עוברים לבית חדש? תדאגו למים שלכם

עוברים לבית חדש? תדאגו למים שלכם

כשאנחנו פותחים את הברז בבית, הן בשביל למזוג לנו כוס מים והן לצרכים אחרים, באופן טבעי אנחנו מצפים לקבל מים נקיים, בריאים, מים שיכולים לשרת אותנו מבלי שאנחנו נצטרך לחשוש מהשימוש בהם.

לצערנו, במהלך השנים המים אשר זורמים בצנרות הבתים, אף על פי שהם עוברים טיפולי חיטוי, מבדקים ובדיקות, מתמודדים עם שקיעה של חומר אבנית הנוצרת מריכוז של מינרלים. חומר זה, כידוע, עלול לגרום נזק למוצרי חשמל בהם נדרש שימוש במים, וכן עלול לגרום לבעיות בריאותיות שונות. לכן אנחנו צריכים לנקות את המתקנים השונים אשר בהם נעשה שימוש במים, על מנת להסיר מהם את האבנית שמצטברת בהם.

על מנת להקל על עצמנו את התהליך ובשביל שנוכל ליהנות משימוש במים נקיים לאורך זמן, אזי מוטב שאם המעבר שלנו לבית חדש נדאג להתקין בו מסנן מים דירתי. מסנן זה יכול להקל עלינו לשמור על מים נקיים, מים שלא יהיה בו אבנית, לכלוך או כל דבר אחר שיכול לגרום נזק למכשירי חשמל שאנחנו משתמשים בהם או לבריאות שלנו.

לפני שנסביר כיצד מסנן מים דירתי עובד, חשוב להדגיש, אנחנו יכולים לבצע את ההתקנה בצורה פשוטה, בכל מערכת מים, חדשה או ישנה. אנחנו ממליצים על התקנת מסנן מים דירתי עם מעבר לדירה חדשה, על מנת שלא נצטרך להתמודד עם הבעיה של היווצרות אבנית במים בעתיד. כך נחסוך לעצמנו את הטרחה הנלווית לכך.

כיצד מסנן מים דירתי עובד?

ישנם שורה של מכשירים ואמצעים שהשימוש בהם נעשה באמצעות מים. החל ממדיחים, מכונות כביסה, דוודי שמש, קומקומים חשמליים, וכמובן ברזים במטבח ובאמבטיה. כל אחת מהמערכות הנ"ל, מחברות אל מערכת המים או לחילופין, אנחנו עושים בו שימוש בעזרת מי ברז.

עם הזמן הצנרת, כאמור, יוצרת אבנים כתוצאה משקיעה של מינראליים מסוימים, אשר בעיקרון הם חיוניים לגוף שלנו, הבעיה שעם שקיעתם, הם הופכים לאבנית אשר גורמים לנזק לאותן מערכות. אם לא מטפלים באבנית בזמן, אז לא רק שאנחנו נמצא את עצמנו צורכים מים לא נקיים אלא שייתכן מאוד שהאבנית תהרוס את המכשיר ולא נוכל להשתמש בו כלל.

הפתרון הוא כאמור מסנן מים דירתי. מדובר על מסנן אותו ניתן להתקין בשעון המים עצמו, רצוי מאוד שבעל מקצוע יתקין אותו על מנת שהתהליך יתבצע בצורה מקצועית ונכונה. ברגע שמתקינים את המסנן בשעון ולא במתקן ספציפי, אזי שכל המערכות אשר מספקות מים לדירה יוכלו ליהנות ממנו והמים אשר ייכנסו לדירה יהיו נקיים. אם נחליט להציב את המסנן רק בנקודה אחת, קרי ברז מסוים, אז רק אותו ברז יוכל לייצר לנו מים נקיים.

ישנם סוגים שונים של מסננים, חשוב לבדוק איזה מהם יכול להתאים לדירה שלנו, על פי השאלה, איזה מסנן מונע היווצרות של אבנית בצורה הטובה ביותר.