מבחני מחוננים – איך חשוב להתכונן לפני?

מבחני מחוננים – איך חשוב להתכונן לפני?

הדור הבא הוא בהחלט הדור של ילדיכם- אלה שיודעים להבחין בכל דבר ולהפוך רעיון קטן למשהו גדול יותר. מישהו פעם אמר שהעתיד שייך לצעירים, אבל הוא בהחלט התכוון כי הדור שייך למחוננים- הילדים היקרים שלכם שכל מה שמפריד ביניהם לבין הצלחה זה מבחני מחוננים חדורי מטרה. אז איך מתכוננים למבחן כזה? האם הילדים המחוננים שלכם פתורים ממבחן הכנה? את ההזדמנות הזו אסור לפספס ובדיוק על כך היה חשוב לנו לדבר אתכם ההורים במאמר הבא. 

מבחני מחוננים- איך חשוב להתכונן לזה? 

כפי שהבנתם, על אף שהילדים שלכם הכי מוצלחים ומחוננים בעולם, אם הם עומדים לפני מבחני מחוננים רצוי שיקבלו את כל ההכנה הנדרשת מראש. אז מה בעצם צריך לעשות? קודם כל על הילדים שלכם להתמודד עם מבחן מרובה אפשרויות שהוא למעשה מוכר לכולנו מהמושג מבחן אמריקאי. במבחן האמריקאי יידרש הילד שלכם לסמן את התשובה הנכונה ביותר – דבר המצריך הרבה מעבר לחשיבה רגילה וכאן עומד מבחן ההכנה לרשותם ולרשותכם. במבחן האמריקאי תהיה לילדיכם נטייה לחשוב כי יש כמה תשובות נכונות ולכן הכנה למבחן שכזה תלמד אותם להפעיל את שיקול הדעת וההיגיון הנדרשים לסמן אך ורק תשובה אחת. 

איך יודעים מהי התשובה המדויקת ביותר במבחן? 

קודם כל במעמד הכנה למבחן מחוננים מסבירים לילדים כי רק תשובה אחת נכונה, יש להם חשד כי אולי קיימת יותר מתשובה אחת? תמיד חשוב לסמן את 2 האופציות באיקס ולחזור בסוף המבחן לשאלה "שנתקעו בה". הדרך הזו לעשות מבחן הינה הדרך הנכונה ביותר היות ואם הילדים שלכם ייתקעו על אותה השאלה הם עלולים לאבד את רוב הזמן וכך גם את רוב נקודות המבחן. 

ומה קורה כשילדים אחרים מסיימים לפני? 

אחת הטעויות הנפוצות בראשו של הילד היא כי אם ילדים אחרים מסיימים לפניו את המבחן ייתכן כי הם ניחשו את התשובות וכך הוא נוטה לחקות אותם. אז כאשר אחד מגיש את המבחן מהר זה יוצר לחץ והלחץ הזה עלול לא פעם לייצר ניחוש שגוי אצל ילדיכם. בכדי שזה לא יקרה חשוב להסביר לילדים שלכם שיש זמן ולמרות שיש תלמידים שמסיימים יותר מהר, אין זה אומר שהם עצמם איטיים. בסופו של דבר? עדיף לבדוק את המבחן, "לספור עד עשר" ולהיפך- כך להגדיל את הסיכויים להצלחה והשגת מירב הנקודות הנדרשות להצלחה.  

בסיכומו של דבר מבחני מחוננים זו דרך נפלאה ביותר לקחת את השאיפות ואת הפוטנציאל הטמון בילידכם למקום הגבוה ביותר ולכן ראוי להתכונן לכך מבעוד מועד. האם גם ילדיכם עומדים לפני מבחן מחוננים חשוב? הכינו אותם מראש, עברו אתם על כל הדברים שמפריעים להם וכך תסייעו להם להשיג את התוצאות שתשייכנה אותם לכיתת המחוננים הנכספת.