מה לעשות במקרה של תאונת עבודה?

מה לעשות במקרה של תאונת עבודה?

למרבה הצער, תאונות עבודה קורות מדי יום. בין אם מדובר בכשל של מתקן בעבודה ובין אם מדובר בטעות של העובד עצמו בעבודה. כשתאונות עבודה קורות, האם אתם יודעים מה לעשות?

הנה סדר הדברים אחריהם אתם צריכים לעקוב במקרה של תאונת עבודה

התרכזו בפציעה

לאחר שהתאונה התרחשה, בראש ובראשונה בקשו טיפול עזרה ראשונה. כל עסק מחזיק תיק עזרה ראשונה לשעת הצורך. אם אין ביכולתכם להגיע אל תיק העזרה הראשונה בעצמכם, בקשו מאחד העובדים להביא את הערכה אליכם. אם קיים בכם חשש כלשהו מתזוזת הגוף שלכם, אל תזוזו כלל. גם אם נדמה לכם שהפציעה שלכם היא קלה יחסית, אתם לא יודעים זאת בוודאות ועל כן רצוי שלא תפעילו את גופכם לאחר התאונה. אם יש לכם הצורך, בקשו פינוי לבית חולים וודאו כי מישהו ממקום עבודתכם ילך איתכם.

תיעוד הפציעה

כחלק מהתהליך שלאחר תאונת עבודה, יהיה עליכם לתעד את הפציעה שלכם על שלל בעיותיה. בין אם מדובר בשבר ברגל או סדק בכף היד, עליכם לשמור את כל הטפסים הרפואיים, צילומי הרנטגן ואת חוות הדעת של הרופא שטיפל בכם. תיעוד זה יעזור לכם במידה ותצטרכו לשכור את שירותיו של עו"ד תאונות עבודה. כאשר כל המידע יהיה אצלו נגיש, יהיה לו קל יותר לנהל את התיק שלכם ולתת לכם את התוצאה הטובה ביותר.

דברו עם עובדים שקרובים אליכם

לאחר הפציעה, בתי עסק רבים נוטים להיבהל כאשר מתבצעת תאונת עבודה. יהיו כאלה שינסו להתנער מלפצות אתכם על שקרה לכם. עבור זאת, רצוי שתשמרו על קשר הדוק עם העובדים שקרובים אליכם, אלה שיהיו מוכנים להעיד לטובתכם כי הפציעה שלכם נגרמה במקום העבודה או בעקבות מקום העבודה. הדבר יקל עליכם משמעותית במידה ומקום העבודה שלכם יחליט לפתוח בחקירה פנימית בעקבות הפציעה שלכם.

עקבו אחרי הסימפטומים

תאונות עבודה רבות יכולות להשאיר סימפטומים של הפגיעה גם לאחר זמן מה. לא משנה הפציעה שלכם, עקבו אחר התסמינים והסימפטומים שהגוף שלכם מספק לכם. כל סימפטום זו ראיה מספקת עבורכם. גם אם נראה לכם שחטפתם רק פגיעות יבשות, הגוף שלכם לפעמים ידליק נורת אזהרה רק שבועות לאחר המכה. היו קשובים לגוף שלכם, לאזורים שכואב לכם ותעדו אותם ביומן מסודר.

שמרו כל הוצאה והכנסה

מרגע תקרית תאונת העבודה, התחילו לשמור כל חשבונית וקבלה על תשלומים שונים ששילמתם בעקבות התאונה. כל הוצאה והכנסה הקשורה ומקושרת בדרך כזו או אחרת לתאונת העבודה שלכם, צריכה להיכנס לתיוק ובעזרתו של עורך דין תאונות עבודה תוכלו לקבל לפחות חלק מכספכם חזרה כהחזר הוצאות על כל מה שהוצאתם עד כה.

תאונות, בין אם בעבודה ובין אם לא, הן אף פעם לא פשוטות או קלות. אך אם יודעים מה לעשות לאחר מכן, הדבר יכול להקל על ההתמודדות עם הקושי של תופעות הלוואי של התאונה.