מטרת אגירת האנרגיה ויתרונות האחסון

מטרת אגירת האנרגיה ויתרונות האחסון

אחסון אנרגיה לעתים מוכר כ'גביע הקדוש' של האנרגיה. למעשה מדובר בפתרון למערכת אנרגיה ישנה ועייפה. כמו כן, אחסון אנרגיה נחשב לכלי חשוב בתהליך האנרגיה המתחדשת ויוצרת גשר בין האנרגיה המתחדשת לצרכניה.

אחסון אנרגיה יכול להתייחס למגוון רחב של טכנולוגיות הרלוונטיות למתקנים מסחריים ותעשייתיים, אשר יכולות לפעול כמערכות עצמאיות יחד עם התקנה סולארית. בהתאם לגורמים, כמו המיקום, שיעורי השירות והעומס החשמלי, אחסון אנרגיה יכול להיות פתרון אידאלי עבור מתקנים רבים אשר מחפשים את החיסכון הכלכלי ואת החיסכון בחשמל.

היתרונות של אגירת אנרגיה-

יתרון סביבתי

אגירת אנרגיה היא יתרון סביבתי שיכולה להפוך לכלי רב ערך למטרות מסוימות. על ידי שיפור היעילות הכוללת של רשת החשמל, אגירת האנרגיה מאיצה את יצירת האנרגיה המתחדשת. ברמה המקומית, מערכת האוגרת אנרגיה לא פולטת רעלים, כך שהאחסון יכול להיות ממוקם איפה שרק תרצו והדבר לא ישפיע על איכות הסביבה או על זיהום האוויר.

הפחתה בתשלום

בהתאם למיקום שלכם, מתקני מסחר ותעשייה רבים כפופים לחיובים גדולים בעקבות השימוש שלהם באנרגיה. חיובים אלה מבוססים על השימוש הגבוה ביותר של היום, באותם מפעלים, דבר שיכול להקפיץ את חשבון החשמל משמעותית. אגירת אנרגיה ושימוש באנרגיה סולארית יכולה להוביל לחיסכון משמעותי בהוצאות הכלכליות של העסק כאשר מדובר בתשלום על החשמל אותו מפעל צורך. מערכת אגירת אנרגיה יכולה כמו כן לתת לכם את האינדיקציה מתי אתם משתמשים הכי הרבה בחשמל ותעזור לכם להפחית את החיובים.

מקסום תעריפי זמן השימוש

מערכות אגירת אנרגיה יכולות לשנות את צריכת החשמל שלכם מתקופות יקרות בהן השימוש בחשמל הוא גבוה ועד לתקופות בעלות נמוכה של חשמל כאשר הצריכה נמוכה. הדבר מקטין את הסיכון של הפחתת ערך השמש כאשר לפי עונות השנה, גם צריכת החשמל משתנה. זה מאפשר למתקני האגירה להבין וללמוד את השימוש שלכם באנרגיה ולהפחית בה כאשר משתנים התעריפים.

גיבוי

מתקני מסחר ותעשייה רבים השקיעו משמעותית בתשתיות גיבוי חירום מקומיות. כשיש פתרונות אגירת אנרגיה מתקדמים כמו אלה שקיימים בימינו, יכולות להיות הזדמנויות לשדרוג התשתית הזו כדי לספק לא רק גיבוי לשעת צרה, אלא גם לימים הרגילים. על ידי שימוש בתשתית באופן יום יומי אתם מפחיתים בתשלומים, האמינות של מערכת האחסון עולה ובמקרה של הפסקת חשמל, יש לכם מאין לקחת חשמל.

עם הטכנולוגיות הרבות הקיימות כיום, ניתן למצוא מאגרי אנרגיה רבים ויעילים שיכולים רק לתרום לכם לימי חול, ולשעת צרה. אם תעצרו רגע לחשוב, תגלו שאין דבר כמעט שאנחנו לא עושים בלי עזרתו של החשמל וכשאנרגיה זו היא מבין הבולטות בחיינו, חשוב שנדע איך לשמר אותה ואיך להשתמש בה נכונה.