שימושים אידיאליים בעמודי הגנה דינאמיים באזורי תעשייה

שימושים אידיאליים בעמודי הגנה דינאמיים באזורי תעשייה

הגנה על הולכי רגל

לא חשוב באיזו סביבת עבודה מדובר, בכל מקום בו ישנה תנועת רכבים לצד תנועת הולכי רגל, הפוטנציאל לתאונה גובר והצורך בהגנה ראויה הכרחי.

הדרכות בטיחות לנהגי מלגזות, נהגי משאיות וצוות עובדים המתנהלים ברגל בסביבת המפעל, אינה תמיד מספיקה כדי למנוע תאונות. תאונות בין הולכי רגל, לרכבי עבודה כבדים, יביאו לתוצאה עגומה ומסכנת חיים, ולכן, יש להגדיל ולהוסיף הגנות אשר ימנעו תוצאה שכזו. התקנה של שורת עמודי הגנה דינאמיים באזורים עם תנועת רכבים ערה, היא פתרון מפתח למניעת תאונות. חשיבות התקנת עמודי הגנה אלו, גוברת במקומות בהם ישנו קושי לצפות בתנועת הרכבים המגיעים ועלולים לגרום להתנגשות בינם ובין צוות העובדים. גם אזורים בהם נוהגים העובדים לצאת להפסקות, הם אזורים אותם כדאי למגן ביתר שאת.

בעלי מפעלים רבים, בוחרים לעשות שימוש בעמודי חסימה מברזל, מכיוון שתנועת הרכבים בדרך כלל איטית, והם מאמינים שעמודי החסימה הם פתרון יעיל דיו במקרה של תאונה. פתרון זה, עלול להפוך את רצפת המחסן או המפעל לדמוי גבינה שוויצרית, שכן, חוסר הגמישות של עמודים אלו, מונע מהם לבלום את זעזוע הפגיעה בעת תאונה ועלול לתלוש אותם ממקומם. בשל בעיה זו, מומלץ לעשות שימוש בעמודי הגנה דינאמיים, שכן, אלו עמידים במצבי פגיעות מסוג זה ובנויים לבלום את זעזוע הפגיעה ביעילות ובעמידות גבוהה במיוחד.

 

הגנה באזורי העמסה ורציפי פריקה

אין זה סוד שאזורי העמסה ופריקה במחסנים, הם האזורים המועדים ביותר לפגיעה, הן במבנה והן בצוות העובדים.

משאיות פריקה והובלה, הן רכבים כבדים במיוחד והשינוע שלהם קשה, גם לטובים שבנהגים. כדי להגן על קירות המבנה ועל רמפות ההעמסה, מנהלי מחסנים ומפעלים, בוחרים להתקין עמודי חסימה או בולמי זעזועים למשאיות, על מנת להגן על המבנים מפני פגיעות חוזרות ונשנות של הרכבים המעמיסים והפורקים. שימוש בעמודי הגנה דינאמיים, ימנע תאונות אלו ויגן, הן על המבנה והן על הנהגים היושבים ברכבים.

 

הגנה על משטחי עץ להעמסה

משטחי עץ הם מוצר הכרחי, אשר נעשה בו שימוש קבוע במחסנים ומפעלים. נהגי המלגזות מעמיסים על גבי משטחים אלו סחורות ומוצרים, לעיתים בשווי גבוהה מאוד. משטחי עץ אלו ניזוקים בקלות במקרים של פגיעות בעת התנגשות מלגזות בקירות המחסן או במחסומים מברזל. הפגיעה הקלה ביותר של משטח העץ עם קיר או ברזל, תגרום לו להיסדק או להישבר. שבירה של משטח עץ, בזמן שמונחת עליו סחורה, עלולה להיות הרת גורל עבור הסחורה המונחת על גבי המשטח. השימוש בעמודי הגנה דינאמיים, בעלי הגמישות והיכולת לספוג ולבלום את זעזוע הפגיעה, הוא הפתרון היעיל ביותר לשימוש משטחי עץ אלו ולחיסכון בעלויות עבור בעל המחסן.

 

הגנה על ציוד ועמדות מחשוב

ציוד תעשייתי על כל גווניו, יכול להיות יקר במיוחד, שלא לדבר על קריטי לתפעול המפעל כולו. ישנה חשיבות רבה להגנה על ציוד זה מפני פגיעת אפשרית של מלגזות או כלי רכב הנעים בשטח המפעל, כדי למנוע זמן השבתת עבודה במפעל כולו. שימוש בעמודי הגנה מדגם SLOW STOP, ישיג תוצאה כפולה, גם הגנה על המכשור והציוד וגם הגנה על צוות העובדים המתפעל ציוד זה.

 

לסיכום

השימוש בעמודי הגנה דינאמיים באזורי תעשייה, הוא רב ומגוון והכרחי ושמירה על בטחון צוות העובדים, מבנה המחסן, רמפות ההעמסה, משטחי ההעמסה והציוד התעשייתי.

בעל מפעל, לשמירה והגנה על כל אלו, פנה עוד היום לאחד מנציגנו ושאל אותם על עמודי ההגנה הדינאמיים SLOW STOP, שנועדו לעזור לך למנוע את התאונה הבאה.

המאמר נכתב באדיבות: ארבל שטראוס בע"מ https://www.asclean.co.il/