מה היא חריטה ממוחשבת?

מה היא חריטה ממוחשבת?

חלק בלתי נפרד היום בתעשיית עיבוד שבבי הוא חריטה ממוחשבת. ביצוע חריטה וכרסום באמצעות ציוד ממוחשב מתקדם המועדות ליצירת פריטים שונים על פי מפרט טכני מדויק, שרטוטים והדמיות שמטרתם לחזות את פעולת העיבוד לפני ייצור. מכונות החריטה העכשוויות מיישמות פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים המאפשרות לסרוק תמונות ולבצע על פי התמונה במכונה עצמה.

לחרוט בדרך הטובה ביותר על כל חומר
קיימות מכונות שונות המסוגלות לבצע חרטה אומנותית עד הפרט הקטן ביותר של אלמנטים, סמלים וצורות מורכבות במיוחד לתעשיית העיבוד השבבי אבל גם לתעשיית התכשיטים והעיצוב, כל תעשייה שזקוקה לחריטה ממוחשבת על חומר בין אם מדובר בחריטה של מתכות, עץ, פלסטיק, פליז, אלומיניום או אבן. למשל, כשרוצים ליצור שלט לוגו לבית העסק ועד סימונים לתעשיות שונות, חריטה של חלקים אופטיים

החריטה נעשית באמצעות מגוון מכונות חריטה המאפשרות ביצוע בסטנדרט הגבוה ביותר למגוון חומרים ופועלות גם על פי הגדרות חריטה משתנות כמו עומק, מהירות, שכבות וירידה לרזולוציות קטנות עד לרמת הרכיב הזעיר ביותר, כך שהמוצר יהיה מדויק ככל שניתן על פי המפרט הטכני. בפועל, החרטה עובדת באופן ממוחשב להשגת הרכיב בצורה המדויקת ביותר והסרת חומרים ורכיבים שונים לפי הקוד או התמונה שהוזנו למערכת הממוחשבת כך שתדע לבצע חריטה וכרסום מדויק.

מי יחרוט עבורכם?
בין אם רכיבים אלקטרוניים, בקבוקים או אריזות, אלמנטים דקורטיביים. חריטה ממוחשבת מספקת את הפתרון המלא לחיתוך וסימון פריטים. חשוב לפנות לחברה מובילה בתחומה בתחום החריטה והכרסום אשר יש בידה מספר מכונות לחריטה ממוחשבת על פי הצרכים הנדרשים ושהחברה אף תלווה אתכם לכל אורך הדרך, משלב האפיון הטכני וההדמיות דרך הביצוע עצמו ועד בקרת איכות על התוצאות. שתעמוד בתקציב הנתון ובלוחות הזמנים שנקבעו מראש לצורך הפרויקט. כדאי לפנות לחברה שעובדת על פי התקנים המחמירים ביותר כולל ייצור דגמים וסדרות וביצוע הרכבות מכניות על מנת לקבל את המענה המקצועי השלם. חברה מקצועית עם ניסיון של שנים כמו חברת יעקובוביץ' חיים –  כרסום וחריטה ממוחשבים – https://www.jakoboviz.co.il/.

 

חריטה ממוחשבת הדור הבא
החריטה הממוחשבת היא שלב חדש באבולוציית החריטות. אם בעבר היתה נפוצה חריטה ידנית, שדרשה מגע ומאמץ רב והיתה מועדת לטעויות אנוש, הרי שהחריטה הממוחשבת מחליפה אותה והיא ללא מגע ידני. עבור רוב היישומים מדובר בדרך המהירה והיעילה ביותר להגיע לתוצאות מרשימות כאשר קיימות מכונות המתאימות לסוגים שונים של חריטות והחרט או הכרסם יודעים בדיוק איך לתפעל את המכונה ולנהל את ההליך כך שיתקבל הרכיב הטוב ביותר בהתאמה אישית. יתרונות בולטים נוספים של חריטה ממוחשבת קשורים למהירות הפעולה וקיצור משמעותי של זמן ביצוע הפעולה כפי שנדרש בעבודה הידנית שהיתה נהוגה בעבר. רמת הדיוק עלתה משמעותית ואין מקום לטעויות אנוש וכאשר משווים פרמטר של עלות לעומת תועלת, ניתן לראות שמדובר בפעולה זולה יחסית לתוצר האיכותי שמקבלים בסיומה. פעולת החריטה עצמה גם לא משאירה סימנית על המוצר כך שהתוצאה היא נקייה מאוד.

בענף ניתן למצוא מכונות חריטה ממגוון סוגים כאשר אפשר להחליט באיזו מכונה להשתמש כל פי סוג החריט או טיב החומר. היום נהוג להשתמש בחריטת לייזר ובמכונות חריטה CNC ובכל מקרה, ניתן לסמן ולחרוט על מתכות בשיטות שונות, בצורה המדויקת במינימום תחזוקה של המכשירים. חריטה ממוחשבת נחשבת לידידותית יותר לסביבה כי היא לא מערבת כימיקלים קשים ומתאימה גם לחומרים שיהיו חשופים לחום. המכונה משפרת את הפרודקטיביות של הליך החריטה ומפחיתה את הסבירות לשגיאות. בכל מקרה, המומחים ידעו להגיד מה אורך החריטה המרבי, אורך החריטה בין עוקצים, קוטר חריטה בסמוך לפוטר וכדומה.