עסק משפחתי? 3 סיבות למה אתם צריכים ליווי מאיש מקצוע

עסק משפחתי? 3 סיבות למה אתם צריכים ליווי מאיש מקצוע

עסק משפחתי הוא מסורת נפלאה, דרך נהדרת ליצור משפחה מגובשת ולהרוויח הרבה יותר מרק פרנסה טובה. כאשר עסק משפחתי מתפקד בצורה טובה, התקשורת טובה והעסקים כרגיל. אך יש פעמים שנוצרים מתחים בין בני משפחה, נוצרות הגבלות מסוימות לבני משפחה שונים והדבר יכול ליצור ריבים רבים.

בזמן שאתם רוצים לשמור על שלום העסק שלכם ושלום הבית שלכם, כדאי שתשקלו ליווי מקצועי של ליווי דורות. אם אתם לא מכירים את המושג, הנה 3 סיבות למה ליווי דורות יכול להיות הפתרון שלכם לשלום הבית והעסק-

פתרון קונפליקטים

ליווי דורות יכול לתת לכם את היכולת להבין אחד את השני ולהימנע מקונפליקטים מיותרים הנובעים מתקשורת לא טובה. כאשר אתם מעסיקים יועץ שמלווה אתכם, הוא יכול להסב לתשומת ליבכם היכן אתם נופלים בתקשורת, להפוך למודעים יותר אחד לשני ולרגישויות השונות שלכם בזמן העבודה. זה דבר ידוע שאנשים הנמצאים רוב שעות היום ביחד נוטים להיות רגישים יותר לגינונים כאלה ואחרים של הסובבים אותם. ליווי דורות יכול לסייע לכם לראות אחד את השני באור אחר כאשר אתם יודעים מהיכן נובעת התנהגות כזו או אחרת.

תכנון אסטרטגי

כשאנחנו מדברים על ליווי דורות אנחנו לא רק מדברים על המישור האישי, אלא גם העסקי. בעיקר כשמדובר בעסק משפחתי, התכנון האסטרטגי הוא חשוב הרבה יותר. כשאתם מגדירים לכל אחד את תפקידו וזורעים הבנה בקרב כלל בני המשפחה מהו מעמדו של כל אחד בלי שום קשר לייחוס המשפחתי, אתם מאפשרים לעצמכם תכנון אסטרטגי לאורך זמן ואווירת עבודה הוגנת ומבינה.

פגישות משפחתיות קבועות

יועץ המלווה את העסק שלכם, לצד כל הפנים שהוא נוגע בעסק שלכם, הוא דואג לרוטינת פגישות שבועיות או חודשיות של כל בני המשפחה המעורבים בעסק. משדיברנו על תקשורת נכונה, יש להתחשב בדברים שלא יכולים להיאמר ביומיום ולתת להם נפח בשעה מסודרת. כמו כן, פגישות שבועיות או חודשיות יכולות לתת לכם את ההזדמנות להודעות חשובות, מסרים והעלאת שאלות ותהיות.

ליווי דורות מתמקד בעיקר באם מתקיימים בעסק שלכם שינויים של חילופי מעמדות, הצטרפות או עזיבה של בן משפחה מהעסק. במקרים רבים הדבר עלול לזעזע את העסק עד לכדי נפילתו וסגירתו. אם העסק שלכם חשוב לכם, עוד בטרם החילופים והשינויים, הכניסו לעסק שלכם יועץ שיוכל ללוות את התהליך ולהניח סימני אזהרה כשצריך.

גם אם לפעמים קשה להודות בזה, עסק משפחתי הוא דבר לא פשוט כאשר האנשים שאתם עובדים איתם הם האנשים שהכי קרובים אליכם. ליווי דורות במקרים מסוימים הוא הרבה יותר מנחוץ וגם אם אתם לא מרגישים את הצורך, נסו לעשות בדק בית ובדק עסק, לפעמים יש דברים מתחת לפני השטח.