ליווי מנכ"לים, מה זה אומר?

ליווי מנכ"לים, מה זה אומר?

ההנחה הראשונה שנניח כאשר נשמע שמישהו מונה לתפקיד מנכ"ל היא ההנחה שהוא יודע מה הוא עושה ולאיזה תפקיד הוא נכנס. אך בזמן שזו ההנחה, הדבר אינו נכון לרוב. גם כאשר מדובר באדם שמונה למנכ"לות מתוך החברה.

כשמנכ"ל חדש מקבל את מינויו, עליו לדעת את אופייה של החברה עליה מונה כמנהל כללי על כלל פניה. משמע הדבר הוא שעליו להיות בקיא בחומר עד לרמת העובד בעל הדרג הנמוך ביותר.

כדי לסדר לכם קצת יותר את הראש, ליווי מנכ"ל נותן למנכ"ל החדש את זמן ההסתגלות שלו לחברה ואת זמן ההסתגלות של החברה למנכ"ל החדש. כמו בכל חברה, ישנם נהלים מסוימים אשר הנחילו מנכ"לים קודמים ולעתים בהתחלף הדרג העליון, משתנים גם הנהלים. כיוון שהדבר גורם לשינוי שגרה בקרב רוב עובדי החברה, הדבר לעתים יכול ליצור רגשות מעורבים כלפי המנכ"ל הנכנס. כאשר הוא מקבל עליו את ליווי המנכ"לים, יועץ חיצוני מהחברה הוא בעתם מקבל עליו אדם שידריך אותו כיצד לבצע שינויים בדרך הנכונה, כיצד לפנות אל סגל העובדים וכיצד להשתרש בעבודה בצורה הטבעית ביותר.

להתייעצות עם איש מקצוע המלווה אנשי מקצוע בכירים כנסו כאן

המנכ"ל, בהיותו מנהלה הכללי של חברה, צריך לדעת את ענייני החברה היומיומיים, השבועיים, החודשיים והשנתיים. הוא מייצגה של החברה בישיבות הדירקטוריון ותפקידו להכיר את כלל המחלקות המצויות לו בחברה. המקובל הוא שנערכות פגישות חוזרות של המחלקות השונות עם המנכ"ל למען האפשרות שלו להישאר מעודכן ברמת העשייה של כל מחלקה לגופה. מנכ"ל חדש לעתים לא ידע כיצד לנהל פגישות אלה כשהוא רק למד את התפקיד ועל כן ליווי מנכ"ל על ידי יועץ עסקי יוכל לתת לו את הכלים וההכוונה לשאול את השאלות אותן הוא צריך לשאול ללא תחושת חוסר ביטחון שעשויה לעתים להתבטא כתוקפנות.

היועץ, תפקידו לעזור למנכ"ל להיעזר בכלים שונים כדי לתעל את התקשורת בינו לבין שאר החברה הן בדרגים הנמוכים והן בדרגים הגבוהים. גם כאשר מדובר באדם מתוך החברה שקיבל את מינוי המנכ"ל, ישנם מקרים בהם קיים חוסר וודאות כיצד לנהוג בתפקיד החדש במיוחד כשמנכ"ל מכיר את כולם וכולם מכירים אותו. קורה שקשה להסתגל למינויים כאלו. גם כאן, תרצו שיהיה לצידכם יועץ שידע איך להכווין אתכם ואת החברה לכיוון הנכון בהבנה והתאמה כי זהו תפקיד חדש עם אחריות חדשה, אך האופי של הבן אדם זהה וכי מינוי חדש אינו אמור לפגוע במטרת החברה.

והחשוב מכל, מנכ"ל, שחזותו לרוב קשוחה ומעט מאיימת, גם הוא אדם שלפעמים צריך הכוונה. תפקיד המנכ"לות יכול לעתים להיות תפקיד בודד, היושב בראש הפירמידה ונדמה כי בקשת עזרה או סיוע לפעמים נראית כבלתי אפשרית. כיועץ מלווה למנכ"ל, תינתן למנכ"ל החדש האפשרות לשאול את כל השאלות הקשות ובו בזמן להבין כיצד השאלות הקשות נפתרות, בדרך כלל, מעצמן.