הדרך לתל אביב בשביל לקבל שירות מעו"ד. במיוחד עבור אלו מאתנו שגרים בנקודות מרוחקות בארץ (וגם בשביל אלו שגרים באזורים מרכזיים) – נפלאות מנוע החיפוש של גוגל מעניקה לכולם את האפשרות לחפש עו"ד בכל אזור, כשכל מה שנצטרך לעשות הוא לחפש צירוף של התחום שאתם צריכים, יחד עם שם העיר בה אנו מתגוררים.

ניסיו

אחד מהמאפיינים היותר חשובים לבדיקה לפני בחירת עו"ד, היא כמות הניסיון שלו בתחום – ודאו מראש שלעו"ד יש ניסיון בתיקים דומים לשלכם, כאשר העדיפות היא לעו"ד עם ניסיון של כמה שנים טובות באותו תחום, ובטיפול בתיקים מהסוג שלכם. את המידע אודות הניסיון של עו"ד תוכלו לקבל לרוב דרך אתר האינטרנט שלו, או פשוט לברר זאת מולו באופן ישיר.

גודל המשרד

גודלו משרד עו"ד גם כן יכול להוות השפעה על ההחלטה שלכם. משרדים גדולים לרוב יהיו מבוססים ובעלי משאבים רבים יותר – אך קחו בחשבון שהשירותים שלהם גם עלולים להיות יקרים יותר. משרדי עו"ד קטנים יוכלו להעניק לכם שירות אישי ואולי גם פחות יקר, אבל קחו בחשבון שעלולים להיות להם מגבלות מסוימות מבחינת כמות השירותים שהם יוכלו להעניק לכם.