כל מה שחשוב לדעת על רכב חשמלי סיני

כל מה שחשוב לדעת על רכב חשמלי סיני

סין היא המדינה עם האוכלוסייה הגדולה ביותר והכלכלה השנייה בגודלה בעולם. היא גם נחשבת לאחת המדינות המזוהמות ביותר בעולם. העיר בייג'ין, למשל, דורגה כבעלת "זיהום האוויר הגרוע ביותר מבין כל הערים על פני כדור הארץ".

אם זאת, שוק הרכבים החשמליים של סין גדל והמדינה התחייבה להוציא בהדרגה מכוניות בנזין ודיזל עד 2040.

יצרניות רכב, כולל טסלה, פורד, ב.מ.וו וטויוטה, השקיעו רבות בסין. הם מאמינים שהשקעות אלו יקצרו יתרונות בטווח הארוך. אבל לעת עתה, הם עדיין צריכים למכור כמה שיותר כדי שהמפעלים שלהם יפעלו במלוא התפוקה.

שוק הרכב החשמלי הסיני חווה צמיחה מהירה בשנים האחרונות, כאשר מספר הרכבים החשמליים גדל מ-4,000 יחידות בלבד ב-2015 ל-319,000 יחידות ב-2017.

שוק הרכב בסין שווה כעת 176 מיליארד דולר. אם שוק הרכב בסין יגדל ב-20% בשנה, הוא יהיה שווה יותר מ-700 מיליארד דולר עד 2020. הממשלה גם מספקת תמריצים לצרכנים הרוכשים רכב חשמלי, כולל סבסוד והקלות מס.

שוק הרכב החשמלי הסיני גדל וגדל עם כל יום שעובר. סין אחראית לרבע ממכירות ה-EV העולמיות והן בדרך להפוך לשוק EV הגדול בעולם.

בשנים האחרונות, סין הצליחה לייצר יותר רכבי EV ממה שהיא יכולה למכור. המדינה מייבאת כעת רכבי EV ממדינות חיצוניות כמו ארצות הברית. כדי להפוך את עסק היבוא הזה לרווחי, יצרניות רכב בסין פיתחו אסטרטגיה שנקראת "בניית חומה".

בין 2016 ל-2017, סין ייצרה כ-3 מיליון מכוניות חדשות מדי שנה, אך מכרה רק 2.5 מיליון יחידות. משמעות הדבר היא שכ-500,000 מכוניות נאספו על ידי יצרניות הרכב, שאותן יכלו למכור ברווח או פשוט לבטל אותן מכיוון שלא היה ביקוש נוסף להן בשוק המקומי.

סין מתקדמת ביצירת תעשיית רכב חשמלי. יצרניות רכב סיניות מחפשות דרכים להפוך את רכבי החשמל למושכים יותר לצרכנים באמצעות תכונות מותאמות אישית.

כלי רכב חשמליים סיניים הופכים פופולריים יותר ויותר. בשנת 2018, יצרני רכב סיניים מכרו בסך הכל 1.1 מיליון כלי רכב במדינה, עם אוכלוסיית רכבים רשומה של למעלה ממיליארד כלי רכב.

בשנת 2018, סין הפכה לשוק הרכב החשמלי הגדול בעולם עם עלייה של כמעט 50% משנת 2017. עם הצמיחה המהירה הזו, הצליחו יצרניות הרכב הסיניות לשפר את קצב הצמיחה שלהן ולהפוך לתחרותיות יותר בשוק העולמי.

סין היא כיום השוק הגדול בעולם למכוניות. הממשלה מתכננת להפסיק את מכירת רכבי בנזין ודיזל בערים עד שנת 2030, אנשים רבים ספקנים אם סין באמת יכולה להגיע ליעד שלה שכל רכבים יהיו רכבים חשמליים, אבל ממשלת סין הבהירה שהם יגרמו לזה לקרות.

הפיתוח של תעשיית הרכב החשמלי בסין הפך למוקד עבור חברות בינלאומיות רבות

בסין יש אוכלוסייה גדולה וצריכת אנרגיה גבוהה. המדינה דחפה למכוניות ירוקות ואלטרנטיבות לדלק כדי להפחית את הזיהום. זה דוחף חברות לעבור מדלק למכוניות חשמליות.

ההשקעות של סין בתחום הרכב החשמלי שלה תופסות שיאים חדשים. הם מפתחים קונספטים חדישים לתקנים מתקדמים לרכב חשמלי, שיסייעו למדינה להתקדם לעבר המטרה שלהם להיות מובילה בייצור אנרגיה ירוקה עולמית.

רכב חשמלי סיני הוא טרנד חדש בתעשיית הרכב. יש אנשים שחושבים שהטרנד הזה יעבור בקרוב, אבל יש גם מי שמאמין שהוא יימשך.

ממשלת סין הודיעה כי בכוונתה לאסור את כל כלי הרכב עם מנועי בעירה פנימית עד שנת 2040 כחלק מתוכניותיה לנקות את הסביבה. לסין יש גם יעד שמכוניות חשמליות יהוו לפחות חמישית מסך מכירות הרכב עד 2030, על פי האסטרטגיה הלאומית לפיתוח תעשייתי של סין, שפורסמה ב-2015.

ממשלת סין מנסה לקדם שיטות תחבורה פחות מזהמות באמצעות סובסידיות ותמריצים אחרים כדי לעודד קונים לרכוש כלי רכב חשמליים. כתוצאה מכך, סין הפכה לאחד השווקים המובילים של כלי רכב חשמליים עם קרוב ל-400,000 יחידות שנמכרו בשנה שעברה בלבד.

לסין יש הרבה יצרני רכב חשמליים במדינה. סין הייתה אחת התורמות הגדולות ביותר בשוק המכוניות החשמליות.

העתיד מזהיר עבור סין במונחים של מכוניות חשמליות. המדיניות והתמריצים של הממשלה נועדו לעודד אנשים לקנות יותר רכבים חשמליים. למעשה, צפוי שעד 2030, סין תייצר 50% מסך הכוח שלה ממקורות מתחדשים.

ולסיכום

מכוניות חשמליות צוברות פופולריות אך הן גם יקרות. אם זאת, ניתן בקלות לבצע התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי לנוחות מירבית. שוק הרכב החשמלי פורח עם מספר גדל במהירות של יצרני ודגמי מכוניות חשמליות.

בעשור הבא תהיה לסין מערכת תחבורה חשמלית.

על מנת לעמוד בקצב הפיתוח החדשני של תעשייה זו, סין כבר משקיעה רבות במחקר ופיתוח.

מכוניות חשמליות יכולות להיות זולות יותר עבור כולם.

ההשקפה על מכוניות חשמליות התפתחה במהלך העשורים האחרונים. יותר אנשים מתחילים להבין שמכוניות חשמליות ידידותיות יותר לסביבה מרכבים רגילים המונעים בגז, שגם להם יש טביעת רגל פחמנית גבוהה יותר על הסביבה. לכן, חשוב להבין כיצד אנרגיה סולארית יכולה להועיל לשימוש בתעשיית הרכב החשמלי על ידי הפחתת הזיהום ויצירת כלכלה ירוקה יותר באופן כללי.