4 סיבות למה אתם רוצים לטפל בספורטאים

4 סיבות למה אתם רוצים לטפל בספורטאים

 

 

עולמם של ספורטאים הוא בדרך כלל עמוס, מלא בפעילות גופנית המשאירה מעט זמן למנוחה. גם נפש הספורטאים לרוב תהיה עסוקה יותר כאשר כל הזמן מכוונים אותם למצוינות ולהצלחה. כשחיי ספורטאי הם כה מלאי פעילות, מן הסתם שהם יהיו צריכים גם טיפולים שיעזרו לגוף שלהם להישאר בריא.

אחד הטיפולים הנפוצים ביותר בעולמם של ספורטאים הוא הפיזיותרפיה. ובתור פיזיותרפיסטים הבאנו לכם 4 סיבות למה אתם רוצים לטפל דווקא בספורטאים-

טיפולים משביעי רצון

ממש כמו ספורטאי, גם להיות פיזיותרפיסט ספורט שואף למצוינות. וכמו שספורטאי יחפש את הפעילויות המדויקות ביותר שישרתו את מעמדו והצלחתו בסוג הספורט בו הוא עוסק, גם לפיזיותרפיסט העובד עם ספורטאים יש את השאיפות למצוא את שיטות הטיפול הטובות ביותר ולמצוא מיומנויות קליניות מיועדות לספורטאים. כיוון שתחום הפיזיותרפיה הוא תחום בעל תהליך מתמיד של למידה ואבולוציה, הדבר מתבטא בהתפתחות מתמדת של הרפואה הספורטיבית ובסיס הראיות התומך.

מעורבות גדולה יותר של המטופל

ספורטאים, שלא כמו אנשים שלא עוסקים במרבית יומם בספורט, יהיו יותר מודעים לקשיים שיכולים להופיע בגוף, לא יתנו לכאב להפריע ובדרך כלל יהיו מעורבים בטיפול כמו גם יעשו את שיעורי הבית שלהם. כאשר ספורטאי הולך לטיפול אצל פיזיותרפיסט, בכוונתו לשפר את הפציעה שלו ולחזור למסלול כמה שיותר מהר. כמו כן, פציעות קודמות של ספורטאי יכולות לעזור לכם כמטפלים לעזור ולהתמקד בנקודות ספציפיות שאותו הספורטאי מבקש להקל בהן. עבודה עם ספורטאי לרוב תהיה הדדית, קשובה ותמציתית.

רמה בסיסית של כושר

זה לא סוד שלספורטאים יש רמת כושר גבוהה יותר משל שאר האנשים. כשמטפלים באנשים אשר לא עוסקים בספורט, הדבר לפעמים עלול להיות כעונש עבורם כאשר הטיפולים לא נעימים, כואבים ולעתים גם יכולים להשפיע על שאר הגוף. אך כשספורטאי מגיע לטיפול, הוא מכיר בבעיות הקיימות שלו, יודע שצריך להתמודד איתן והעבודה כפיזיותרפיסט תהיה קלה יותר גם מבחינת ההסברים שאתם נותנים במהלך הטיפול אם אתם רוצים להסביר על אזור נקודתי שבעייתי יותר מאחרים.

תחום פעולה רחב

פיזיותרפיסט ספורט שעובד עם ספורטאים במגוון התחומים, אפשר להגיד עליו שהוא לא משתעמם אף פעם. פציעות ספורט לא מסתכמות באזור אחד של הגוף וכמו כן ישנן רמות שונות של פציעה כאשר גם החמורה ביניהן, היא לא קבועה. אם תחשבו על זה, פיזיותרפיסטים רבים מתמקצעים למשל בקרסול או בכף היד, אך להיות פיזיותרפיסט ספורט מאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב יותר של טיפולים שאתם יכולים להכיר, ללמוד ולהעביר הלאה. 

עולם הפיזיותרפיה הוא עולם מרתק בפני עצמו, אך אם אתם לא רוצים להישחק עם המקצוע, נסו לחשוב על פיזיותרפיה לספורטאים. מבטיחים לכם שלא ישעמם לכם לרגע.