משרות דרושים: האופן שבו עולם ההעסקה משתנה בשנת 2019

משרות דרושים: האופן שבו עולם ההעסקה משתנה בשנת 2019

שנת 2019 מתקרבת לסיומה במהירות, ואנשים רבים מוצאים את עצמם חסרי מנוחה בעבודה הנוכחית שלהם. מציאת עבודה חדשה היא החלטה פופולרית ברשימת ההחלטות לשנה החדשה, והידיעה למה אפשר לצפות משוק העבודה בשנה הבאה, תיתן לכם יתרון פתיחה מוביל בתחומי העסקה שבהם התחרות גבוהה.

אז במקום לשרבט עוד החלטה ברשימת ההבטחות שלכם לעצמכם לשנה החדשה, אבל לשכוח ממנה עד סוכות, הנה כמה שינויים במשרות דרושים ששינו את תחום ההעסקה בשנת 2019 ושהבנתם תעזור לכם למצוא את המשרה המתאימה שאתם חולמים עליה.

חברות פונות היום למחפשי עבודה, ולא רק להיפך

עולם ההעסקה הוא תחרותי ביותר, אבל לא רק למחפשי עבודה. חברות וארגונים  מפרסמים משרות דרושים ועושים הכול על מנת ליצור הזדמנויות תעסוקה מושכות ככל האפשר.

נכון שהריאיון נועד למציאת המועמד המתאים למשרה פתוחה, אבל היום גם המועמד מראיין את בעלי החברה על מנת לוודא שמוצע לו עתיד תעסוקתי בסביבת עבודה נעימה ובתפקיד שהולם את כישוריו.

ההתייחסות לתיאורי דרישות התפקיד צריכה להיות ריאלית

הצעד הראשון שבו נוקטים מעסקים כדי למצוא מועמדים מתאימים לארגון שלהם, הוא יצירת תיאורים אטרקטיביים למשרה. חברות ותאגידים גדולים, כמו אמזון וגוגל, נהנים מיתרון המותג שלהם, אבל עסקים קטנים ובינוניים צריכים לעבוד קשה יותר על מנת לבטא את החזון העסקי שלהם והתרבות הארגונית שהם מציעים.

בעוד שרוב תיאורי העבודה בדרך כלל מכסים את תחומי האחריות העיקריים היומיומיים, מודעות דרושים רבות לא כוללות הזדמנויות לצמיחה עסקית שמוענקת למועמדים.

במצב זה, כמעט ולא ניתן לראות היום עובדים שנשארים לעבוד באותה חברה במשך יותר משנתיים, ועל מנת למנוע מחזור גבוה של מועסקים שמתחלפים, המועמדים הטובים ביותר רוצים לדעת שמקום העבודה שמוצע להם מאפשר צמיחה מקצועית.

שקיפות מלאה במהלך הריאיון

מידע שגוי או חסר במהלך הריאיון הוא הגורם העיקרי לראיונות לעבודה שמסתיימים עם יותר סימני שאלה מכפי שהיו בתחילת הריאיון, למעסיקים ולמועמדים.

אנשים שעונים על מודעות דרושים מחפשים היום הטבות נלוות מעבר לשכר המוצע, כיתרון שעוזר להם להעריך באופן מלא את ההזדמנות העסקית שמוצעת להם. לכן, במהלך הריאיון, חשוב לקבל כמה שיותר פרטים על אופי המשרה וההטבות הנלוות לה, הכלכליות או המקצועיות.

כישורים בולטים, כישורי על או כישורי מפתח

עם ההתקדמות הטכנולוגית והשינוי המתמיד בסדרי העדיפויות העסקיים, כישורים בולטים של מועמדים חשובים יותר מאי פעם, לעובדים ולמעסיקים.

אם פעם זה היה יתרון נחמד שהבדיל מועמדים מקצועיים ממועמדים פחות מוכשרים, היום כישורי על של עובדים שמוגדרים כ"תותחים" בתחומם, הם ערך מוחלט כמעט מחייב.

טיפ לסיום למחפשי עבודה

לאנשים שמחפשים עבודה בשנת 2019 או שמתכוונים למצוא עבודה חדשה בשנה הבאה, חשוב לכסות כמה שיותר תחומים חדשים. היום למשל, אפשר לראות שמחפשים תמיד במקומות הגדולים כמו בזק, סלקום, פרטנר וכד' (כאן אפשר לראות מודעות דרושים לבזק / דרושים לפרטנר ועוד)

כלומר, כדאי להתאים את הכישורים המיוחדים שלכם לתיאורים המבוקשים במודעות דרושים, ולהציע כמה כישורי מפתח נוספים שיש לכם, תוך שמירה על כנות לגבי היכולות המקצועיות והאישיות שלכם, כך שיהיה לכם את הסיכוי הטוב ביותר לעבור בהצלחה את הריאיון ולהתקבל למשרת חלומותיכם.