למה דווקא עורך דין פלילי יכול לעזור לכם?

למה דווקא עורך דין פלילי יכול לעזור לכם?

אנשים נורמטיביים רבים מוצאים את עצמם בשנים האחרונות מעורבים בתקריות שונות שלא מרצון. הם מובלים למעצר, נאזקים או מוזמנים לחקירה תמימה לכאורה, ולא מבינים מאיפה נופלים עליהם כל מיני צווים וזימונים. המציאות האלימה בימינו והקלות שבה כל אחד עלול למצוא את עצמו מופלל גם שלא באשמתו גורמים לכך שאנשים נזקקים יותר ויותר לשירותי עורך דין פלילי מומלץ, אבל לא מבינים עד כמה זה חשוב שרק אחד כזה ייצג אותם וייעץ להם מיד מהתחלה. זה יכול לקרות כאשר אתם מעורבים בהפגנה מטעמים אידיאולוגיים או מסתכסכים עם השכן שלכם מבלי לדעת מה הוא מתכוון לעשות, או אפילו להיות עדים לתקרית כלשהי ולמסור עדות בגלל אזרחות טובה. אתם חייבים לדעת שהכל נרשם והכל נלקח בחשבון במאגר המשטרתי, וזה כבר סיפור שמחייב התערבות של עורך דין.

אל תגיעו מאוחר מדי

האמת העצובה היא שרבים מדי מגיעים מאוחר מדי, או מאוחר מאוד למשרדו של עורך דין פלילי שהיה אמור להיות אתם מההתחלה. האשמה מוטלת לא מעט על סדרות טלוויזיה שבהן למדנו שבארה"ב מותרת לכם שיחת טלפון אחת שבה אתם מזמנים מיד את עורך הדין הצמוד שלכם או שיש סנגוריה ציבורית שמוצמדת אליכם מההתחלה. תשכחו מזה בישראל. כאן אתם צריכים להגיע לעורך דין כזה ביוזמתכם ולא בטוח שכל הזכויות שלכם יכובדו בזמן הנכון. עד אז, המשטרה תעשה הכל כדי לנסות להוציא מכם מידע והתבטאויות שמפלילות אתכם כשינסו לשכנע אתכם שהם בעצם לטובתכם. 

אז לדבר בחקירה או לא?

הנה הדילמה הכי גדולה: מצד אחד, שתיקה בחקירה עלולה לגרום לבית המשפט לחשוב שיש לכם משהו פלילי להסתיר, ומצד שני אם תדברו ותגידו את הדבר הלא נכון, אתם תתנו למשטרה עילה לעצור אתכם הלאה או להאשים אתכם בטענה ש"קשרתם את עצמכם למקרה". מה עושים? מתקשרים לעזרת עורך דין פלילי עוד לפני שאתם מגיעים לחקירה, ומשתדלים לומר כמה שפחות עד שעורך דין כזה יסביר לכם מהן הזכויות שלכם ויתדרך אתכם איך לענות. עורך הדין גם יברר בשבילכם מהו הסיפור וינצל את הקשרים וההיכרות שלו עם המערכת כדי לעזור לכם הרבה לפני שכל הסיפור מידרדר להליכים משפטיים, במידת האפשר כמובן. 

מהו תפקידו של עורך דין פלילי?

עורך הדין מייצג אתכם במקרה שהגעתם לחקירה במשטרה ונפתחו נגדכם הליכים בבית המשפט, ואם אפשר – הוא יעשה הכל כדי שלא תגיעו לשם. הוא מייעץ לכם ומלווה אתכם לכל אורך הדרך מהרגע הראשון, כך שתפקידו הוא לוודא שלא תסתבכו יותר או תפלילו את עצמכם. הוא יברר בשבילכם את התמונה הכוללת, במה מאשימים אתכם, מהן העדויות והראיות נגדכם, מה מוצע לכם מצד המשטרה, מה מוצע לכם לעשות כדי לצאת בצורה המיטבית ביותר, כמייצג שלכם. הקשיבו לו, כי זה בדיוק תפקידו.