עמדת טעינה לרכב חשמלי -המפות שיעזרו לכם לאתר נכון

עמדת טעינה לרכב חשמלי  -המפות שיעזרו לכם לאתר נכון

יש לכם רכב חשמלי? כבעלים של אחד כזה, אתם כבר אמורים לדעת, בכדי להניע את הרכב הנכם מחויבים לדעת היכן יש בין היתר גם עמדת טעינה לרכב חשמלי. כאמור, כאן, יהיה עליכם להשיג מטענים תקינים ובעיקר כאלה שידעו להטעין במהירות האפשרית. מתכננים נסיעה ארוכה? אל תשכחו לקחת בחשבון גם כמה עמדות טעינה על מנת שאלה יחכו לכם בדרך. בדומה לתחנות דלק רגילות, אם יש לכם רכב חשמלי, מן הסתם, יידרש מכם לדאוג לו מדי פעם להטענה הרצויה. בניגוד לאותן תחנות דלק המסומנות בתמרורים לאורך הדרך, בעמדות טעינה הדברים הם קצת שונים- כאן יידרש לכם לדעת את המפות ואת המיקומים וכך לתכנן מראש את הדרכים דרכן תיסעו- הדרכים שיש בהן גם קפה, גם מאפה, אבל גם עמדת טעינה. אז איך עושים את זה ? בעיקר באמצעות מפות "שיספרו" היכן כל נקודה ונקודת הטענה ממוקמת. 

אילו מפות מנחות להטענת רכב חשמלי?

אם כן, כאשר אתם יוצאים אל הדרך, עמדת טעינה לרכב חשמלי כמעט שאיננה ניתנת לפשרות- כאמור, אתם חייבים כמה וכמה מפות על הדרך על מנת שהן, תנתבנה את הדרך בהתאם להטענה. אז איפה יש לכם? היכן ממוקמות עמדות ההטענה? 3 מפות מרכזיות מציגים בפניכם, אחת מהן פרטית, אחת בינלאומית ואילו השלישית הינה מסחרית. התחנה הפרטית הינה אושיית רכב חשמלי אשר מתוחזקת באופן עצמאי ומקנה כמה וכמה מפות לעמדת טעינה. כמו כל שירות אחר, גם נותן השירות זה יוצא אל השטח ומדי פעם בודק את איכויות ההטענה ומתקן בהתאם דברים שנפגמו מכל סיבה. 

הצעות לבחירת סוגי עמדות טעינה 

כאמור, מבין כל עמדות הטעינה, יש גם את העמדה הזו, עמדת טעינה לרכב חשמלי מהוותיקות יותר. במפות השיתוף הנ"ל ניתן לראות עמדות הטענה החל מצפון אמריקה, אירופה ואפילו אסיה. בין העמדות שניתן למצוא, ניתן לראות עמדות ציבוריות, אבל בהחלט שגם פרטיות. כמו בעמדה הפרטית, גם כאן, מדובר בעמדות שאם יש צורך לתקן אותן, עושים זאת על פי דיווח שמתרחש בעיקר על ידי אנשים שמאותתים על עמדה לא תקינה. חסרון אחד קיים במפה זו וקשור בעדכונים, מכיוון שאנשים יכולים לעדכן בעצמם נקודות של עמדות טעינה, לעיתים הם טועים וכך גם מטעים. מה גם, שנוכח המצב הזה עלולות הנקודות הוותיקות להפוך לא רלוונטיות. בישראל מכירים במפה זו, מאידך, יש לא מעט דיווחים המעידים על קווי טעינה שאינם פועלים ואינם מדווחים על כך. במסגרת המפות הנבחרות, ג'ינרג'י היא חברה נוספת שמעניקה מידע אודות קווי הטעינה, היא פרוסה בכל רחבי הארץ החל מחניונים, קניונים ועוד. במקרה זה חשוב לשים לב, היות וגם כאן ייתכן והמידע המעודכן לא תמיד יהיה מהימן.