שירותי הסעה

שירותי הסעה

שירותי הסעה הוא תחום מתפתח וחשוב מאוד בתחבורה הציבורית במדינת ישראל. צפיפות כלי הרכב בכבישים היא עצומה וגורמת לזיהום אוויר, פקקי תנועה מרובים, תסכול של הנהגים, החרפה של מקרי תאונות הדרכים ופגיעה במשק באופן כללי. הסעות יכולות לסייע באופן ניכר בהפחתת תחלואות אלו ולאפשר לרבים באוכלוסייה להנות מנסיעה שקטה ובטוחה למחוז חפצם.

הסעות- לאן ואת מי?

תחום ההסעות הוא מגוון וכולל הסעות ילדים, הסעות לתיירים, הסעות לעבודה, הסעות כתחלופה לתחבורה הציבורית קרי מוניות שירות ועוד. הסעות ילדים לבתי ספר ולחינוך המיוחד למשל, הוא תחום חשוב שמצריך מחשבה ובחירה נכונה של חברת ההסעות.  בחירה בחברת הסעה איכותית ואמינה היא חשובה ביותר. רבים הארגונים שחושבים שרק המחיר צריך להיות פקטור בבחירה. מחיר הוא אומנם חשוב, והיינו רוצים שמחיר ההסעות יהיה תחרותי לשוק, יחד עם זאת נושאים כמו בטיחות כלי הרכב, אמינות הנהגים ורמת המקצועיות שלהם, יכולת הנהיגה שלהם על הכביש, היחס שלהם לילדים, והאחריות שלהם כלפי הילדים הם חשובים לא פחות. העובדה שילדים נוסעים בהסעה למסגרות החינוך ולא עם ההורים יכולה להפחית באופן ניכר את הלחץ על ההורים להספיק הכול בבוקר ולפיכך לסייע במניעת תאונות דרכים, מקרים של שכיחת ילדים ברכב ותופעה של איחורים כרוניים לבתי הספר או הגנים.

הסעות לתיירים ולאירועים

בענף התיירות להסעות גם ישנה חשיבות עצומה. ההסעה מאפשרת לתיירים ליהנות מטיול נעים וכייפי, מבלי הצורך להתעמת עם דרישות הכביש וחיפוש המקומות אליהם הם רוצים להגיע. הסעות אלו מאפשרות חווית טיול נעימה ומגבשת ושומרות על בטיחות התיירים. תיירים רבים מגיעים גם בכדי ליהנות מהחוויה הקולינרית בישראל, נהנים לשתות ולאכול לאורך כל שעות היום ולפיכך גם כאן, כמו במקרה של שירותי הסעות לאירועים נושא המניעה מנהיגה תחת השפעת אלכוהול הוא ראשון במעלתו. אנחנו שומעים כל כך הרבה פעמים על תאונות דרכים מיותרות שקרו עקב שתייה בלתי אחראית של הנהגים ונהיגה תחת השפעת האלכוהול. מובן לכולם לפיכך שהפתרון הוא כמובן שירותי הסעה. שירותים אלו גם מאפשרים פתרון יעיל לנסיעה וחזרה בטוחה יותר לחוגגים, וגם מסייעים בהפחתת כמות כלי הרכב בכביש, שמירה על בטיחות הנוסעים בכביש ושמירה על הסביבה.

הסעות כתחלופה לתחבורה ציבורית

מאחר ואין הפרדה בין דת ומדינה בישראל החוק קובע כי תחבורה ציבורית אינה יכולה לפעול בשבת. הטענות בעד ונגד הן לכאן או לכאן אולם אין מן הנמנע שחלק גדול מן האוכלוסייה שאין לו רכב פרטי (נכים, קשישים, בני נוער) סובל מהמצב הקיים ולפיכך ישנה דרישה גוברת ועולה לאפשרות תחבורתית שתיתן מענה לצורך זה בחברה הישראלית. הסעות המיניבוסים הציבוריות הן לפיכך מענה יעיל המאפשר תחבורה לכלל האוכלוסייה. חברות המיניבוסים (מוניות השירות) נמצאות תחת פיקוח משרד התחבורה ונדרשות לקבל תעודה ממרשם החברות על מנת לפעול באופן חוקי. אומנם עדיין קיים צורך במתן מענה נרחב יותר אך שירותי ההסעה הללו מאפשרים לפחות מענה נקודתי וסיוע לאלו שממש זקוקים.