מתי נשתמש בשירותיו של עו"ד מיסים?

מתי נשתמש בשירותיו של עו"ד מיסים?

נושא המיסים נתפס כמורכב ומאתגר במיוחד אצל מי שאינו בעל ההבנה המקצועית הנדרשת בתחום. פתרון בעיות מס יכול להיות מסובך למדי, ההתנהלות מול רשות המיסים מרגישה ביורוקרטית ומלחיצה ועבירות מס מסוימות עשויות להוביל לאישום פלילי. לכן, חשוב מאוד לפנות לעו"ד מיסים – לא לקחת סיכונים מיותרים וליהנות משקט נפשי בכל הנוגע לענייני מיסוי.
עו"ד מיסים בעל הידע העשיר במיסים, מכיר את האינטראקציה עם הרשויות וידע לייעץ לכם כיצד לפעול נכון.
באילו מקרים כדאי לפנות לעו"ד מסוג זה ואיך הוא יוכל לסייע לכם בהתנהלות המיסויית?

המזומן שהכניס אותי לצרות

חוק המזומן שנכנס לתוקף לא מכבר מעמיד שורה של הגבלים על העברת כספים במזומן בין עוסק לעוסק ובין עוסק לפרטי. החוק חוקק במטרה להקטין את השימוש במזומן, שנחשב כמקור כספי אנונימי שלא ניתן לעקוב אחריו וכך להבין מי אינו מדווח על הכנסה ומתחמק מנטל המס. במידה והעברתם כספים במזומן בסכום שעולה על הסכום המותר על פי חוק או נחשדתם בפעילות הלבנת הון, שנחשבת כעבירה פלילית והעונש עליה עשוי לנוע בין קנס כספי כבד למאסר עד 10 שנים. הלבנת הון יכולה לחול על רכוש וכספים ואם יש חשד להלבנת הון או מעבר על חוק המזומן חשוב לקבל חוות דעת מקצועית מעו"ד מיסים על מנת להבין מהן האופציות שעומדות לרשותכם וכיצד להתנהל נכון מול הרשויות ולהימנע ממשפט פלילי.

מתקנים דיווחים ומכסים טעויות

נוהל גילוי מרצון מהווה אופציה מוכרת שמעמידה רשות המיסים בפני מי שהגישו דיווח כוזב או נמנעו מלדווח בעבר על כספים ובעד ההגשה המתוקנת, רשות המיסים מתחייבת שלא לנקוט בהליכים פלילים כנגד מי שמתקן את הדיווחים, כמובן בהתאם לתנאים שנכללים בנוהל. עו"ד מיסים יוכל ללוות אתכם בהגשת גילוי מרצון בדרך האופטימאלית בין אם לבחור במסלול הנכון עבורכם – מסלול אנונימי או מקוצר וכן לייעץ בהגשת הדוח בדרך שמטרתה לצמצם את נטל המס ככל שניתן ואת הקנסות הנלווים וכמובן, לשפר את הסיכויים שהרשות אכן תאשר את הבקשה. קיימים טפסים רלבנטיים שחשוב לצרף לבקשה על מנת להעלות את הסיכוי לאישורה והכל תלוי בתכנון אסטרטגי של התהליך, ניהול ופיקוח המתבצע על ידי עו"ד למיסים.

עבירת מס – טכנית או מהותית? זו השאלה!

לא כולם מודעים להבדלים המשמעותיים שקיימים בין עבירות מס שונות ואם עולה חשד שבצעתם עבירת מס, כדאי לפנות לעו"ד המתמחה בתחום המיסוי על מנת להבין איזו עבירת מס בוצעה ומה כדאי לעשות בנדון. עבירת מס טכנית הינה עבירה שנעשתה בטעות ובתום לב ואילו עבירת מס מהותית היא כזאת שנעשתה בכוונה תחילה במזיד ולכן, העונש עליה עשוי להיות חמור מאוד ויכלול רישום פלילי, קנס כבד ואף ריצוי מאסר בפועל של מספר שנים. חשוב מאוד לבדוק ע עו"ד על פי ניסיונו מה ניתן לעשות כעת ושהוא ילווה אתכם בתהליך המשפטי בעקבות ביצוע העבירה.

עו"ד מיסים מקצועי לייצוג משפטי הולם בארץ ובחו"ל

חשוב מאוד לפנות מראש לעו"ד מיסים מנוסה ומיומן בעל הכרות רחבה עם החוק ותיקונים לחוק, קשר עם רשות המיסים וידע עשיר שיוכל לייעץ לכם ולהנחות אתכם בכל הנוגע לענייני מס בין אם בעבירות כלכליות שונות כמו עבירות מט"ח, מעילות כספים או עבירות מס שונות.
אם יש לכם פעילות עסקית מעבר לים או אתם נחשדים בעבירה בחו"ל – בחרו עו"ד מיסים המתמחה גם במשפט בינלאומי ויוכל לעזור לכם בהתנהלות הרלבנטית לאותה מדינה בטרם המצב יסתבך ויחמיר.