מבחני מחוננים והדרכים להתכונן אליהם

מבחני מחוננים והדרכים להתכונן אליהם

מדי שנה תלמידים רבים מתבקשים להיערך למבחן מיוחד המבקש לגלות האם הם מחוננים או לא. מבחני המחוננים קיימים כבר שנים רבות עבור אותם תלמידים שניחנו ביכולות למידה שונות מהנורמה. בעזרת המבחנים הללו, מנותבים אותם ילדים מחוננים לתוכנית למידה המתאימה להם ועוזרת להם להגיע למיצוי הפוטנציאל שלהם.

אם אתם הורים לילדים ורוצים לדעת האם ילדכם מחונן או איך להכין את ילדכם למבחן מחוננים, יש כמה דרכים להתכונן אליו. הנה כמה מהן-

הכנה למבחני מחוננים דרך משחקים

כאשר אתם עוזרים לילד שלכם להתכונן למבחן מחוננים, אחת השיטות הטובות ביותר עבור הכנה למבחני מחוננים הוא ללמוד תוך כדי משחק. משחקי קופסא רבים מאפשרים את עיקרון הלמידה כאשר נוצרת אינטראקציה בין המשחק לילד. המשחקים הנכונים יכולים לתת לילד שלכם לספוג כמות מידע נאה בזמן קצר יחסית. יתרה מזאת, משחקים רבים יכולים לתת לכם האפשרות לשחק יחד עם ילדכם, כך תוכלו לדעת ולעקוב אחר קצב הלמידה שלו.

הכנה למבחני מחוננים דרך משחקי מחשב

נכון, זה מעט דומה לפסקה הקודמת אך שונה מאוד. משחקי המחשב, מפותחים יותר ומתחדשים כל הזמן, מאפשרים לילד ללמוד על הצד הטוב ביותר כחלק מלימודי הכנה למבחני מחוננים. משחקים רבים נוצרו אך ורק עבור הלמידה למבחני המחוננים ומחזיקים בתוכם מידע רב שעוזר לילד גם ללמוד למבחן המחוננים וגם להבין איך להתנהל מבחינת הזמן במהלך המבחן.

ריכוז בזמן הכנה למבחני מחוננים

כאשר מתכוננים למבחני מחוננים, אחד הדברים החשובים שיש לעבוד עליהם זה רמת הריכוז אליה הילד שלכם צריך להגיע וגם להישאר בה. אם זהו המבחן הראשון של ילדכם, מן הסתם שהוא לא רגיל עדיין לשבת ללמוד למשך זמן ארוך. לכן, התחילו את הלמידה לפרקים קצרים. כאשר השיעור הראשון יהיה רבע שעה וכל שיעור אחריו יוארך בעוד חמש דקות. השיטה הנוחה ביותר להרגיל את ילדכם ללמידה ממושכת.

הכנה על הבנת הנקרא ושאלות בעל פה

כאשר נבחנים במבחני מחוננים, יש כמה שלבים לבחינה. בין אם בעל פה, הבנת הנקרא, מתמטיקה, שפה ועוד. בזמן שאתם עוזרים לילד שלכם להתכונן למבחן, עברו איתו לא רק על פתרון השאלות, אלא על אופיין. כאשר השאלה נשאלת אך ורק פעם אחת בעל פה, הדבר מצריך ריכוז והקשבה מצד הילד שלכם. כאשר ילדכם צריך לקרוא את השאלה מן הדף, וודאו כי הוא לא מדלג על אף מילה וכי הבין את השאלה עד סופה.

מבחני מחוננים ידועים בתור מבחנים מורכבים ולא פשוטים. אך אם הלמידה הנכונה וההבנה הנכונה של הנלמד, הסיכוי לעבור עם ציון טוב גדל. כך, אם אתם יודעים על מבחן מחוננים שמתקרב, שבו עם ילדכם ועברו איתו על כל שצריך.