תואר במשפטים צריך לדעת איפה ללמוד

תואר במשפטים צריך לדעת איפה ללמוד

אם נושא המשפט העברי מעניין אתכם, אתם מוצאים את עצמכם נמשכים לעולם החוק ותכונותיו, זה רק ברור מאליו שתבדקו על תואר ראשון במשפטים. זהו תואר שיכול לתת לכם מגוון רחב של עיסוקים בעתיד ומעבר לכך מעניק ערך מוסף לכל מי שמצטרף למערך המשפטים.

אך כאשר אתם בטוחים במקצוע שאתם מעוניינים ללמוד, האם אתם יודעים איפה? עבורכם, הכנו לכם מספר פרמטרים עליהם חשוב להסתכל לפני שבוחרים את מוסד הלימודים-

מיקום, מיקום ושוב, מיקום

אם אין לכם אוניברסיטה או מכללה מדויקת בראש, אליה אתם רוצים להתקבל, חישבו על הנוחות שלכם וזמני ההגעה שלכם אל השיעורים. הדבר יחסוך לכם זמן רב בעתיד. כאשר האוניברסיטאות והמכללות פזורות בכל ישראל מצפון ועד דרום, בראש ובראשונה חשוב שתחשבו על מיקום הלימודים העתידיים שלכם. כך למשל, אם אתם גרים בצפון הארץ ורוצים להישאר קרובים למשפחה ולחברים, הפקולטה למשפטים היושבת באוניברסיטת חיפה יכולה להיות הפקולטה האולטימטיבית עבורכם.

תחקרו ותבדקו

אחרי שבחרתם את הפקולטה למשפטים הנכונה עבורכם, הדבר הבא שחשוב שתעשו הוא חקר ובדק בית. זאת אומרת, בדק פקולטה. פקולטות רבות, אם לא כולן, מנהלות דפים ברשתות החברתיות וקיים להם אתר המעניק מידע על כל סוג לימודים אקדמאים. נסו לחפש סטודנטים בשנים מאוחרות יותר או בוגרי תואר במשפטים ותשאלו אותם על הלך התואר, מערך הלימודים, המרצים והסביבה החברתית בפקולטה. הדבר ייתן לכם עוד אינדיקציה לשאלה האם ללמוד בפקולטה אותה בחרתם.

בדקו את הממוצע

טוב, אתם כבר אוהבים את מה שראיתם, אוהבים את מה ששמעתם ואתם לא יכולים לחכות להתחיל את לימודי המשפטים שלכם. אך לפני שאתם מגישים בקשות ומתכננים תוכניות, רצוי שתבדקו את ממוצע בחינות הלשכה של הסטודנטים מהשנה האחרונה שלמדו בפקולטה בה אתם רוצים ללמוד. במידה והממוצע של הפקולטה אותה בחרתם נמוך, נסו לבדוק למה. לעתים, קיים פער משמעותי בין מה שמוצג למה שנכון ועל כן, רצוי שתבדקו את טיבו של הממוצע. באם הממוצע גבוה, דעו כי מחכה לכם דרך ארוכה וקשה אך משתלמת בסופה.

לכו, לרגע, 4 שנים קדימה

אם בחרתם בלימודי משפטים, מן הסתם אתם רוצים לעסוק במקצוע המשפט עם סיום התואר. זה למעשה הסעיף החותם את ההחלטה שלכם טרם נכנסתם לתואר. תואר במשפטים מורכב מכך שבשנה הרביעית של התואר אתם מצטרפים למשרד עורכי דין כמתמחים. נסו לדבר עם מתמחים או כאלה שהמשיכו כעורכי דין לאחר שעברו את בחינות הלשכה ונסו לברר האם קיים שוק עבודה והאם הפקולטה אותה בחרתם היא בעלת שם כבוד כאשר מנסים להתקבל למקומות עבודה שונים.

תואר במשפטים אולי נלמד על ידי מרצים שונים בכל הארץ, אך אין זה אומר שהוא משתנה או שונה. בסופו של דבר, כולם עוברים את אותה בחינת הלשכה. לכן, כשאתם רוצים לממש את חלומכם וללמוד משפטים, תבחרו טוב טוב איפה.