מה כדאי לדעת לפני שמזמינים סוקר אסבסט?

מה כדאי לדעת לפני שמזמינים סוקר אסבסט?

יש הרבה דברים שכדאי לזכור לפני שמזמינים בדיקת אסבסט. הם כוללים את הדברים הבאים:

– איזה סוג של כישורים יש לחברה?

– כמה זמן החברה פעילה?

– מהו מצב ההסמכה שלו וההסמכה של החברה בה הוא עובד?

– האם היא נותנת אחריות בכתב ואחריות לעבודתם?

– באיזה סוג ציוד להסרת אסבסט הוא משתמש?

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא כמה זמן החברה קיימת. ישנם חברות עם וותק של כ-30 שנה, ומומחים ממליצים להתקשר לחברה שקיימת לפחות 20 שנה.

כדאי גם לבקש כמה המלצות של חברות שהשתמשו בשירותיהן בעבר. יועץ בידוד אסבסט מנוסה יוכל לספר לכם עד כמה החברה הייתה טובה בטיפול בפרויקט שלהם ולתת להם את מבוקשם.

הדבר השני שצריך לזכור הוא כמה עבודה כרוכה בהעסקת קבלן אסבסט לביצוע עבודות שונות כמו למשל כיסוי גגות. על פי דו"ח של הקרן הלאומית לפיצויים לעובדי אסבסט, ניתן למצוא קבלני פינוי אסבסט בסכום נמוך יחסית של 2,800 שקלים – אבל אם אתה צריך עבודה מקיפה, זה יכול לעלות הרבה יותר.

סוקר אסבסט הוא איש מקצוע שבודק את מצב המבנים והבתים לאיתור אסבסט. הם יכולים גם להסיר אסבסט מבניינים ובתים אלה. ניתן לעשות זאת באמצעות שואב אבק אטום.

אסבסט הוא חומר שעלול להיות מסוכן שיש לטפל בו בזהירות.

אסבסט שימש כחומר בידוד, איטום אש ובנייה במשך עשרות שנים, והוא אחד מהמפגעים התעסוקתיים המוכרים ביותר בארצות הברית. זה יכול לגרום לסרטן, בעיות נשימה, כמו גם בעיות בריאות חמורות אחרות.

בעוד שאין תקנים פדרליים לסקרי אסבסט, למדינות רבות יש חוקים משלהן המסדירים מגוון היבטים של עבודות פינוי אסבסט כגון ניטור אוויר והכשרת עובדים.

חשוב לציין שאם אתם עומדים להעסיק סוקר אסבסט מחברה גדולה, תמיד עדיף קודם כל לבדוק מולם את הכישורים שלהם וכיצד הם מורשים.

אנשים רבים בארה"ב עדיין אינם מודעים לסכנות של אסבסט וכיצד הוא יכול להזיק לבריאותם. הסוכנות להגנת הסביבה (EPA) מעריכה כי ישנם כ-125,000 מקרים חדשים של מזותליומה בכל שנה בארצות הברית לבדה.

קיים סיכון שאם אתה לא יודע מה לחפש בעת העסקת סוקר אסבסט, אתה עלול להסתיים עם חברה שאין לה את כל הכישורים או הרישיונות הדרושים להפעלתה. לפני שאתם שוכרים איש מקצוע, ודאו שיש לו את האישורים והרישיונות הנכונים. אם אינכם בטוחים לגבי מי להעסיק, פרסם את שאלתך בפורום מקצועי לקבלת ייעוץ חינם מאיש מקצוע מנוסה.

אסבסט הוא חומר מסרטן שהוא גם מסוכן וגם רעיל לבני אדם. זה יכול לגרום לסרטן, מחלות בדרכי הנשימה ובעיות בריאות אחרות. הוא משמש לעתים קרובות בחומרי בניין כמו בידוד, תקרות ואיטום אש.

סקרי אסבסט נעשים על ידי אנשי מקצוע מוסמכים שקיבלו אישור על ידי הסוכנות להגנת הסביבה (EPA) לעבוד עם חומרי אסבסט. לפני שכירת מודד, כדאי לשאול אותם כיצד הם יפנו את חומר הפסולת שהם מייצרים לאחר השלמת הסקר שלהם. תרצה גם לבדוק אם הם חברים באגודה הלאומית לבריאות הסביבה (NEHA).

כדאי לדעת מה תעשו עם אסבסט כדי שתקבלו החלטה מושכלת.

השלב הראשון בפינוי האסבסט הוא סקר הבניין או השטח עליו עובדים. הסיבה לכך היא שסוג האסבסט שנמצא קובע אם הוא יהיה בטוח להסרה או לא. לדוגמה, אם בבניין יש הרבה יותר מלט מחומרים אחרים, ייתכן שיהיה צורך בפינוי תת קרקעי והעלות תגדל משמעותית.

לא ניתן לבצע החלפת גג אסבסט ללא הכשרה וציוד מתאים. אם אינך בטוח אם העבודה שלך דורשת מומחה להסרת אסבסט מיומן, התחל ביצירת קשר עם הרשויות המקומיות שלך ושאל מה הדרישות שלהם לעבודה על משטחים המכילים אסבסט.

אסבסט הוא מינרל טבעי שניתן למצוא בכל בניין עם תאריך בנייה לפני 1980.

בארה"ב, אסבסט נאסר על ידי חוק בקרת החומרים הרעילים משנת 1976 והוא אינו בשימוש עוד ברוב הבניינים. עם זאת, אסבסט עדיין נמצא בשימוש במדינות רבות ועדיין לא נאסר או הוסדר.

במדינות מסוימות יש כללים שונים לגבי זה, לכן עליך לבדוק מה המדינה שלך דורשת לפני ששוכרים מודד אסבסט כדי לעשות סקר על הנכס שלך או כדי להסיר אסבסט מהבניין שלך.

לסיכום

אסבסט הוא חומר רעיל ביותר שעלול להיות נישא באוויר ולגרום נזק לאנשים בחשיפה ממושכת. ניתן למצוא אסבסט במקומות שונים כמו בתים ישנים, מבנים מסחריים ובתי ספר. מדי שנה מדווחים אלפי מקרים של אנשים שחולים מחשיפה לאסבסט. חשוב לדעת איך עובד תהליך בדיקת האסבסט ובאילו סוגי סיכונים הוא טומן בחובו כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת האם כדאי או לא כדאי להזמין סוקר אסבסט לנכס שלכם.