מה כדאי לדעת לגבי הדברה ירוקה?

מה כדאי לדעת לגבי הדברה ירוקה?

חומרי הדברה חיוניים בתחזוקת השדות החקלאיים ואספקת המזון שלנו. אבל התחממות כדור הארץ היא איום על הסביבה שלנו. השימוש בחומרי הדברה הורג ופוגע במערכת האקולוגית הטבעית וגורם להשלכות ארוכות טווח על הבריאות העתידית של הפלנטה שלנו.

אם ברצוננו להימנע מנזקים אלו, עלינו לעבור לשיטות חקלאיות ללא חומרי הדברה כמו גידול צמחים עם חומרי הדברה טבעיים. חברה המציאה תרסיס חדש ללא חומרי הדברה שהוא תערובת של תמצית תה ירוק, שמן קוקוס ושמן מנטה אשר לא רק הורג מזיקים ללא כימיקלים אלא גם עוזר לשפר את פוריות הקרקע על ידי יצירת מחסום קוטלי חרקים.

בשנים האחרונות, יותר ויותר חקלאים החלו להשתמש בחומרי הדברה ירוקים. הסיבה לכך היא שחומרי הדברה אלו הם ידידותיים לסביבה, פחות רעילים ואינם פוגעים במערכת האקולוגית.

השימוש בהדברה ירוקה גדל בשנים האחרונות. זה בגלל שחקלאים יכולים להשתמש בהם מבלי לפגוע בחווה או להרוג כל אורגניזם חי.

הדברה ירוקה היא הדברה ידידותית לסביבה ועשויה מחומרים טבעיים. הם משמשים בחקלאות אורגנית וגינון.

בשנת 2018, היו 3 מיליארד פאונד של חומרי הדברה ירוקים שיוצרו ברחבי העולם. ההכנסות העולמיות עלו ב-14% לעומת 2017 ל-3.8 מיליארד דולר בעוד הרווחים גדלו ב-20% ל-1.3 מיליארד דולר.

עם הביקוש הגובר של מוצרים ידידותיים לסביבה, חומרי הדברה ירוקים הופכים לשוק גדול.

מחקר חדש גילה שכמעט מחצית מהאנשים שהשתמשו בחומרי הדברה ירוקים דיווחו על גירוד, כאבי ראש והקאות.

כאשר חברות וצרכנים מסתכלים על שיטות קיימא יותר בימינו, חומרי הדברה ירוקים הופכים פופולריים בשוק.

ככל שאנו מגדילים את ההסתמכות שלנו על טכנולוגיה, גם הסיכון לחשיפה לחומרי הדברה עולה.

בתקופה שבה העולם הולך ונהיה ירוק יותר ויותר, חשוב להיות מודעים לאופן שבו אנו משתמשים בחומרי הדברה.

ישנם יתרונות רבים של שימוש בחומרי הדברה ירוקים, שכן הם זולים ובטוחים יותר מהדברה מסורתית.

הם קיימים כבר זמן מה, אבל הם הפכו פופולריים יותר בעשור האחרון. הם פועלים על ידי מניעת צמיחה של חרקים, פטריות ועשבים שוטים.

חומרי הדברה ירוקים הופכים לזמינים יותר בחנויות לגינון ביתי. ניתן למצוא אותם גם באמזון.

הדברה ירוקה היא סוג של הדברה שאינה משתמשת בכימיקלים קונבנציונליים. בשוק קיימים חומרי הדברה רבים הנחשבים ירוקים, וחלקם כבר נמצאים בשימוש בענף.

אנשים רבים מנסים להפסיק להשתמש בחומרי הדברה מסוג זה מכיוון שהם מאמינים שיש מעט מדי ראיות התומכות בבטיחותם. הם גם חושבים שחומרי ההדברה האלה צריכים להיות יקרים יותר מכיוון שהם חסרים רעילות ליניארית.

ישנם גם מחקרים שבהם נחקרו טענות לגבי היתרונות של הדברה ירוקה על ידי השוואת הדברה קונבנציונלית להדברה ירוקה. הם גילו שלא היה הבדל משמעותי בין שני הטיפולים מבחינת תפוקת היבול, עלות או שיעורי תמותה של חרקים.

ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי הדברה ויכולות להיות להם השפעות שונות על הסביבה וכן על בריאות האדם.

כמה חומרי הדברה שנמצאו בשוק, למשל, מלתיון, אסורים כעת בשל רעילותם ופוטנציאל לפגיעה חמורה בבריאות האדם.

Malathion הוא חומר הדברה שהוצג לראשונה בשנת 1946 על ידי חברת מונסנטו. הוא רעיל מאוד לבני אדם ובעלי חיים מכיוון שיש לו רמה גבוהה של חומצה מלתיון במרכיב הפעיל שלו. התרכובת מסווגת כ-Class 3 – Highly Toxic על ידי ארגון הבריאות העולמי ונאסרה מאז 1972 מכיוון שהיא מהווה סיכון לנזק חמור.

חומרי הדברה משמשים על מנת להרוג או להרחיק מזיקים לא רצויים. הם משמשים לעתים קרובות על ידי חקלאים וגננים.

יש חומר הדברה חדש שהוא ירוק, כלומר ניתן להשתמש בו מבלי לפגוע בכדור הארץ או בבריאות האדם. יש לו גם השפעה לאורך זמן ודואג ששום דבר לא יחזור לאחר השימוש בו.

חומרי הדברה ירוקים הופכים פופולריים מכיוון שהם מציעים יתרונות הן לבריאות כדור הארץ והן לבריאות האדם כדי להילחם במזיקים ללא השפעות מזיקות על הסביבה בכללותה.

הדברה ירוקה היא תרכובת או תערובת של תרכובות המשמשות לשליטה, השמדה או הפחתת התפתחות של צמחים ובעלי חיים לא רצויים.

להדברה ירוקה יש מספר יישומים בחקלאות ובבתי גידול טבעיים. הוא נמצא בשימוש נרחב בחקלאות מכיוון שהוא הורג את כל האורגניזמים שהוא בא איתם במגע. זה יכול לשמש גם כחלופה בטוחה לחומרי הדברה שנקשרו לדאגות הקשורות לבריאות כגון סרטן.

חומרי הדברה שסווגו כ"ירוקים" כוללים חומרי הדברה סיסטמיים, הנספגים על ידי הצמח ולאחר מכן מתפזרים בכל הצמח, וחומרי הדברה עלים, המרוססים ישירות על עלים של צמחים.

חומרי הדברה נמצאים בשימוש נרחב ויש להם השפעה משמעותית על הטבע. השימוש בחומרי הדברה שנוי במחלוקת כבר עשרות שנים. ידועות כמה השפעות של חומרי הדברה על הסביבה, כולל האבקה, פגיעה בבני אדם ובעלי חיים ושיבוש במערכות אקולוגיות.

חשוב למצוא איזון בין הגנה על יבולים מפני מזיקים לבין שמירה על המערכת האקולוגית כולה. מאמר זה דן כיצד אנו יכולים לעשות זאת על ידי שימוש במוצרי הדברה ירוקה שיש להם סיכון נמוך לפגוע באנשים או בסביבה.

אמנם יש כמה פתרונות, אבל יש צורך במחקר נוסף כדי להבין מדוע חומרי הדברה מסוימים אינם יכולים להיות חלופה.

לחץ כאן למעבר לאתר של מזיקיס.