מה ההבדל בין דיקור סיני לדיקור יפני

מה ההבדל בין דיקור סיני לדיקור יפני

אז מה ההבדל בין דיקור סיני לדיקור יפני? אם אתם מתלבטים האם לבצע דיקור סיני או דיקור יפני הגעתם למקום הנכון, מכיוון שכאן תקבלו סקירה מלאה על ההבדלים בין דיקור סיני לדיקור יפני. לא מעט אנשים נוטים לחשוב כי מדובר על אותו הדבר פחות או יותר, אך למען האמת מדובר על שתי דרכי טיפול שונות. על מנת שתוכלו לדעת איזה שיטה הכי מתאימה לכם, מוטב כי תכירו את כל ההבדלים המשמעותיים בין השיטות.

נציין כי מדובר על שתי שיטות עתיקות מאוד, דיקור סיני זוהי אחת מדרכי הטיפול העתיקות ביותר בעולם. אך גם דיקור יפני קיים קרוב ל-1400 שנים, כך שזוהי אולי נקודת הדמיון היחידה בין שתי דרכי הטיפול הללו.

 

גודל מחטים שונה בכל אחת מהשיטות

אחד מההבדלים הבולטים ביותר בין דיקור סיני לדיקור יפני זה הגודל של המחטים, כאשר בכל אחת מהשיטות משתמשים במחטים שונים. המחט בדיקור סיני היא מחט ארוכה יותר, אך היא הרבה פחות דוקרת בהשוואה לדיקור היפני. מנגד בדיקור היפני אתם יכולים לנחש כי המחט היא קצרה יותר, אך הרבה יותר דוקרת.

כך שאם אתם תלכו לבצע את שתי השיטות הללו, ככל הנראה שזה יהיה ההבדל הראשון שתבחינו בו. אך כמובן שחוץ מההבדל הזה יש עוד מספר הבדלים שאותם צריך לציין, כל זאת בכדי שבסופו של יום תעשו את הבחירה שנכונה עבורכם.

 

בדיקור סיני עושים שימוש בצמחי מרפא

 

עוד הבדל משמעותי מאוד בין דיקור סיני לדיקור יפני הוא שבדיקור הסיני צמחי מרפא הם חלק אינטגרלי בטיפול עצמו. כמו שכבר אמרנו הדיקור הסיני הוא חלק מהרפואה הסינית העתיקה, ביחד עם הדיקור היו נוהגים להשתמש גם ביתרונות השונים של צמחי מרפא. כך שאם אתם עומדים לבצע את הדיקור הזה, ככל הנראה יבקשו מכם להשתמש גם בצמחי מרפא בהתאם לבעיה הרפואית שממנה אתם סובלים.

מנגד בדיקור היפני לא משתמשים בצמחי מרפא, הטיפול עצמו מתבסס אך ורק על החדרת המחטים עצמם. כך שחשוב מאוד שתכירו את ההבדל הזה כאשר אתם עושים את ההחלטה הסופית שלכם.

 

אז מה יותר יעיל – דיקור סיני או דיקור יפני?

 

קשה מאוד לתת אומדן מדויק איזה מבין השיטות היא העדיפה ביותר עבורכם כאשר לכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות. חשוב מאוד שתקראו לעומק על כל אחת מהאפשרויות על מנת שתוכלו להגיע למצב שבו אתם עושים את הבחירה שאתם שלמים לגביה.

יש עוד מספר הבדלים בין דיקור סיני לדיקור יפני, אם זה בעומק ההחדרה או באופן הטיפול עצמו. אך שני ההבדלים שציינו כאן הם ההבדלים המשמעותיים ביותר, אלה שבגללם מטופלים מחליטים לבחור בשיטה כזאת או אחרת. במקרה שבו אין לכם החלטה, תוכלו לנסות את כל אחת מהשיטות הללו.