3 טיפים לבחירת ביטוח הרכב הנכון עבורכם

3 טיפים לבחירת ביטוח הרכב הנכון עבורכם

כשאתם נוסעים ברכב שלכם, אתם אולי לא מודעים לכל הסכנות העורבות לכם בזמן נסיעה, אך לצערנו הרב הסכנות קיימות והן רבות. אחד הדברים הראשונים שיכולים להגן עליכם לאחר מקרה, הוא הביטוח שלכם. כשביטוח הרכב הוא דבר שבחוק, האם אתם יודעים איזה ביטוח חובה הוא הנכון עבורכם? האם אתם רוצים רק את ביטוח החובה? האם אתם מכירים את הביטוח המקיף?

אם השאלות האלה מבלבלות אתכם ומלחיצות אתכם אתם יכולים להתחיל להירגע, בשביל זה אנחנו פה. קבלו 3 טיפים איך לבחור את ביטוח הרכב הנכון עבורכם.

תתחילו לחקור

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כשאתם מתחילים בתהליך ביטוח רכב הוא לחקור את השטח. למזלנו או לצערנו לא חסרות חברות ביטוח שיהיו מוכנות להחתים אתכם על חוזה ולתת לכם את השירותים שלהן, אך חשוב שתדעו שכל חברה מעניקה שירותים אחרים עבור הכסף שלכם. חפשו את חברות הביטוח המדורגות במקום הראשון וערכו השוואה בין השירותים שיש להן להציע ועד למחיר. תופתעו לגלות שישנן חברות שיהיו מוכנות לתת לכן הרבה יותר בשביל הכסף שלכם, כאשר יש חברות שיתנו לכם רק את הבסיס בעבור אותו סכום כסף.

בדקו פוליסות אישיות

לכל חברת ביטוח יש את הדרך שלה לקבוע מה יהיה גובה הפוליסה שלכם. הדבר תלוי בפרמטרים קבועים שמודדים למעשה את רמת הסכנה הקיימת לכם על הכביש. החל ממקום מגוריכם ועד להיסטוריה שלכם על הכביש מבחינת תאונות דרכים. אם עברתם בעברכם תאונת דרכים אשר הצריכה הפעלת ביטוח, הביטוח שלכם יעלה יותר כסף מאחר והפוליסה שלכם תהיה יותר יקרה. אחד הדברים שחברות הביטוח עושות זה לחשב את רמת הסכנה שלכם על הכביש ובכך לתת אינדיקציה לסכום אותו תצטרכו להשקיע.

בדקו על השירותים שכל חברה נותנת

כמו שאמרנו בפסקה הקודמת, כל חברת ביטוח תהיה מוכנה לספק לכם שירותים שונים בהתאם למחיר שתהיו מוכנים לשים. בזמן שיש חברות ביטוח שבמקרה של תקלה יהיו מוכנות לספק לכם גרר ורכב חלופי, יהיו חברות שעל השירותים הללו תצטרכו לשלם עוד כסף ולא קצת. לכן, כשאתם יושבים כבר עם סוכני הביטוח של החברות השונות בררו מה מגיע לכם ומה יגיע לכם בתוספת תשלום. הדבר יכול להיות קריטי במקרה הצורך כשבעצם אף אחד לא אוהב הוצאות לא מתוכננות.

ביטוח רכב, בעיקר אם אתם לא מבינים בזה, יכול להיות דבר מטעה מאוד. אם היסטוריית הנהיגה שלכם נקייה מרבב ואתם גם לא נחשבים נהגים חדשים, סוג הביטוח שמגיע לכם הוא הטוב ביותר אך גם הזול ביותר. כנהגים זהירים אין כל סיבה שתשקיעו את מיטב כספכם בביטוח חובה או מקיף כאשר הכל איתכם כשורה.