פיצוחים שישראלים אוהבים

פיצוחים שישראלים אוהבים

לצד פירות, עוגות ומאפים, אחד הפריטים שהישראלים הכי אוהבים להתפנק בהם לעיתים תכופות, בין אם זה כשהם לבד בבית מול המסך ובוודאי כשבאים בני משפחה וחברים להתארח אצלם, הם פיצוחים.

כמעט בכל בית אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של פיצוחים אשר נהוג לאכול ולהציע לאורחים בסיטואציות שונות. יש כאלה שקונים פיצוחים על בסיס קבוע ומאחסנים בבית לכל מקרה, ויש כאלה שקונים מעת לעת, בין אם זה כשהם רוצים לאכול מהם ובין אם זה כשהם יודעים שאמורים להגיע אליהם אורחים.

עם השנים, אנחנו יכולים לראות גידול משמעותי בסוגי הפיצוחים הנמכרים ברשתות שיווק, חנויות תבלינים, פיצוחיות ומקומות אחרים. אפשר לרכוש אותם במשקל על פי בחירה ואפשר לרכוש אותם בשקיות ארוזות. כל אחד בוחר מה נכון יותר בשבילו. צריך לציין, אפשר לאחסן את הפיצוחים במקרר וכך להשתמש בהם לאורך זמן מבלי שהם ייהרסו ומבלי שייכנסו אליהם מזיקים וחרקים שונים.

בחלק הבא של המאמר אנחנו נציג את הפיצוחים הפופולאריים ביותר בישראל, ולאחר מכן נציג כמה רעיונות לשילוב של פיצוחים במצבים שונים, בין אם זה כשאוכלים אותם לבד ובין אם זה כשמארחים חברים או בני משפחה.

מה הם הפיצוחים הכי פופולאריים?

היינו מצפים שהפיצוחים הכי אהובים יהיו גרעינים שחורים, אך האמת היא שלפי כל הסקרים והמדדים, הפיצוחים הכי אהובים בישראל הם שקדים, גרעיני חמנייה ובוטנים. לכך צריך להוסיף גם אגוזי מלך, גרעיני אבטיח וכן בשנים האחרונות אפשר לראות עליה ניכרת במכירות של אגוזי קשיו.

הסברים אפשריים לכך שדווקא פיצוחים אלו נחשבים פופולאריים יותר הם, ראשית, חלק מהם משמשים לצרכים רבים ולא רק לאכילה באופן פרטני (למשל, אגוזים יכולים לשמש לסלטים או תוספות לפריטים אחרים). שנית, ישנם אנשים שיתקשו לפצח גרעינים בגלל מבנה הגרעין ומבנה הלסת שלהם. לכן הם יעדיפו לפצח פיצוחים קלים יותר.

נקודה נוספת שצריך לזכור, גרעינים שחורים נחשבים מלוחים יותר, בעוד בוטנים או אגוזי קשיו הם מעט יותר מתוקים, מה שסביר להניח מושך ילדים לצרוך מהם יותר. חשוב לציין שקדים ואגוזים נחשבים גם פיצוחים יותר בריאים.

איך אפשר לאכול ולהגיש פיצוחים בצורה מעניינית?

על פניו, זה מאוד פשוט להגיש ולאכול פיצוחים. אנחנו יכולים לאכול אותם ישירות מהשקית או מהקופסא, אנחנו יכולים לעשות את זה מול המסך בזמן אירוע ספורט או אירוע אחר, אחרי ארוחת צהריים או ערב בתור קינוח, ואנחנו יכולים לעשות את זה גם סתם כך כשמארחים חברים או בני משפחה.

לצד הפיצוחים, אפשר להגיש גם פירות, עוגות, תמרים, ממתקים מסוגים שונים, וכמובן להעמיד בקבוקי שתייה, קלה או אלכוהול. כפי שציינו, אפשר גם לשלב את הפיצוחים באמצעות תהליכי בישול והכנה במנות שונות, בין אם מדובר בעוגות ומאפים, סלטים ודברים אחרים.