מחפשים הטבות? חפשו מועדון צרכנות

מחפשים הטבות? חפשו מועדון צרכנות

אין זה חדש שיוקר המחיה במדינתנו הקטנה רק עולה ועולה. אין זה חדש שהמחירים של מוצרי המזון הבסיסיים עולים יותר, הדלק ושאר המותרות, הכל רק עולה במחיר בזמן שהמשכורות נשארות זהות לעבר. נדמה שיותר קשה לחסוך נתח מהמשכורת, לימים רחוקים יותר, או למקרי חירום.

בזמן שהכל הופך יקר יותר, ישנן קהילות שונות אשר פועלות, כל אחת לקהילתה, למען שיפור תנאי המחייה של הקהילה והיכולת שלה להתפרנס ולקבל את המגיע לה בכל פן אפשרי בחיים.

איך זה עובד?

קחו לדוגמא את מועדון הצרכנות 'עדיף'. מועדון הצרכנות הפועל לטובתם של אנשים עם מוגבלויות ונכים, אשר ידיהם הפרטיות לא יוכלו להשיג הטבות בהתאם למצבם, אך ככוח צרכני גדול הם יכולים לקבל כעמיתי מועדון 'עדיף' את ההטבות אותן הם צריכים בעבור חיים פשוטים יותר. הטבות של מועדון צרכנות יכולות לתת את העזרה הכלכלית המשמעותית כאשר מדובר ברכישת אביזר יקר לרכב או לבית לשיפור ההתניידות של אותו אדם.

מה המשמעות של כוח צרכני?

כמו שהזכרנו למעלה את הקהילות השונות, אנשים נכים ואנשים עם מוגבלויות שונות, שייכים לקהילה אחת המתמודדת עם קשיים יומיומיים. בכך שלקהילה זו קיים מועדון כמו מועדון 'עדיף', זה נותן להם את האפשרות להצטרף למועדון הזה כעמיתים, וליהנות ממגוון ההטבות אותן 'עדיף' מעניקה אך ורק לקהילה הספציפית למענה היא פועלת. היתרון המשמעותי של מועדון זה, הוא כוחו הצרכני הגדל. ככל שיותר אנשים יצטרפו למועדון הצרכנות, כך מגוון ההנחות וההטבות יהיו גדולות יותר.

כל אחד יכול להיות כוח צרכני?

כמובן ש'עדיף' הוא לא מועדון הצרכנות היחיד הקיים בארץ, כאשר קיימים עוד מועדוני צרכנות לקהילות אחרות כמו 'חבר' עבור אנשי הקבע וגמלאי צה"ל, ארגון המורים עבור המורים ועוד. אם אתם אינכם מורים, מן הסתם שלא תוכלו להצטרף לאיגוד המורים. כך, אם אינכם מוכרים על ידי המדינה כנכים או עם מוגבלות, לא תהיה לכם האפשרות להצטרף כעמיתים למועדון 'עדיף'.

אני מעוניין להיות עמית במועדון צרכנות, איך אני עושה את זה?

כמו שאמרנו, אם אתם מוכרים על ידי המדינה כנכים או כאנשים עם מוגבלות, מכאן תוכלו להגיש בקשה עם כל המסמכים למועדון 'עדיף'. בסוף התהליך תקבלו כרטיס אשראי מטעם 'עדיף' ואת פרטי המשתמש שלכם לאתר האינטרנט שלהם. שם, תוכלו למצוא את חנות ההטבות האינטרנטית של המועדון וליהנות ממגוון רחב של הטבות שלא חשבתם עליהן בכלל.

לסיכום,

כשיש במדינה הקטנה שלנו כל כך הרבה קהילות קטנות, כוחן הצרכני יכול להביא לידי השפעה ולידי משמעות. כך שאם במדינתנו היקרה אתם משתייכים לקהילה קטנה, נסו לבדוק האם קיים בה מועדון צרכנות. אם לא, נסו להביא למודעות הקהילה שלכם כי כוחכם הצרכני יכול להביא לחיסכון כלכלי משותף לכולכם.