שיפוצים בירושלים: כך תמצאו קבלן שיפוצים

שיפוצים בירושלים: כך תמצאו קבלן שיפוצים

לאחר שכבר מקבלים החלטה לבצע שיפוץ, הרבה פעמים קשה להתחיל, וזאת כי מדובר במשימה שלא מבצעים בכול יום ועל כן השאיפה מהתוצאה מאוד גבוהה, כך שמפחיד לטעות בדרך. מפחיד לבחור בקרמיקה הלא מתאימה, בגוון לא מחמיא, להרים קיר במיקום לא אידאלי, לחסוך מעט ולפגום באופן מהותי בסך התוצאה וכמובן שמפחיד לבחור בקבלן שאינו מספיק מקצועי, ולו כי קבלן אחראי על 80% מסך איכות התוצאה. עם זאת, מתישהו צריך לקבל החלטה ועל כן יש להקשיב ללב ולבדוק המלצות, יש לקבל השראה ולחזור לפרקטיקה. מחפשים קבלן בירושלים? אפשרו לנו לסייע לכם!

הדרך הארוכה לעומת הדרך הקצרה

ראשית חשוב להבין שקבלן  מעסיק מגוון נותני שירות, מספק חומרי גלם ובאופן כללי אחראי על סך התהליך – כולל הגדרת זמנים, טיב האיכות ורמת הבטיחות של העובדים. מכאן שמדובר באחריות רבה ועל כן חובה לוודא שהקבלן רשום, משמע מחזיק בסך האישורים הנחוצים. לאחר שמוודאים זאת יש לחפש אחר המלצות, וכיוון שירושלים הינה עיר גדולה שמכילה אינספור בתי עסק ותושבים ותיקים, אין זה אמור להיות קשה, אך כיוון שלא על כל המלצה ניתן להסתמך, הרי שיש להצליב מידע, לדבר עם לקוחות קודמים, לראות תיקי עבודות וכדומה. עם זאת, אם מבקשים לבחור בדרך היותר קלה, כל שיש לעשות הנו להציץ באינדקס של שיפוצים פלוס! מדוע? כיוון שעורכי האתר כבר עשו עבורכם את שיעורי הבית ולכם רק נותר להרוויח מכך!

חשיבות שיפוצניק מקומי

בעיר ירושלים ניתן למצוא קבלני שיפוצים שמתמחים במאפייני העיר, משמע שבקיאים בתפעול מערכות הסקה, שיודעים להציע מגוון דרכים יעילות על מנת לבודד מבנים (מפני הצינה הקרה), שמתמחים בעיצוב בתים בהתאם למאפייני האזור (למשל מתמחים בבניית קשתות לצד תקרות גבוהות ומרפסות) וכמובן שמתמחים בחיפוי הקיר החיצוני באבן. מכאן שאם השיפוץ שעומד על הפרק נושק למאפייני העיר, הרי שמוטב להתמקד בקבלני שיפוץ ירושלמים.

בחינה מקדימה

בהנחה וכבר יש לכם שני שמות ביד, שמות מבטיחים שקיבלתם עליהם המלצות, עדיין אין להיות שאננים, אלא לוודא פרטים אחרונים, כאשר בהתאם לשיתוף הפעולה ואופי התגובה תוכלו לחוש האם הקבלן שעומד מולכם אכן האיש הנכון למשימה. מה יש לשאול? מהם שלבי התשלום (רצוי בהתאם לקצב ההתקדמות), עם אלו חומרים הוא עובד, האם העובדים מבוטחים (חשוב ביותר), האם הוא מציע חלופה עבור הכיוון הנבחר (קבלן מקצועי יחזיק בידע רב שעשוי להיות מועיל) ומה בנוגע לחוזה. פה יש לצפות שהקבלן ידרוש חוזה כמה שיותר מפורט, חוזה שבין היתר מכסה את הצד של הלקוח ומגדיר יעדים.

החוק אמר את דברו

לצד המלצות ובירורים, אין להתעלם ממה שלחוק יש לתרום לתהליך הבחירה. מכאן שראוי לדעת שהחוק קובע שכל עוד מדובר בשיפוץ שאמור לעלות יותר מ 43,865ש"ח, הרי שחובה לקחת קבלן רשום, כאשר כל עוד הסיווג של הקבלן הרשום הנו 131, הרי שהוא יכול לבצע עבודת שיפוץ שעולה עד כ 1,500,000 ש"ח.

שיתוף פעולה

לא פעם עבודת השיפוץ היא תוצר של עבודת הארכיטקט, ועל כן מוטב ששני אנשי המקצועי ישדרו על אותו גל ובאופן כללי יסכימו לשתף פעולה, ולו כי הרבה פעמים האגו מונע לקבל הוראות מאיש מקצוע אחר. מכאן שאם זה המקרה, מראש מוטב להציף זאת ולבחון את אופי התגובה.

מסקיצה לפרקטיקה

לבסוף נציין שלרגע אין להיות שאננים, אך גל לא יותר מדי מפוחדים. לא חסרים אנשי מקצועי אחראיים ומקצועיים – פשוט יש לאתר אותם, וכל עוד מוצעת לכם עזרה, קבלו אותה בשתי ידיים. מה עתה? חזרו למטרה, תשאפו הכי גבוה ותתחילו לבנות תקציב. שיפוץ נעים!